Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голям семеен автомобил с повишена проходимост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

    По-скоро едно Диско 2 с трети ред седалки ще е компромис, най-близък до щенията. Когато има нужда от 6-та седалка, ще се ползва само едната а останалото място ще е за багажа.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      По-скоро едно Диско 2 с трети ред седалки ще е компромис, най-близък до щенията. Когато има нужда от 6-та седалка, ще се ползва само едната а останалото място ще е за багажа.
      Май вярно това е най-близко и най-възможно... А и ще стигне бюджета за хубав екземпляр от последните, където блокажа в раздатката е върнат отново. Дори може да стигне и за обслужване и гуми, а до 20 хиляди лева и за малко тунинг ще стигнат да отговори хептен на изискванията.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #18
        От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

        Понятията са леко несъвместими с днешна дата. Заради много неща- безопасност, екология...конструкцията на машините се промени. През 90-те е било по-лесно.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #19
          От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

          Това нещо наречено Диско 2 е много далеч от вижданията ми за семеен автомобил
          Трябва да си мазохист за да го ползваш основно из пътната мрежа.
          А и не съм сигурен че този хипопотам ще качва стръмни баири в лед и сняг.


          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

            Да се ползва мястото до 6-та седалка за багаж е напълно работещо решение. Само да не стане беля да се обърне колата, че тогава целия багаж отива върху човека отзад.
            За Диско 3 и аз знам, че са като лами за поддръжка. Както и всеки от съвременните автомобили. Само че има скъпи и безумно скъпи и всеки си прави сметка.
            За поколението на Диско 2 не съм сигурен какви безумни нормативни ограничения ще наложат. Да не смееш да купиш нещо преди Евро 4.

            Коментар


            • #21
              От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              А и не съм сигурен че този хипопотам ще качва стръмни баири в лед и сняг.
              С тунингза 7-8 хиляди(до 20 хиляди с покупката) лева сигурно и блокажи на мостовете могат да се сложат, и читави гуми... Тогава ако не качва въпросните места, едва ли нещо друго с подобни размери ще се справя много по-добре. Особено пък при тоя бюджет и изисквания.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #22
                От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                С тунингза 7-8 хиляди(до 20 хиляди с покупката) лева сигурно и блокажи на мостовете могат да се сложат, и читави гуми... Тогава ако не качва въпросните места, едва ли нещо друго с подобни размери ще се справя много по-добре. Особено пък при тоя бюджет и изисквания.
                Диското е ОК да се кара стоково с шосейни гуми но тогава не става за офроуд и пак си имаш хипопотам с 2 цели моста но за сметка на това с никакъв клирънс


                Направи ли се за офроуд става тегаво за шосе и семейка.


                В този ред на мисли един ГоУем ГоУф (Туарег) на въздух става лесно с клирънс 30 см и с едни хубави зимни гуми ще прави кръгчета около Диското че и която и да е Тоёта в леда


                Аз бих загледал също някой Пахерос възможно най нов и от Италия.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #23
                  От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                  Първоначално публикуван от kolyo_tr Преглед на мнение
                  ...
                  Разгледах няколко МЛ 320 и Туарег по съвет на колегата rosen_offroad. За какво да се внимава при тях?

                  Най вече да не са убити от каране нов внос на 123456 км


                  Туарега трябва да е фейсов с новия мотор 3.0 В6 240 к.с. 2007-2010 се прави, да има въздушно окачване. Старите 2.5 и 5.0 дизели ги забравяш.


                  Бенца да е 320Д или най добре 350д. Той няма бавни скорости но е с въздушно окачване и добър тракшън контрол.


                  Най добре и за двата модела да се купи познат автомобил от приятел с подробна история.


                  И двата модела не са евтини за подрйжка и влязат ли в бокса цифрите са сериозни.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Диското е ОК да се кара стоково с шосейни гуми но тогава не става за офроуд и пак си имаш хипопотам с 2 цели моста но за сметка на това с никакъв клирънс


                    Направи ли се за офроуд става тегаво за шосе и семейка.


                    В този ред на мисли един ГоУем ГоУф (Туарег) на въздух става лесно с клирънс 30 см и с едни хубави зимни гуми ще прави кръгчета около Диското че и която и да е Тоёта в леда
                    За пръв път чувам, че Туарег и ML, са с нещо по-проходими от стоково Диско 2, още повече пък пред "която и да е Тойота".
                    Много е интересно и стоковите гуми на кои от всичките са по-подходяща за извън пътя?!(за цената им въобще не отварям приказка)
                    На Туарега смяната на ангренажните вериги е 3-4 хиляди лева. Въздушното окачване, също не му е евтино и безпроблемно. Въобще скъпите луксозни, шосейноориентирани SUV, хем няма да са много ОК с тия 5% оффроад, хем всичко им е прекалено скъпо спрямо приготвения бюджет.
                    Нещо и шест места трудно в Туарег и МЛ...
                    И накрая, 20см сняг върху твърда основа, какъв проблем са за стоково Диско 2, като стига отдолу да е равно и стокови леки автомобили 4х4 движат в такива условия?!

                    В крайна сметка всеки сам си преценява, просто понякога неподходящият избор струва скъпо.
                    Никой няма да си даде Туарега за тест извън пътя, а при директно сравнение само на пътя, всеки незапознат би избрал Туарега или Мерцедеса.
                    Вдигнато въздушно окачване, въобще не е панацея, и на практика не дава почти никакви предимства извън пътя, защото му липсват ходове.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Вдигнато въздушно окачване, въобще не е панацея, и на практика не дава почти никакви предимства извън пътя, защото му липсват ходове.
                      За разлика от другите с въздушно, Диско 3 и 4 имат подобаващи ходове. Но както се разбра по-горе, това са кенефи .
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #26
                        От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                        За разлика от другите с въздушно, Диско 3 и 4 имат подобаващи ходове. Но както се разбра по-горе, това са кенефи .
                        Така де, аз за това първо за него питах, щото знам, че проходимостта му е добра, но не знам негативите... Целта беше, да се включиш ти, или някой друг собственик, или поне знаещ нещата от първа ръка, и да си каже какви са минусите, къде са възможните проблеми и скъпи разходи...
                        Без да съм се интересувал, предполагам, че с всичките му разходи няма да мине цената за поддръжка на Таурег. Може разбира се и да бъркам.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                          Тук имаме Туарег, ама само бензин. И никога не съм виждал някой извън пътя. Тойотите са второто по популярност возило в пустинята. Вранглер с 4 врати... Ама дизел, и 40 см багажник няма /е, дизел може да има при вас/. И бюджетаааа...
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #28
                            От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Така де, аз за това първо за него питах, щото знам, че проходимостта му е добра, но не знам негативите... Целта беше, да се включиш ти, или някой друг собственик, или поне знаещ нещата от първа ръка, и да си каже какви са минусите, къде са възможните проблеми и скъпи разходи...
                            Без да съм се интересувал, предполагам, че с всичките му разходи няма да мине цената за поддръжка на Таурег. Може разбира се и да бъркам.
                            Бе то аз много не обичам да натрапвам собствения си избор. Минусите на модела отдавна са известни,аз самия съм писал доста за проблемите,които съм срещал за 8 години експлоатация . Но не виждам нужда да се 'абя, че веднага ще ми обяснят 10 човека какъв курник е Дискавъри 3 .Щото един чул, друг видял...Проблема е че се срещат рядко на пазара.И повечето наистина са пълни курници, които те карат да намразиш марката завинаги.
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • #29
                              От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Най вече да не са убити от каране нов внос на 123456 км


                              Туарега трябва да е фейсов с новия мотор 3.0 В6 240 к.с. 2007-2010 се прави, да има въздушно окачване. Старите 2.5 и 5.0 дизели ги забравяш.


                              Бенца да е 320Д или най добре 350д. Той няма бавни скорости но е с въздушно окачване и добър тракшън контрол.


                              Най добре и за двата модела да се купи познат автомобил от приятел с подробна история.


                              И двата модела не са евтини за подрйжка и влязат ли в бокса цифрите са сериозни.
                              ML 320 и 350 дизел има и с бавни, проблемът е, че излизат рядко. Хубавата страна е, че не се отразява много на цената.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Голям семеен автомобил с повишена проходимост

                                Първоначално публикуван от kolyo_tr Преглед на мнение
                                Американските изпълнения Додж, GMC са трудни за поддръжка в БГ.

                                Благодаря за търпението на всички, изчели поста и моля, помагайте!
                                Потърси една консултация с дедо Владо, щото не виждам какво европско ще отговори на критериите ти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X