Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на СУВ или Джип за теглене на каравана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за избор на СУВ или Джип за теглене на каравана

    Здравейте,нуждая се от съвет за избор на автомобил. По-конкретно:- цена 8-15К, - ще се кара предимно извънградско / средни и дълги разстояния, до 10 -20000 км годишно- да става за теглене на каравана ( ако може и на черно - още по-добре)- лек офроуд - в момента имам volvo XC70 - не ми е достатъчно проходим- голям багажник- 5 врати- като че ли клоня към бензинов двигател, но не изключвам и дизел- надежденДо скоро си мислех за нещо от рода ТЛК, но след като по прочетох темите тук, появиха се и идеи за Паджеро/ Паджеро Спорт/, Терано , Гранд Витара , Теракан ... и се обърках
    Последно редактирано от CarTest™; 02-07-19, 10:57.

  • #2
    От: Съвет за избор на СУВ или Джип за теглене на каравана

    Всеки джип с достатъчно нютонметри ще свърши работа.
    Аз тегля с бензиново комби и пак става.
    За посочения бюджет ТЛК не влиза.
    Теракана е евтин вариант, с достатъчно мощност. Вървят по 5-7 000. С отатъка от парите може да се стегне и пак да останат.
    Пробвали сме го само за лек офроуд в заводски вид и става. За по-сериозни изптлнения, предполагам ще дойде нисък и дълъг.
    Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за избор на СУВ или Джип за теглене на каравана

      Теракана остаря вече доста. А корейците прекратиха проекта без пряк наследник. В следващите модели първо изчезна шасито, след това бързо и необратимо мутираха до обичайната електронна кочина, в която като ти изгори диода на мигача, трябва да караш колата на репатрак до сервиза (условно казано, ама не е много далеч от истината).
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за избор на СУВ или Джип за теглене на каравана

        Бе май още го правят в Китай по лиценз.
        Но да, по-нов от 2006-7 няма. Но няма и конкуренция в тоя ценови сегмент.
        Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за избор на СУВ или Джип за теглене на каравана

          Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
          ...Но да, по-нов от 2006-7 няма. Но няма и конкуренция в тоя ценови сегмент.
          Има, има! Рекстън.

          П.П. А Киа Соренто що никой не е споменал?
          Последно редактирано от коко келеша; 04-07-19, 13:00.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за избор на СУВ или Джип за теглене на каравана

            Един съсед имаше Рекстън, половин година се опитваше да го продаде и накрая само дето не го подари. А не е да изглеждаше зле, да е счупен и т.н. Просто интерес-нула. Не съм запознат защо така, ама вероятно има някаква твърде основателна причина.
            Някой, дето е имал Соренто за по-дълго трябва да сподели как е откъм теглене на каравани. В такова съм бил само пътник-много е приятно вътре...ама до там са ми впечатленията.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за избор на СУВ или Джип за теглене на каравана

              Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
              За посочения бюджет ТЛК не влиза.
              Теракана е евтин вариант, с достатъчно мощност. Вървят по 5-7 000. С отатъка от парите може да се стегне и пак да останат.
              Пробвали сме го само за лек офроуд в заводски вид и става. За по-сериозни изптлнения, предполагам ще дойде нисък и дълъг.
              Мислех си за ТЛК 80, може би ще стигнат парите... Но се чудя, дали няма да е по-разумно, Паджеро за 6-7К или да дам двойно повече за Тойота. И в двата случая до 5-6 години ще искам да я сменя

              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за избор на СУВ или Джип за теглене на каравана

                Паджеро без ръжда няма да намериш .
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за избор на СУВ или Джип за теглене на каравана

                  Сега видях, че клониш към бензин.
                  Киа Соренто 3.5 V6.
                  Или нещо американско -гранд, трейлблейзър.
                  С трейлблезър влачихме една двуосна осем метрова и не я усети много. Обаче честичко спирахме за зареждане на газ
                  Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за избор на СУВ или Джип за теглене на каравана

                    За 80ка не знам как си мислиш, че ще ти стигнат парите.
                    В момента се продават два бензинови Теракана на долната граница на бюджета. Единия 2003 другия 05. Обявата на 05 е без снимки обаче. Направо се учудих, че има цели две обяви. Бензиновите са като еднорозите. Чак се замислих 3.5 200к.с. автомат - има си чар.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за избор на СУВ или Джип за теглене на каравана

                      Паджерото 3.2 тегли като локомотив. Неприятното при това е демпферният маховик. Същата композиция съм теглил с бензинов 2.7 Хюндай Санта Фе и си е откровено мъка.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за избор на СУВ или Джип за теглене на каравана

                        Щом става въпрос за бензинови, то Соренто 1 и Паджеро Спорт се произвеждат до 2010 г някъде. Но към края са с директно впръскване. При Соренто 3.5 мотора е лиценз на Мицубиши, същия като на Теракан и без директно впръскване.

                        3.3 вече са с директно. Иначе на работата имаме служебен Хюндай Грандьор с този мотор и е на над 300 х. км без да създава проблеми, но си го карат на бензин.

                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за избор на СУВ или Джип за теглене на каравана

                          Теоритично има и Рекстън с 3,2 на Мерцедес.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за избор на СУВ или Джип за теглене на каравана

                            Говоря за 3,2 DID на Мицубиши - определено има потенциал като влекач.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за избор на СУВ или Джип за теглене на каравана

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Един съсед имаше Рекстън, половин година се опитваше да го продаде и накрая само дето не го подари. А не е да изглеждаше зле, да е счупен и т.н. Просто интерес-нула. Не съм запознат защо така, ама вероятно има някаква твърде основателна причина.
                              Някой, дето е имал Соренто за по-дълго трябва да сподели как е откъм теглене на каравани. В такова съм бил само пътник-много е приятно вътре...ама до там са ми впечатленията.
                              Основанието на много хора е ,че не познават марката.Въобще не са лоши джипове даже по-добри от Кия Соренто.Аз карам кайрон 2008 година 2.7 xdi мотор 163 коня автомат.Супер доволен съм.Имам го от 3 години.Мислех да го продавам обаче за парите си по-добро няма.Единствено немските конкуренти го задминават ама там и парите са други.Преди него имах Рекстън 2.9.Здрав мотор ама муден.Ако ще взимаш рекстън дори и кайрон само 2.7 мотор.При Кайрон този мотор се слага само на фейслифта от 2007г нагоре.
                              SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X