Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болтове за предни носачи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Болтове за предни носачи

    Издирвам двата болта за предните носачи на Терано 2.Минават през предния тампон на носача, главите им са с шлици към които се закрепва конзолата за торсиона.
    Позиция 54509 от схемата Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a6725fbfc5d89c396be71b43140b8b03-972x520.gif
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:6158558
    Търсят се още 54020А и 54020АА, болтовете, които закрепват конзолата на торсиона към носача.

  • #2
    От: Болтове за предни носачи

    Издирвай ги там където се продават разервни части!
    Например при Люцкан. Може и в плод-зеленчук да пробваш.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      От: Болтове за предни носачи

      Ако можеш да спестиш обичайните ти лакърдии и да кажеш с какво име е въпросният Люцкан във форума, цена няма да имаш.В няколко плод зеленчука пробвах, нямат ги.

      Коментар


      • #4
        От: Болтове за предни носачи

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        Ако можеш да спестиш обичайните ти лакърдии и да кажеш с какво име е въпросният Люцкан във форума, цена няма да имаш.В няколко плод зеленчука пробвах, нямат ги.
        0898565995 - Люцкан

        Коментар


        • #5
          От: Болтове за предни носачи

          Благодаря

          Коментар


          • #6
            От: Болтове за предни носачи

            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
            Ако можеш да спестиш обичайните ти лакърдии и да кажеш с какво име е въпросният Люцкан във форума, цена няма да имаш.В няколко плод зеленчука пробвах, нямат ги.
            https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=97674
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #7
              От: Болтове за предни носачи

              Да не остане темата незавършена.Такива болтове няма, проверих пет бакалии, два рибни магазина и една сладкарница.При колегата Люцкан също няма и трябваше да се чака един месец доставка, при нацяло разкрачена предница не ме блазнеше този вариант.Болтовете се намериха от морга в перфектно състояние на цена от 20 лв бройката(нови оригинални са по 3.Съветвам всеки, който се хване да сменя предните тампони на носачите и джипа му е виждал някакво количество зимна химия по пътищата предварително да се запаси с такива болтове.Толкова здраво запичат, че не помръднаха дори след като бяха срязани и натиснати на 30 тонна преса.Помага единствено оксижен, но мястото е неудобно за нагряване, гори доста гума и шанса да пламне целия джип не е малък.За да се изкара носача трябва да се срежат от двете страни.

              Коментар


              • #8
                От: Болтове за предни носачи

                А със какво изкарахте тампоните?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Болтове за предни носачи

                  На няколко части излязаха в следния ред.Първо рязане с шлайф на болтовете на носача, но е трудно и опасно, на другия носач ги отрязах без проблем с електрожен, място има предостатъчно.После вътрешните втулки, които поизгоряха след интервенцията с електрожена и оксижена излязоха почти доброволно,тампоните бяха доста разбити.После с оксижена прогорих гумата която беше останала по външната втулка.После поредица от бой с чук и секач и нагряване с оксижен.Рязане с зеге на външната втулка също помага, но втулката е достатъчно дълга и не се трогва особено.Правилната тактика в нашия случай се оказа запрятане на втулките от всички страни със секач и после бой по запретнатата периферия и въпреки това се наложи по 3-4 пъти да се нагрява всяка втулка.

                  Набиването на новите тампони също беше приключение, набързо си направих самоделна скоба от възможно най-дебелия болт, който може да мине през вътрешната втулка, за подложки използвах по-дълбоки ремъчни шайби от динама, важното е натиска да е само и единствено по външната гривна.Предварително новите тампони бяха престояли по няколко дена във фризер.Та болта се прекарва през тампона, трябва да е поне два пъти по дълъг от тампона и малко отгоре, за да може да мине през тампона, леглото в рамата и да остане още резба за подложка от задния край.В задния край също е разумно подложката да е издълбана на по-голям диаметър, за да не подбива леглото в рамата, тук пак на помощ дойде шайба за пистов ремък от нещо си.Въпреки перфектно почистените легла, смазка по тампоните и по леглата и престоя във фриза, тампоните пак влизат доста стегнато.След като първоначално ги подведох на ръка със скобата и почукване си помогнах с пистолет на 3/4.До средата на набиването всичко беше ОК, след това стегна до там, че пистолета изсухли резбата на закален 16 милиметров болт.Последва друг болт, стягане до откат с пистолета и помощ с 5кг чук, няколко пъти така докато се набиха докрай.Без някакъв вид скоба не виждам шанс за набиването им.И най-важното от цялата работа е да бъдат стегнати на земята при окончателно регулирани торсиони, за да не ги сменяте след месец пак, стегнат ли се на подемник при увиснали носачи, това е гарантирано.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Болтове за предни носачи

                    След някакво време ще пробвам това. С 20 тона натиск белким излязат без други кандърми. Тампоните на панхарда не ги усети. Като съм сменял тия на щангите на задницата на преса, тръгваха на 12-15 тона. Лошото е че сглупих и не си взех помпа с манометър, та да знам с колко натискам.

                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Болтове за предни носачи

                      Ако се наложи да режеш болтовете и падне вътрешната част от тампона мисля че няма да излязат по този начин, просто външната втулка няма да издържи на натиска.Виж за набиването ще ти свърши идеална работа,а натиска ориентировъчно можеш да го усетиш по силата нужна да натиснеш лоста на помпата.Иначе ако знаеш диаметъра на буталото, обикновен манометър ще ти свърши работа, само ще трябва да го разграфиш допълнително в тонове.Много ми хареса това чудо на техниката.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Болтове за предни носачи

                        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                        Ако се наложи да режеш болтовете и падне вътрешната част от тампона мисля че няма да излязат по този начин, просто външната втулка няма да издържи на натиска.Виж за набиването ще ти свърши идеална работа,а натиска ориентировъчно можеш да го усетиш по силата нужна да натиснеш лоста на помпата.Иначе ако знаеш диаметъра на буталото, обикновен манометър ще ти свърши работа, само ще трябва да го разграфиш допълнително в тонове.Много ми хареса това чудо на техниката.
                        Пълнежа няма никакво отношение към ваденето. Това от собстен опит. Втулката за избиване и набиване е правена точно за тоя тампон и е с ръбче и се самоцентрира спрямо периферията на тампона. Единстено може да се наложи да вадя пълнежа, ако отвора на централната втулка не е достатъчно голям за да вкарам шпилка, издържаща на усилието на вадене. Ако са ти останали някакви парчетии от болта ще съм благодарен ако премериш диаметъра им.

                        А за манометъра - такъв, имащ скала и в psi, е идеален за целта. psi-тата са директно килограмите натиск за 10 тонен цилиндър (700бар=10000psi=10 тона). При мен трябва да умножавам по 2. Въпроса е че обикновен манометър за 1000 бара тук се продава с цената на златото, а в UK е 10 лири. Същото важи за цилиндъра - заедно с помпата ми излезе 500лв, тук продават само цилиндъра минимум за 850.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Болтове за предни носачи

                          Върти ми се нещо от рода на 18 или 16мм на стеблото утре ще знам със сигурност.Мястото където се навива гайката е изтънено на 12мм.Това, което ме кара да се съмнявам в успеха на начинанието, е че втулката е прекалено тънкостенна, леко надстърча отвора в рамата и на всичкото отгоре има фаска в краищата за по-лесно набиване.Подкарването на дорника ще е цяло приключение.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Болтове за предни носачи

                            Само идея - тези тампони не могат ли да се престържат на +2-3 стотни и тогава да се набият? Фабрично ги оставят на +2-3 десети и се набиват трудно.

                            Преди доста години ми искаха една заплата пари, за да ми сменят два тампона на задния мост на Рено 19, именно защото се набиват трудно и искаха да свалят целия мост, за да ги набият. Баща ми е стругар и каза, че студено набита сглобка се прави на + 2-3 стотни. Престърга тампоните и ги набихме с чук и дорник на място, без да се сваля моста. Карах ги 10 години, докато продадох колата. На бившата ми Кия също съм сменял така престъргани тампони и няма дерт.

                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Болтове за предни носачи

                              На тия тампони е +1-2 десети. Свиват се при набиване. Няма никакви драми с подкарването, когато дорника е направен както трябва. Прави се ръбче в края и го центрира перфектно. Втулката на тампона практически няма на къде да мръдне, освен да се извади, ако 20те тона стигнат да я отлепят от отвора. С тампона от клипа случая е точно същия, с тампоните на задните щанги също. Просто искат едни 12-15 тона за да излязат. Новите се набиват и те с над 10, ако помня добре. Да се престъргват няма нилакъв смисъл. Почистване с шкурка, намазване с масло и си влизат без никакви драми.
                              Последно редактирано от sparkybg; 14-07-19, 20:26.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X