Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паразитен хебел галлопер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Паразитен хебел галлопер

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Имаш предвид,само със съчми?
    Едва ли !

    По пример от ладовите на които имаше "афтърмаркет" (ква хубава дума ! ) варианти с лагери, а на баш оригиналните май им правехме бронзови втулки (не си спомням точно, че мина повече от четвърт век), че това е една от болките на ЛАДАта, и като се разбият почва да ходи на където си иска или като се престегнат нЕма въртене на волана, мислехме да барнем и хебела на КИАка с лагери, но както се вижда и от снимките, изделието е доста сериозно и в този му вид, като по подобен начин изглежда и галоперският хебел.
    Мисля, че нови втулки, добро смазване и регулиране на стегнатостта биха решили проблема за доста време.
    Разбира се, при положение, че имаш и още един хебел с който можеш да си играеш, много по-добре е да набуташ някой двуредов лагер, или още по-добре два конусно-ролкови, но ако караш много и вандалски в гора, май втулките са най-добрият вариант за блъскане по камънаците.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Паразитен хебел галлопер

      И като влезе малко водица в тоя хебел и ръждясат лагерите... Току виж станал стационарен. С втулки тоя проблем го няма.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #18
        От: Паразитен хебел галлопер

        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        И като влезе малко водица в тоя хебел и ръждясат лагерите... Току виж станал стационарен. С втулки тоя проблем го няма.
        Тия лагери да не би да са сухи и обезмаслени като на автомоделите ?!
        Пълни с литиева грес нищо им няма, ако не се блъскат постоянно в гората и по каманяците.
        Ако се блъскат нарочно, значи има защо и тогава ремонта е очакван и е без значение.
        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 09-07-19, 15:33.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Паразитен хебел галлопер

          Не са, ама тоя процес протича сигурно за години не за ден. И като газиш локви и рекички, водата някак си успява да си свърши работата. Последствията съм ги виждал но не на моята Нива.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #20
            От: Паразитен хебел галлопер

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            [emoji38] Едва ли ! [emoji38]

            По пример от ладовите на които имаше "афтърмаркет" (ква хубава дума ! ) варианти с лагери, а на баш оригиналните май им правехме бронзови втулки (не си спомням точно, че мина повече от четвърт век), че това е една от болките на ЛАДАта, и като се разбият почва да ходи на където си иска или като се престегнат нЕма въртене на волана, мислехме да барнем и хебела на КИАка с лагери, но както се вижда и от снимките, изделието е доста сериозно и в този му вид, като по подобен начин изглежда и галоперският хебел.
            Мисля, че нови втулки, добро смазване и регулиране на стегнатостта биха решили проблема за доста време.
            Разбира се, при положение, че имаш и още един хебел с който можеш да си играеш, много по-добре е да набуташ някой двуредов лагер, или още по-добре два конусно-ролкови, но ако караш много и вандалски в гора, май втулките са най-добрият вариант за блъскане по камънаците.
            Имам два хебела свободни.Но се съмнявам да намеря лагер по размера на хебела.Ще трябва вероятно струг ,а стругари по Пловдив са на изчезване.А толкова време да отделя нямам.

            Ще седна да помисля мога ли да насосам нещо.Ако не,следващия да затвори вратата.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Паразитен хебел галлопер

              Нито лагери нито бронзови втулки ще направят хебела вечен. В момента, в който вътре влезе първото боклуче, свършват за норматив. Трябва да се намери начин да се уплътни, ако ще се променя нещо.

              Лично съм си приготвил кормилна кутия от десен волан за тераното. Ще окастря и извадя отвътре всичко ненужно, ще сменя уплътнения, и смятам че докато возилото стане на купчина ръжда, с паразитен хебел повече няма да се занимавам.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Паразитен хебел галлопер

                Не е ли леко overkill? Добър хебел за Терано ако се гресира от време на време изкарва поне 5-6 години с доста блъскане по чукарите.

                Коментар


                • #23
                  От: Паразитен хебел галлопер

                  Лесно е. И окончателно. Иначе комплект втулки и семвринги са някакви 20лв, оригинални.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Паразитен хебел галлопер

                    Аз наредих 4 лагера, по 2 в двете страни, понеже бяха много тънки 4-5мм и очаквах да се разбият за норматив, семери няма, лагерите са 2RS . Това беше преди повече от 5 години и над 100 000км .
                    Анатоли, трябваше да ми дадеш единия одеве
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #25
                      От: Паразитен хебел галлопер

                      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                      Аз наредих 4 лагера, по 2 в двете страни, понеже бяха много тънки 4-5мм и очаквах да се разбият за норматив, семери няма, лагерите са 2RS . Това беше преди повече от 5 години и над 100 000км .
                      Анатоли, трябваше да ми дадеш единия одеве
                      Няма спешна работа,като се видим пак

                      Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Паразитен хебел галлопер

                        И аз бях с лагери в точно същия хебел като на Галопера. Хе, бях сложил лагери и в долното ухо на предния амортисьор вместо гумената втулка, и там издържаха много дълго

                        Коментар


                        • #27
                          От: Паразитен хебел галлопер

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          И аз бях с лагери в точно същия хебел като на Галопера. Хе, бях сложил лагери и в долното ухо на предния амортисьор вместо гумената втулка, и там издържаха много дълго[emoji2]
                          Директно са набити лагерите или има и пристъргване

                          Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Паразитен хебел галлопер

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Аз наредих 4 лагера, по 2 в двете страни, понеже бяха много тънки 4-5мм и очаквах да се разбият за норматив, семери няма, лагерите са 2RS . Това беше преди повече от 5 години и над 100 000км .
                            Анатоли, трябваше да ми дадеш единия одеве
                            Що не сложи по един от двата края, барем има сЕкви със сЕкви размери за никакви пари ?
                            Там освен влага и прахоляк друго няма, та става какъвто хванеш от най-евтините.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Паразитен хебел галлопер

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Директно са набити лагерите или има и пристъргване

                              Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                              Отдавна беше, мисля че престъргвах оста, ако питаш за хебела, а за амортисьора станаха директно..

                              Коментар


                              • #30
                                От: Паразитен хебел галлопер

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Що не сложи по един от двата края, барем има сЕкви със сЕкви размери за никакви пари ?
                                Там освен влага и прахоляк друго няма, та става какъвто хванеш от най-евтините.
                                Само тези влизаха без стъргане на хебела .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X