Обява

Свий
Няма добавени обяви.

3 години по-късно... Черупката на изгребната яма потъна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 3 години по-късно... Черупката на изгребната яма потъна

    Здравейте, с референция към https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=208685

    Преди 3 години около въпросния съд от снимките по-долу, един пишман майстор беше изградил бетонна черупка. Не съм присъствал по време на леенето на бетона, но се оказва, че не е излял под на шахтата, защото сега заварвам, че оранжевата тръба е сплескана от въпросната черупка. Изглежда, че съда се е дигнал вследствие на подпочвените води и е смачкал тръбата.
    https://photos.app.goo.gl/bbUCqvBZoYRaMfBw7
    Ако вкопая от тия специалните оребрени септични съдове, най-вероятно ще изплува след време, съответно необходим ли ми е такъв ?

    Тъй като се уморих от кокошарски истории, бихте ли ми дали съвет как да процедирам от тук нататък и да я изградя тая локална канализация така, че да нямам повече проблеми. Хората верно са казали, че евтиното излиза два пъти. Характеристиките на терена са следните:
    - високи подпочвени води в селото, което се намира до Радомир
    - кладенец на около 7 метра
    Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

  • #2
    От: 3 години по-късно... Черупката на изгребната яма потъна

    Аз като гледам, хората още в предната тема са ти обяснили, че това нещо ако ще го правиш, трябва да е по првилата, иначе ще трява да го правиш (най-малко) два пъти. Освен дето трябва да има дъно, всичкия бетон се армира юнашки. Така се прави ако искаш да кара безпроблемно с години. Земята оказва огромен натиск върху всичко, закопано в нея и нищо не е постоянно-нито големината, нито посоката на силите, които действат.
    В моя район сме привилегировани в това отношение, защото от първия метър надолу започва скала нищо никъде не мърда. Но това е до късмет-в повечето райони не е така.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: 3 години по-късно... Черупката на изгребната яма потъна

      Е добре де, нали за това дигам темата, за да ми обясните от тук нататъка как да го направя като хората. Някой може ли поне да препоръча хора, които се занимават с това и ще го направят качествено ?
      Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

      Коментар


      • #4
        От: 3 години по-късно... Черупката на изгребната яма потъна

        Конструктор ти трябва, строителен инженер. Да направи проект, съобразен с условията на мястото и след това да дойде да контролира строителите какви ги вършат с армировката и бетона.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X