Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голям семеен автомобил с повишена проходимост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

    За целите, които описваш, като проходимост стават популярните паркетници. МЛ и X5 не би трябвало да се затрудняват със снега, другите терени също не би трябвало да са проблем, стига да се кара разумно.

    Тойота LC 100 е добър автомобил, но много зависи какво харесваш и какъв ти е стила на придвижване. Ако въртиш много градско, или често пътуваш до други градове, особено по работа, ако обичаш да караш по-бързо, тогава паркетниците са по-добър вариант. Обратното, ако имаш по пет - шест километра сутрин и вечер, с камиона се ядва, той си е достатъчно комфортен, но пък имаш повече свобода извън пътя.

    Паджерото 3.8 също изглежда добър вариант, аз за него не се бях сетил. Супер селект е доста удобна работа.

    Коментар


    • #62
      От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

      За да не помисли някой, че съм отворил темата и съм си бил камшика, имамвъпрос, след като ми става ясно, че първоначалните критерии са малконесъвместими.
      Какво щекажете за правен за САЩ "камион", бюджет 20000-22000, бензин-газ (зародни условия ще трябва да се побългари, че иначе трябва шланг към Нефтохима).Конкретно Секвоя, Тахо, Юкон... Останаха ми очите в Събърбан, но с тоя бюджет епочти невъзможно и с тесните БГ улици ще е тегаво. Иначе за завоите по нормаленчерен път не ме притеснява - от където мине ГАЗка, ще мине и той. Доколкотоизчетох, от Дуранго (и като цяло Додж) трябва да се бяга, също и отТрейлблейзър.

      Трудно ли е с намирането на части за Секвоята или Тахото? Безбожно скъпили са? Проблем ли е газифицирането? Като за проходими автомобили много ли сатрошливи? Четох, че на Секвоите от 2005 г. нататък им оправят скоростнитекутии. Май ги гонела и ръждата. На цена и тегло са по-надолу от ТЛС, но каторазмер са по-големи – сигурно защото са повече камиони, а ТЛС – повече танкове J Означава ли, обаче, че неса достатъчно здрави за не толкова варварска експлоатация. Тахото е екзотика ипочти нищо не намирам по форумите. Въпросните големи камиони прекалено тежки лиса за стръмен баир, асфалт със сняг?

      Коментар


      • #63
        От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

        На ти го сбито и кратко за Секвоя- преди 7 месеца, след малко четене купих такава та още имам някои спомени от четенето.
        Не претендирам да съм супер точен, ама от плажа и през телефона...

        Пътвите години 2001-2002 страдат от долни шарнири, гниещи рами, прегряващи трансмисии и чупеща се брава на задната врата.
        2005 трансмисиите са вече 5 скорости, здрави, никакви проблеми. 2005, 2006 и 2007 двигателите са VVTi- от 240 коня стават 280. И старите и новите моторетки са много здрави, никакви проблеми с тях. Моята харчи май над 30/100. За газ не знам, газ ползваме само за скарата с кебапчетата.
        Последната година управлението на климатика е интегрирано в гъзарското стерео, прецака ли се=$$$.

        С две думи- търсиш 2005,2006 5 скоростна с VVTi мотор, Лимитед с towing package- охлаждане на трансмисията и няма чупене. Лимитед ше е на въздух отзад, за $400.00 и слагаш пружини и амортисьори от SR5 и забравяш. Заради ръждите я търсиш от Калифорния, от долу ше е като нова.
        Ангренаж комплект всичко беше около $170.00, задни амортесйори по $90 бройката, всичко за трансмисионно масло смяна /гарнитури, филтри, масло... /е около $150.00. Части колкото искаш, и не са скъпи.
        Двигател, трансмисия и още сума и неща са като на 100 Ланд Круизер. Аз взех Секвоя заради една педя екстра багажник. Здрава каруца без много опции за изгъзици. Ако ше я повдигаш и модифицираш- Ланд Круизер. Ако ше я караш в Европа, пак така /заради лесното нмиране на части/.
        След 2007 започва второ поколение Секвоя /брат ми има такава/. Мотора 5.7 е с верига, 380 коня, 6 степенна кутия, харчи точно колкото моята дето е 100 коня по-малко. Цял мост отзад при първото поколение е заменен с независимо и въздух ори второто поколение. Върви повече като кола. Преди да купиш такова за България, покарай ЗИЛ, размерите са подобни. Новия мотор и той е чук, страда само от стартер.

        За останалите американци от списъка ти не знам, аз американски марки не купувам /тя и Секвоята е американска, ама поне мотори и други важни работи са мислени от дръпнати инжинери/.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #64
          От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

          Преди 2 години минах по този път. Исках 6 местна машина с бавни.
          Единствените бусове на пазара такива са Мицу Делика/Спейсгиър и техните производни и Хюндай Старекс.
          Хюндая е с брутален заден мост размер като на Патрол ( май е около 9 инча) мицутата са със значително по-малък мост.
          Проблема беше че обърнах Бг за да се нагледам на шегреносани клозети, всичко отдоу е гнило, защото са карани из Алпите на сняг и квото там му хвърлят. Иначе като механика е с брутални размери.
          В крайна сметка се оборудвах с Дюранго РТ 5.9 мотор. Постоянно 4х4 с междуосев диф+блокаж на междуосевия+ блокаж на задния (пластичат шпер) и бавни.
          Като цяло много здрава техника, със смого старовремски и безпроблемни решения- отзад на ресор и цял мост, отпред на тосион. Качеството на изработка е в пъти по-добро от на японските алтернативи.
          Неприятен момент е с частите, защото са екзотика и няма почти нищо. Цените при поръчка от УС обаче са страхотни- главина най-скъпата Тимкен, дойде на 170$ със митническите сборове и доставка, започват от 40$ главините. Дисковете за от по 50$. Само дето трябва да се поръчват по-рано и да не оставяш за последния момент.

          Сега много хора вярват че по-хубаво от японското няма, само дето всичко японско е резултат от 60 години японски минимализъм на страна която е загубила Втората Световна и оставена без индустрия.
          Американските са на другия полюс- 60 год история в максимализма, коне и комфорт + бензинови мотори.


          Дюрангото като разход на дълго тази година даде 17 газ при 140 на темпомата и 4-5 изпреварвания на 150-160.
          Миналата година даде 13.5 газ, но карах около 120. Машината е много комфортна и спокойно може да се кара със 160, просто има много сила, нагоре не знам как е, за мен това е доста бърз детевоз.
          Единствения проблем който виждам е ако не си подготвен технически да си поръчваш частите от УС или нямаш адекватен майстор.

          Също така имай предвид че японките за америка нямат нищо общо с тези за европата.
          Ако имаш някви въпроси, давай на ЛС.

          Поздрави!

          Коментар


          • #65
            От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

            pathfinder R51. 2008-2014. Без блокажа на задният мост - има всичко друго, вкл и мястото. Ако някой не вярва, мога да пусна снимки с рулетка - 33 см. с вдигнати трети ред седалки до ръба на гумата, дето се затваря багажника - току що го мерих.
            Понеже ще е втора употреба, гледай да е или местен или от някоя южна държава, че много ръждеят пущините.
            Автоматик задължително. Ръчката е за мазохисти на градско
            Другото, което става е форд еверест, ама е рядка езкотика по нашите ширини.

            Коментар


            • #66
              От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

              Здравейте!

              За да не спамя, реших да питам и аз в тази тема, вместо да създавам нова:

              Търся джип (в краен случай висок автомобил), с висока проходимост и особено в зимни условия при път под наклон.
              Предстои ми да се преместя във "вилна зона", целогодишно - проблема е, че наклона ми се струва прекалено висок за лек автомобил дори 4х4.

              Отдавна гледам CRV 2, също Pathfinder, Grand Vitara. Тук прочетох страхотни отзиви и за Subaru Forester. За всички изброени прочетох доста за недостатъци и за преимущества, та конкретното питане е:

              - ще се ползва 3-5 месеца макс в годината, основно през зимата (възможно е да се ползва и 2).
              - в този смисъл, разхода не ме притеснява ЧАК толкова много.
              - трябва да е висока проходимост, заради описаното горе.
              - бюджета е 7000, до 8000 лв.с обслужването (за жалост видях че новите гуми ще са задължителни, ако вече ги няма).
              - за предпочитане е дизел, но може и да не е.
              - за предпочитане е с възможно най-лека поддръжка. Не смятаме да минаваме с него повече от 5000 хил. км. на година.
              - !ще се кара и от жена ми...
              - за предпочитане е да не е огромен.
              - ще си карам 2-те деца в него, задължително е да е "сигурен".

              Изчетох за всички теми от първата страница в тази секция, и на този етап.. нищо - може би SantaFe е мойта жипка, може не... Много ми харесват CRV-тата, обаче явно за моя бюджет е невъзможно запазена + има по-добри за тия пари, с по-висока проходимост. Патфайндъра е твърде голям и с доста противоречиви мнения. В една от темите XTrail-а беше толко оплют, че се отчаях, преди ми беше вариант...


              Благодаря предварително!

              Коментар


              • #67
                От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                Чувал съм за "стръмен наклон", ама какво ще рече "прекалено висок наклон" и идея си нямам.
                Пробвай Santa Fe 1, щом си обърнал внимание на марката, поне са евтини и що-годе здрави, с читаво задвижване. Ако не става с него, тогава вече търсиш "много проходим". Ама там вече са по-сериозни возила, които пък за ежедневието ще са по-зле.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #68
                  От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                  Гранд Витарата с повдигане и едни по-хубави гуменки и си ти. Не е много голяма, влиза в бюджета , а и за около 5000 км на година е чудесен избор.

                  П. П. А и е най-"Джип" от изброените.
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #69
                    От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Чувал съм за "стръмен наклон", ама какво ще рече "прекалено висок наклон" и идея си нямам.
                    Пробвай Santa Fe 1, щом си обърнал внимание на марката, поне са евтини и що-годе здрави, с читаво задвижване. Ако не става с него, тогава вече търсиш "много проходим". Ама там вече са по-сериозни возила, които пък за ежедневието ще са по-зле.
                    Имах предвид висок ъгъл / стръмен наклон и то се получи висок наклон
                    Но, да, заглеждам се по SantaFe, също и по Kia Sorento, както и по Subaru Forester. Въпроса е кой-би бил най-удачния избор, между комфорт, сигурност на въпросния стръмен наклон.
                    Пътя все пак е бетонов, но не се чисти, като в тунел от дървета е и е със сериозен наклон...

                    От тия трите намирам "най-тънки" Кия, дори намерих една от уж първи собственик преди малко в мобилето, но все пак - сигурността преди всичко, 1000 лева няма да ми спасят живота (или децата)

                    Какво мислите?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                      За тозии бюджет си вземаш магарцедес и остават пари за обслужване
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #71
                        От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                        Гранд Витарата с повдигане и едни по-хубави гуменки и си ти. Не е много голяма, влиза в бюджета , а и за около 5000 км на година е чудесен избор.

                        П. П. А и е най-"Джип" от изброените.
                        Наскоро попаднах на една Гранд Витара XL7. Това е с обема на Киа Карнавала, повечето части били на Витара... може да поразпитам комшията.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                          Ако увеличиш малко бюджета имам ТЛК 95 , обслуженена и с нови зимни гуми .

                          Коментар


                          • #73
                            От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                            Бих посъветвал по-добре Toyota Tundra модел 2007. Здрави мотори, сравнително икономични ( ако шофираш нормално ), могат на газ. По-старите са по-ръждиви. Сравнително достъпни цени спроед модификацията, кяото избереш разбира се. Другия е Ford 150, но Тойотата пред него е по-добра честно казано.
                            Vitara са малки в повечето случаи и тесни, но пък са здрави. Pajero не препоръчвам, ако е от 2001-ва насам. Патфайндъра е хубав долу горе, но имат някои не евтини проблеми за решаване и трябва да си внимателен като купуваш, да не нацелиш такъв замаскиран за продан. Имам някакви наблюдения, няма да поярвате за H моделите на GW и излиза особено 5-а серия, че е доста добър, не знам колко ще издържи в гора, но за сега чувам от собствениците им за добри отзиви, има мног озаменяеми с на другите модели части и са евтини за поддръжка, също може на газ ако е бензинов. KIA Спортидж, по-старите са по-здрави, но драстично по-малки, новите стават долу горе.
                            Препоръките ми не са по критериите ти, доста излизат от тях, но такова чудо и аз не съм намерил. Ако искаш 7 местен, взимай стар Mercedes S124 седем местен 4матик и го направи джип със една идея вдигане мисля че ще ти излезе и най-евтино и доста по-здраво ще е със сигурност хахахаха https://bringatrailer.com/2016/02/27...-4matic-wagon/

                            Има и сравнително високи ванове с 4х4 и 7 места.....
                            Последно редактирано от газаджията; 20-08-19, 17:35.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Наскоро попаднах на една Гранд Витара XL7. Това е с обема на Киа Карнавала, повечето части били на Витара... може да поразпитам комшията.
                              Заглеждал съм ги винаги когато ги срещна някъде . Определено имат визия , особенно и ако се понаджипи малко...
                              Другият им плюс спрямо Гранда е по-големия двигател.
                              Който търси , намира !
                              Човекът е човек, когато е на път !

                              Коментар


                              • #75
                                От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                                Разгледай Land Rover Disco-2, Td5. Имал съм 3 такива, поредния си го карам с кеф. Няма толкова здрав и непренциозен джип за толкова малко пари!
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X