Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Гърция през Македония

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За Гърция през Македония

    Здравейте. Предвид апокалиптичните информации които чета за преминаването на границата на Кула с километрични опашки и чакане по 4 часа, ми се върти една такава мисъл. Пътуване до Лариса в Гърция с преминаване на границата при Златарево и после по скопската магистрала на юг. Километрите, които дава гугъла са с 30 повече, а времето с 10 минути отгоре. Та тъй като днес съм мързелив и не ми се рови по форума, може ли някой да сподели впечетления за един такъв маршрут и още, може ли през Македония да се минава само с лична карта, основно защото водим с нас дъщеря ми, която има лична карта, но е под 18г. Ще бъда благодарен на всички отзовали се.

  • #2
    От: За Гърция през Македония

    ГКПП-то в Златарево изгоря. Не знам на колко процента му е възстановен капацитета, ама едва ли за толкова кратко време е стигнало отново до нормален режим на работа. Вероятността да се навреш в още по-дълбок кереч в сравнение с тоя при Кула е напълно реална.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: За Гърция през Македония

      Златарево е отворен ама за леки коли.В Македония може и с лична карта.Щом и двамата родители са с детето няма проблем на границата.До Струмица междуселски път като нашите.От там до магистралата е добър с доста зеленина.Такива пътища ми харесват най-много.
      Нека силата да бъде с нас!
      Suzuki Grand Vitara
      +34 642 91 4154

      Коментар


      • #4
        От: За Гърция през Македония

        Благодаря на отзовалите се.
        Понеже в сайта на МВР пише, че се минава с карта, ама по добре с паспорт!

        От 1 януари 2007 г. всички български граждани могат да влизат и пребивават на територията на Република Северна Македония без визи за срок до 90 (деветдесет) дни в рамките на 6 (месеца), считано от датата на първото влизане. Влизането на територията на страната се извършва с български задграничен паспорт, валиден поне шест месеца след края на планирания престой на лицето в Република Северна Македония или с валидна лична карта. За редица административни процедури (плащане на такси, глоби и други разплащания в банки и административни учреждения), отнасящи се до чужденци, македонското законодателство изисква представянето на задграничен паспорт и препоръчва влизането в страната на чуждестранните, вкл. и на българските граждани да се извършва със задграничен паспорт.

        Коментар


        • #5
          От: За Гърция през Македония

          https://offnews.bg/obshtestvo/16-kol...ta-706380.html

          Тук има иформация къде е натоварено и къде не.
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X