Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за водна помпа на Тойота Рънър втора генерация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за водна помпа на Тойота Рънър втора генерация.

    Здравейте колеги, да попитам водната помпа през смяна на ангренаж ли се сменя?Двигателя е 3.0 Т.Д.
    Последно редактирано от Гюлето; 01-07-19, 14:53.

  • #2
    От: Въпрос за водна помпа на Тойота Рънър втора генерация.

    Здрасти колега!Понеже не се включи никой от колегите с 2-ро на Рънер, ще ти кажа моя опит с 91 Корола купена на 119К мили точно преди да трябва да се сменя 2-ри агренажен ремък, препоръчвана смяна на всеки 60000 мили.Помпата не я смених с ремъка, но смених антифриза с Тойотски концентрат смесен с вода 65/35 за антифриза.Оригиналната помпа почти изкара и 3-тия ремък и прокапа на 175 000 мили. Капеше около 30 мл когато двг-то изстине.Но тъй като бях много зает, продължих да карам още около 5000 мили, докато намеря време да я сменя заедно с ремъка.Това, че прокапа на 175К мили го отдавам, че оригинално е била със заводския 50/50.Защото втората помпа(пак оригинална) изкара 3 ремъка + 7000 мили без да прокапе при горната комбинация 65/35 антифриз.
    А Рънера ми 2.7л е с верига и вече е на 275000 мили с оригинална помпа, като 185000 са направени от мен.Между другото и с оригиналния радиатор и термостат, както и оригинален съединител, макар че напоследък при рязко издърпване замирисва на феродо.Но то тъй или иначе отива на бракуване заради напредването на ръждата.
    Така че колко ще изкара оригинална Тойотска помпа зависи от това колко мазен антифриз имаш в системата.Уплътнението е керамично и дълготрайността му зависи от смазването му.
    Със здраве и успех!
    Мето
    1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за водна помпа на Тойота Рънър втора генерация.

      Аз като сменям ремък сменям и помпа. Че може да изкара повече от ремъка, може. Ама нямам време и нерви за експерименти.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за водна помпа на Тойота Рънър втора генерация.

        Благодаря ви за съветите колеги,бъдете здрави.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X