Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горивна смес и настройка на карбутратор на нова резачка и тример Husqvarna

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Горивна смес и настройка на карбутратор на нова резачка и тример Husqvarna

    Здравейте, колеги, Надявам се, не е проблем, че пускам тази темата тук. Преди около месец купих две нови машини на Husqvarna - резачка 236 и тример 129R. Машините работят отлично и в ниски и във високи обороти, форсират се и съответно ускоряват идеално, НО резачката хвърля недоизгоряла горивна смес през ауспуха и цапа свеща в черно и я мокри, а тримера само мокри свеща и я цапа в черно. Предполагам това се дължи на богата горивна смес. С лека центровка на карбуратора дали бе се решил проблема ?

  • #2
    От: Горивна смес и настройка на карбутратор на нова резачка и тример Husqvarna

    Не са ли в гаранция?

    Коментар


    • #3
      От: Горивна смес и настройка на карбутратор на нова резачка и тример Husqvarna

      В гарнция са, но особено тримера ми е доста сложно да го транспоритам и идеята ми е , ако може да се нормализират нещата с леко пипване защо да ги влача по сервизи...

      Коментар


      • #4
        От: Горивна смес и настройка на карбутратор на нова резачка и тример Husqvarna

        Първоначално публикуван от Antares91 Преглед на мнение
        защо да ги влача по сервизи...
        Първо заради гаранцията,второ-заради наличието на опит и уред.
        Алтернативата е, ако познавате подходящ човек с нужния опит и инструменти -отверка и оборотомер.

        Коментар


        • #5
          От: Горивна смес и настройка на карбутратор на нова резачка и тример Husqvarna

          Първоначално публикуван от Antares91 Преглед на мнение
          Здравейте, колеги, Надявам се, не е проблем, че пускам тази темата тук. Преди около месец купих две нови машини на Husqvarna - резачка 236 и тример 129R. Машините работят отлично и в ниски и във високи обороти, форсират се и съответно ускоряват идеално, НО резачката хвърля недоизгоряла горивна смес през ауспуха и цапа свеща в черно и я мокри, а тримера само мокри свеща и я цапа в черно. Предполагам това се дължи на богата горивна смес. С лека центровка на карбуратора дали бе се решил проблема ?

          След като работят отлично във всички обороти , форсират се , какъв е проблема? Докато са нови е добре да работят с малко богата смес , и това което хвърля и цапа най-вероятно е масло.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: Горивна смес и настройка на карбутратор на нова резачка и тример Husqvarna

            За хуските карборатура се регулира с малко хомосексуална отверка-
            "Отвертка за регулиране на оборотите на карбуратор 21 шлици"

            (потърси в Гугъл)
            Са по нашите географски ширини търговците са твърдо убедени,че въпросното нещо струва 20лв.Нещо вътершно ми подсказва ,че стува преко сили 2ЛВ и си го поръчах от братската Китайска Народна Република ....за 2 лева .
            Ти- как си решиш.
            "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
            Mark Twain
            СтоЕнчA

            Коментар


            • #7
              От: Горивна смес и настройка на карбутратор на нова резачка и тример Husqvarna

              Имам отвертка за центровка, всички необходими инструменти и т.н. за ремонт, но понеже машините са нови, не искам много да ги ръчкам и да експериментирам и реших да се допитам до хората тука, понеже има такива, които разбират доста от тези неща. В крайна сметка ще се допитам и до сервиза.
              Аз също предпочитам сместа да е по-богата, но доколкото съм запознат с времето е възможно да се направят разни отлагания върху буталото запушвания по изпускателната система и т.н. Слагам малко над препоръчаните 20 мл. масло на Хускварна, някъде около 25 до 30 макс на лирър. Може и това да е причина за цапането на свеща при тримера и изхвърлянето на масло / горивна смес през ауспуха на резачката.

              Коментар


              • #8
                От: Горивна смес и настройка на карбутратор на нова резачка и тример Husqvarna

                Първоначално публикуван от Antares91 Преглед на мнение
                Имам отвертка за центровка, всички необходими инструменти и т.н. за ремонт, но понеже машините са нови, Слагам малко над препоръчаните 20 мл. масло на Хускварна, някъде около 25 до 30 макс на лирър. Може и това да е причина за цапането на свеща при тримера и изхвърлянето на масло / горивна смес през ауспуха на резачката.
                Това някаква "шега" ли е?
                Разполагате с всички необходими инструменти.................
                Искате съвети (чрез Темата) как да бърникате в настройката.................
                "Мислите", че тези 25-30мл. на литър са причината.................
                Тъжно,- до весело............

                Коментар


                • #9
                  От: Горивна смес и настройка на карбутратор на нова резачка и тример Husqvarna

                  Не съм казал, че това е причината... Обсъждаме възможности евентуално. Да, имам инструменти, защото обичам да се занимавам с тези неща и обичам да имам. Щом сте по-запознат, дайте ми вашата теория и решение на проблема, а не типично по български да нахраните човека колко е тъп и след това евентуално да дадете някакъв съвет...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Горивна смес и настройка на карбутратор на нова резачка и тример Husqvarna

                    -Даже нямам спомен, колко машинки съм настройвал,Но Вие упорито сте се филмирали и не искате да разберете ,че при липса знания и умения (пост 4),- трябва "пръч".
                    Не казвам ,че при грамотност и малко "стажуване" няма да станете добър в настройките, но трябва етапност в развитието. Като начало (ако сте пипали) възтановете фабричните настройки -дадени в ръководствата на машините или на капака до отворите за реглаж.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Горивна смес и настройка на карбутратор на нова резачка и тример Husqvarna

                      За "старт"-http://rezachki.com/regulirane-na-motoren-trion-rezachka

                      Коментар


                      • #12
                        От: Горивна смес и настройка на карбутратор на нова резачка и тример Husqvarna

                        За "старт"-

                        Първо да поясним, че такова нещо като регулиране на въздух и бензин при резачките за дърва няма! Тук се регулират ниски, високи обороти и дроселовата клапа - т.е. колко да е отворена. Има три отвора с болтове за регулиране на оборотите на резачката. На единият пише "L", което означава Low - ниски обороти, а на другият "H", което означава High - високи обороти и още един обикновено е обозначен с "LA" - дроселовата клапа. "L" и "H" винаги са един до друг, а отворът за дроселовата клапа по принцип е под тях. Преди да регулираме машината е добре да е загряла ако това е възможно.
                        Как става регулирането?
                        1. Болтчетата "L" и "H" се завиват до край и след това се развиват оборот и половина, а болчето на дроселовата клапата - "LA" се развива и завива като се гледа кога започва да завърта клапата и тогава се навива около половин оборот.
                        2. След това палите машината, давате газ до край и започвате да затягате болтчето "Н" докато достигне максимални обороти. Достигането на максимални обороти се преценява на слух, след като не разполагате с оборотомер. Различните моторни триони работят при различни максимални обороти и обикновено максималните обороти на които трябва да работи резачката са по-ниски от тези на които може да я накарате да работи като регулирате карбуратора. Марковите резачки имат тапи на карбуратора за да избегнат регулирането има на по-високи обороти от колкото е проектирана машината. При неналичие на оборотомер вие трябва да се доверите на слуха си и е препоръчително когато достигнете максималните обороти да върнете леко винтчето, т.е. да не регулирате резачката да работи на максимума.
                        3. След като сте регулирали високите обороти пускате газта и идва ред на ниските обороти. Газ не се подава, а само се върти болтчето "L" - когато го завивате се вдигат оборотите, а когато го развивате се понижават. Ако ви харесва как са оборотите подавате рязко газ и ако резачката глъхне трябва да се отвие малко болтчето "L" (оборотите ще падат) и така докато започне да се форсира без да глъхне. При развиване на болтчето "L" докато резачката започне да се форсира без да глъхне оборотите се дорегулират с болчето на дроселовата клапа - "LA".
                        ВНИМАНИЕ! Предложеният вариант на регулиране на машината не гарантира нейната дългосрочна безаварийна работа. Сами разбирате, че на слух не могат да се нагласят примерно 12.500 об/мин. Всеки опит за ремонт на личните Ви резачки за дърва е на Ваша собствена отговорност!
                        Копирах ВИ примерна инструкция ..........................

                        Коментар


                        • #13
                          От: Горивна смес и настройка на карбутратор на нова резачка и тример Husqvarna

                          Не съм барал по никакъв начин нищо по карбуратора. Тази статия съм я чел няколко пъти кежду другото на друго място. Ще говоря с майстора в сервиза утре все пак. Това че "такова нещо като регулиране на въздух и бензин при резачките за дърва / тримерите няма!" дали е напълно коректно? Смисъл да речем когато се заиграем с H болчето и вдигнем много високи обороти или ги свалим не означава ли че в единия случай вкарваме повече въздух в двигателя т.е. обедняваме сместа, а в другия, че я обогатяваме ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Горивна смес и настройка на карбутратор на нова резачка и тример Husqvarna

                            Първоначално публикуван от Antares91 Преглед на мнение
                            Здравейте, колеги, Надявам се, не е проблем, че пускам тази темата тук. Преди около месец купих две нови машини на Husqvarna - резачка 236 и тример 129R. Машините работят отлично и в ниски и във високи обороти, форсират се и съответно ускоряват идеално, НО резачката хвърля недоизгоряла горивна смес през ауспуха и цапа свеща в черно и я мокри, а тримера само мокри свеща и я цапа в черно. Предполагам това се дължи на богата горивна смес. С лека центровка на карбуратора дали бе се решил проблема ?
                            От 6-7 години ползвам резачка 236. Дали не ги почистват добре още в завода след сглобяване, дали ги консервират както твърдят от магазина от където я закупих е мистерия но в интерес на истината като чисто нова трудно палеше, свещите бяха мокри и съм ги свалял милион пъти да ги почиствам, при това ползвах масло от производителя и само пресен бензин. След година машината улегна и работи перфектно. Отделно ползвам моторна коса на друга марка и модел и там имах същите проблеми докато не се разработи. От мой опит, няма нищо сложно в тези двигатели,регулират се елементарно и ако се прави грамотно няма никаква опастност. Задължително масло за резачки а не от бензиностанция ( тук оборотите са 12000) и това е.

                            Косата и аз поради същите проблеми с габаритите не съм я връщал в гаранционен сервиз,пък както се оказа че е нямало и за какво.
                            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                            В. Иванов

                            Коментар


                            • #15
                              От: Горивна смес и настройка на карбутратор на нова резачка и тример Husqvarna

                              Първоначално публикуван от Antares91 Преглед на мнение
                              Това че "такова нещо като регулиране на въздух и бензин при резачките за дърва / тримерите няма!" дали е напълно коректно?
                              Промяната на това съотношение, как се извършва през всички преходни режими и как се задават началните и крайните стойности........
                              Има справочници и учебници, които ще помогнат за начално възприемане същността на смесообразуването и термодинамичните процеси в двигателя.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X