Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голям семеен автомобил с повишена проходимост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Голям семеен автомобил с повишена проходимост

    Здравейте,

    Моля за съвет при покупката на голям семеен автомобил с повишена проходимост. Автомобилът ще се кара 15-20000 км годишно, 95% по асфалт градско и извънградско. Проблемът е, че останалите 5% ще бъдат зимата по много стръмен наклон до/от гаража и входа на блока при 20 см непочистен сняг и лед, 7-8 км при същите условия един път седмично до вилата на село. Освен това, ще е необходим за не много тежък офроуд лятото при сухо време по черните пътища - напр. Узана - подножието на в. Исполин край Габрово, Перла - Маслен нос край Приморско, Попина лъка - х. Каменица над Сандански. Чувал съм, че ентусиасти, които не си жалят колите, ги минават и с обикновени високи леки автомобили при сухо време. Не мисля да преминавам реки и дерета, нито да карам през гората из калта без път по почти отвесни склонове.
    По-конкретно изискванията ми са следните:

    1. Да има голям вътрешен обем, широка задна седалка и трети ред седалки, които да са сравнително използваеми - Имам три деца и широката задна седалка е неизбежна, за да пътуват комфортно няколко часа извънградско. Понякога ще качвам и шести човек за кратки разстояния и затова е използваемият трети ред.

    2. Много голям багажник по причините по-горе. Желателно е да остават 30-40 см при надигнат трети ред седалки. То е ясно, че ще купувам и кутия за покрива.
    До тук и 4х4 Кадди Макси, Мултиван и обикновен паркетник ще свършат работа - това и търсих до скоро.

    3. Задължително 4х4, блокаж и бързи/бавни - От наблюдения обикновен автомобил с 4х4 няма да се справи през зимата там, където трябва да мина. Изобщо няма да се меря с Патрол, Ленд Круизър, Дискавъри 2, Дифендър, G-класа и др. под., но ми трябва нещо, по-способно от обикновения паркетник.

    4. Насочил съм се към ръчна, но няма да откажа автоматик, който си струва - Не ми е проблем разхода с кило отгоре на 100 км при автоматика. Но не знам предният собственик как е поддържал колата, а смяната на автоматик може да е колкото половината кола.

    5. По-скоро дизел - Никога не съм притежавал дизел, но варианта бензин-газ може да е лош избор при втора ръка неподдържан автомобил, а и в зависимост от бутилката може да се отнеме ценно място от багажника. Разбира се, смяната на дюзите при дизела също не е приятна финансово.

    6. Бюджет 15-16000 лв., а ако много си струва - до 20000 лв. (разликата ще дойде от по-ниските разходи за първоначално попристягане).
    Знам, че някои от изискванията ми си противоречат. Като компромисен вариант съм избрал Нисан Патфайндър 2,5 дизел. Държи се поносимо добре на асфалт и е по-проходим извън пътя от стандартен паркетник. Предлага голямо вътрешно пространство. Някои се оплакват от неудобни задни седалки, но от други чувам хубави отзиви за комфорта. Имал проблем с автоматичната скоростна кутия, ръждата и лошото изпълнение на интериора. Оглеждах Ленд Круизър, но при зададения бюджет ще налетя на поломен от каране по чукарите. А имали проблем и с дюзите и спирачките. Препоръчаха ми Санта Фе, но няма блокаж и няма да изкатери през зимата баирите до у дома и до село. Волво СХ 90 е комфортен и широк, но също няма блокаж. Така и при Каптива, а тя май и не е от най-надеждните. Субару и Диско 3 са хубави, но при тях все едно поддържаш БМВ, а не караш БМВ. Паджеро и Гранд Витара по мои наблюдения нямат необходимия обем вътрешно пространство. Също и тризнаците Митсубиши Outlander - Ситроен С7 - Пежо 4008, както и Мерцедес ML. БМВ Х5 и Мерцедес GL не са ми по джоба като придобиване и поддръжка. За надеждността на Гранд Чероки чувам противоречиви мнения. Към Киа съм предубеден, но не е лошо да чуя мнения. Американските изпълнения Додж, GMC са трудни за поддръжка в БГ.

    Благодаря за търпението на всички, изчели поста и моля, помагайте!

  • #2
    Голям семеен автомобил с повишена проходимост

    Трети ред седалки и 30 (даже 20 ) см след него ги забравяш директно щото ги има само в американците фулсайз, Кади Макси и Мултиван

    Колкото е по голям и тежък толкова по зле на стръмен баир и сняг.

    Като се абстрахираме от мястото в багажника (невъзможно) МЛ 320 Д е твоя автомобил най добре с офроуд пакет.
    Може и Туарег 3.0 В6.
    Като изключим Диското от гореспоменатите няма кой да ги бие по проходимост но и подръжката си е цифра и най важното да намериш добър екземпляр.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

      Труден избор. Нещо в посока H-1 ми тръгнаха мислите.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

        40 сантиметра багажник зад третия ред нормални седалки- Тойота Секвоя. Шевролет Събърбън. Форд Екскържън. Ама само Форда е дизел. И само митото му се събира в бюджета ти май. И бързи/бавни май няма
        4х4 с бързи/бавни и дизел има от други марки, ама багажник нямат. Да не говорим и за колко е удобен третия ред седалки.

        Няма такова животно. Ако намериш, говори за двама. Готов съм с парите!
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

          За 20 000 може да се намери LC100.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #6
            От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

            Благодаря на отзовалите се.
            То е ясно, че ще има компромиси. Третия ред, разбира се, не може да се ползва пълноценно - колкото да превозя шести човек на 10-на км. Явно само за американския пазар предвиждат възможност да имаш голямо семейство, което да заведеш на планина/море
            Н-1 е много добра идея, но трябва да купя съседния гараж и да избия междинната стена.
            На Секвоя за тия пари не ми се мисли на какво ще налетя, а и поддръжката ще е кошмар.
            Разгледах няколко МЛ 320 и Туарег по съвет на колегата rosen_offroad. За какво да се внимава при тях?

            Коментар


            • #7
              От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

              Точно за TLC говори, единственият проблем е бюджета.

              Коментар


              • #8
                От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                Еретична мисъл - Санг-Йонг Рекстън. При наличния бюджет ще е изпълнено всичко или почти всичко. С тоя бюджет ще е най-новото нещо, което може да вземеш - фейслифта е около 2007-ма.

                П.П. Или както подметнаха по-горе - Хюндай Старекс. Место бол а с кутия на покрива ставаш почти гражданин на света.
                Последно редактирано от коко келеша; 30-06-19, 06:06.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                  Колко сантиметра остават зад задната седалка на ТLC100 /3ти ред/ ако не е сгъната?
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Колко сантиметра остават зад задната седалка на ТLC100 /3ти ред/ ако не е сгъната?
                    Не е 100 а В8 ама все тази.
                    10 санта горе и 20 долуНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.JPG
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5816674
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                      https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...a-bfc6e54589df

                      Коментар


                      • #12
                        От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                        Първоначално публикуван от mdn Преглед на мнение
                        И ако споделиш как с това Вито с 5 см просвет ще се кара оффроуд цена няма да имаш

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.JPG
Прегледи:1
Размер:53.5 КБ
ID:5816676
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                          Диско 3 толкова ли е калпаво с дизела? Освен TLC100, другите ги бие по проходимост, а и не е малко, има и 7-местни...
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Диско 3 толкова ли е калпаво с дизела? Освен TLC100, другите ги бие по проходимост, а и не е малко, има и 7-местни...
                            Диско 3 е олеле малеле отвсякъде


                            Една бездънна яма за пари.


                            Колко човека от форума се пробваха и заминаха
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Не е 100 а В8 ама все тази.
                              10 санта горе и 20 долу[ATTACH=CONFIG]991082[/ATTACH]
                              Успокоих съ! Аз Секвоята я взех заради по големия багажник в сравнение с TLC100. И даже Секвоята дето е по-дълга зад задния мост и с по-голям багажник, трудно ги докарва тия 40 сантиметра зад третия ред седалки.

                              Птодължавам да съм на мнение, че такова животно няма.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X