Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голям семеен автомобил с повишена проходимост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8F11B2F8-B9DF-4983-922E-CC68107CEA8F.jpg
Прегледи:2
Размер:320.5 КБ
ID:5816745
    Ето го автомобила- ван! Представяш ли си колко джинбри можеш да прекараш в 6 200 литрови варела! Кеф!
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #47
      От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

      Ако се направи компромис с някои изисквания , задачата става значително по-лесна. Ето пример , голям удобен автомобил , но няма бавни и блокажи , и е бензин.

      https://www.pegasus-cars.com/car/chrysler-voyager/
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #48
        От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

        Радвам се, че темата предизвика интерес
        Наистина, освен голям американски "жип" или виетнамка с фургон, друго трудно се побира в изискванията. Ако беше лесен избор, нямаше да питам по-опитни.
        Няма как без компромис. Това с мястото след третия ред може да се прежали. Има варианти, които побират пазарска чанта при вдигнати седалки, но не е пълноценен багажник. Дори Кадди Макси побира не повече от изправена сгъната детска количка - тази сутрин гледах едно в квартала. Вановете са с пълноценен трети ред, но е трудно всеки път да разкачаш/закачаш седалки и да ги разнасяш до и от мазето в зависимост от това каква конфигурация ти трябва. Ако 6-то място ти трябва от време на време за кратко, може да се прежали, че не е удобно, а и до него остава другата половина от багажника. В този смисъл много джипове отговарят. Това, че на повечето седалката се сгъва в пода, означава, че винаги когато ти потрябва можеш лесно да я вдигнеш.
        Разгледах в нета някои ЛС и Дискавърита (ако наблегнем на проходимост), както и МЛ и Туарег (ако наблегнем на комфорт). Оплакнах окото, дорева ми се, че не мога да си позволя нов... Като цяло според форумите всички са железни машини до момента, в който се счупят и трябва да бъркаш надълбоко за качествен ремонт. Доколкото съм наясно, справянето със заснежените баири е 1/3 качества на колата, 1/3 ГУМИ и 1/3 умения на задкормилното устройство.
        В този смисъл един SUV от типа на Нисан Патфайндър, за какъвто в началото се оглеждах, със свестни гуми би ли се справил със заснежен баир по-добре от друг стандартен паркетник? Виждам, че има блокаж, бавни, от към клиренс май не е зле...

        Коментар


        • #49
          От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

          По-горе стана дума за ML, та обсъждахме бавните, а и той не знам как е с третия ред седалки. Решение и на двата казуса си представям да има в GL. Там май бавните и въздушното окачване са налични, по-дълъг и по-обемен от ML-a, има си дизели с прилични параметри, за магистрала си е екстра. Той обаче май изскача от определения бюджет.

          Тойота LC 100 ще е по-тромавка за шосейно каране. То има и Патрол с комън рейл в тоя бюджет, на него третия ред седалки подът не му е равен и има удобно място за краката (возил съм се веднъж ). Ама и той ще е по-тромав от GL-а за шосейно каране.
          Последно редактирано от nissan_gr; 02-07-19, 10:57.

          Коментар


          • #50
            От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

            Ако не искаш да е бус или ван, можеш да погледнеш следните автомобили:
            1. Тойота LC 120 - сигурно трудно ще се впише в бюджета, но не е никак лош автомобил. Бих препоръчал и 95!
            2. Хюндай СентаФе - вписва се в бюджета, по-нисък разход и не лош обем, съответно и Кия Соренто

            Аз ако бях с три деца изобщо не бих заглеждал Туарег, X5, ML, Каптива (пък и я водят ненадеждна), Гранд също и въобще американските кошници са само за чисто нови от магазина до изтичане на гаранцията. Прекалено големите автомобили са неудобни за употреба в ежедневието, така че нещо средно по размер при големите SUV-та ще е в златната среда по отношение на разходи и обем.
            Успех!

            Коментар


            • #51
              От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

              Преди време и аз го мислех това. Чудех се между Grand Cherokee WJ и Hyndai Terracan. Terracan с 3ти ред седалки уж има.

              Между другото и аз съм с 3 деца и в Grand Cherkoee-то се събираме някак си двама възрастни + 3 деца. Но няма място за повече хора...

              Mercedess GL също заглеждах, но от далече . Не се поинтересувах от цените тогава, защото бях убеден, че няма да се впише в бюджета. Сега като гледам цените - и в твоят бюджет няма да се впише. Едни 30 - 35 хиляди (придобиване и обслужване) ми се струва, че ще трябват за сравнително читва екземплят.

              Коментар


              • #52
                От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                Аз като ги чета изискванията първо за някой американски туч се сещам. Разбира се ако жертва едно от изискванията ще има по-голям избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                  Считам, че неоправдано се игнорират "бусовете" от търсещите семейни автомобили с повишена проходимост (не говорим за висока проходимост).
                  Като пространство,транспортни възможности ,функционалност и даже проходимост се справят примерно на 90% от изискванията. С размери от 5м. също не са толкова фрапиращи при маневри и паркиране.
                  .Маха се най- задният ред седалки и .................
                  Пр. Т5 4MOTION,Vito 4x4 и тн................................. ,
                  а за "Катерене" си има други автомобили.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                    Първоначално публикуван от kolyo_tr Преглед на мнение
                    В този смисъл един SUV от типа на Нисан Патфайндър, за какъвто в началото се оглеждах, със свестни гуми би ли се справил със заснежен баир по-добре от друг стандартен паркетник? Виждам, че има блокаж, бавни, от към клиренс май не е зле...
                    Теоритично е ОК. Само някой да се включи с практически опит, и да каже какви са му кусурите, троши ли се, ръждясва ли, та цените им са що-годе ниски за класа. Мотора май е като на пикапите Навара, предполагам и трансмисията, не е лошо да се потърси информация за проблеми по тях.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                      Един познат караше точно Pathfinder. На теория всичко му е наред, НО имаше проблем с поддръжката. Като цяло не блестеше с някаква проходимост - примерно той като по-опитен от мен, се окопаваше, докато ние с Hilux минавахме на някои места без проблем.

                      Нещата които се казват в това видео, почти всички го сполетяха с двигателя.

                      https://www.youtube.com/watch?v=9tDNvK9keuo
                      Тел / Viber: +359 889 396 793

                      Коментар


                      • #56
                        От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                        Точно Евро 5 моторите са много лакоми спрямо по старите.
                        Мисля Евро 3 са най икономични и безпроблемни в Патфайндъра.

                        Като търсех жип със 7 места съм влизал на последния ред седалки.
                        Еми в една въшка Зафира 1 тези седалки са по удобни и използваеми от на Нисана.
                        При него стават само за малки слабички деца


                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                          Само да уточним, защото колегата говори за сваляне и разкачване на седалки- сините бидони са 6 парчета по 55 галона /стандартен бидон/. Вана е Тойота Сиена, под наем, седалките са сгънати в пода. Отнема 20 секунди и имаш хамбар. Кара се почти като кола, върви и дърпа много добре. Не го знам с каква моторетка беше, сигурно нещо V6, ама си се справяше идеално.
                          Ако ще прежалваш багажника, вариантите са ти
                          1. По проходимо, ама камионесто Тойота 100/120 или нещо от сорта
                          2. По като кола, ама не толкова проходимо /относително/ паркетник от рода на Патфайндър, МЛ...

                          С две думи- проходимото страда на магистралата, магистралното страда в гората. Като казвам “страда” не е като да се мъчи. Имам Секвоя /като Кукурузер 100/, с 280 коня V8, брата има втората генерация Секвоя с 380 коня. И двете са чукове, вървят достатъчно за да вляза в панделата за превишена скорост, ама като седна в дърт S класа с V8, и се чувствам все едно съм слязъл от камион. Ама в багажника на Секвоята влиза канапе... Приоритети.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #58
                            От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                            Първоначално публикуван от kolyo_tr Преглед на мнение
                            Радвам се, че темата предизвика интерес
                            Наистина, освен голям американски "жип" или виетнамка с фургон, друго трудно се побира в изискванията. Ако беше лесен избор, нямаше да питам по-опитни.
                            Няма как без компромис. Това с мястото след третия ред може да се прежали. Има варианти, които побират пазарска чанта при вдигнати седалки, но не е пълноценен багажник. Дори Кадди Макси побира не повече от изправена сгъната детска количка - тази сутрин гледах едно в квартала. Вановете са с пълноценен трети ред, но е трудно всеки път да разкачаш/закачаш седалки и да ги разнасяш до и от мазето в зависимост от това каква конфигурация ти трябва. Ако 6-то място ти трябва от време на време за кратко, може да се прежали, че не е удобно, а и до него остава другата половина от багажника. В този смисъл много джипове отговарят. Това, че на повечето седалката се сгъва в пода, означава, че винаги когато ти потрябва можеш лесно да я вдигнеш.
                            Разгледах в нета някои ЛС и Дискавърита (ако наблегнем на проходимост), както и МЛ и Туарег (ако наблегнем на комфорт). Оплакнах окото, дорева ми се, че не мога да си позволя нов... Като цяло според форумите всички са железни машини до момента, в който се счупят и трябва да бъркаш надълбоко за качествен ремонт. Доколкото съм наясно, справянето със заснежените баири е 1/3 качества на колата, 1/3 ГУМИ и 1/3 умения на задкормилното устройство.
                            В този смисъл един SUV от типа на Нисан Патфайндър, за какъвто в началото се оглеждах, със свестни гуми би ли се справил със заснежен баир по-добре от друг стандартен паркетник? Виждам, че има блокаж, бавни, от към клиренс май не е зле...
                            Горе-долу почваш правилно да мислиш. Със Ситроен Ц15 с нови (евтини тигърки, че беше служебен) зимни гуми не ми се е опирал никакъв баир в 15-20 сантима пресен сняг. С Ауди 80 съм ходил на разходка заедно с джипове из гори по язовири (при сухо време, естествено и нямах джип тогава, бях продал старата вярна Фронтерка). Ми половината време бях на 3 гуми, ама минах навсякъде, където и те. Тааа, помисли пак дали ти трябват блокажи, супер джипове е прочее. За мен добрият компромис е лека кола/ван (или бус, както му се вика по нашенски) за ежедневно ползване и джип за по-екстремните разходки. 2 в 1 става добре само при Нескафе ....
                            Последно редактирано от kuzdov; 02-07-19, 23:20.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #59
                              От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                              Ако можеш да "прежалиш" бавните погледни Р класата на Мерцедес. Ако ти харесва колко е грозна е перфектния семеен автомобил. Отдолу е идентична с МЛ и ГЛ, но купето е по-ниско и комфорта при пътуване сравнително по-добър. Моята е дълга база с шест седалки. На третия ред комфортно си пътуват двама възрастни, а багажника зад него е поне 50 см. Пресен, дълбок и утъпкан сняг никога не са ми били проблем. Въздушното окачване е невероятен комфорт, обслужването не е скъпо, а на високото ниво без проблем ще идеш на х.Каменица, дори и при 20-30 см. сняг.
                              99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                              It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                                Пак да спомена и Митсубиши Пахеро 3.8


                                Прекрасен голям автомобил с независимо окачване и Супер Селект задвижване.


                                Има ги много из американско и ако човек се навие на внос от там се получават нещата.


                                Това чудо е най близко до семеен автомобил с бавни и повишена проходимост за мен.
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X