Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болтове за предни носачи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Болтове за предни носачи

    Този тип тампони се стягат до откат и това което държат се запира във вътрешната втулка.Мисля, че тънката мисъл на производителя с тези 1-2 десети в плюс, е не толкова да мъчи механиците, колкото да осигури външната втулка против превъртане в леглото, защото след това и тампона и рамата в случая с предните носачи са брак.Изстудяването върши перфектна работа, въпреки че преди години стари майстори ми развиваха теории как не било правилно и гумената част се повреждала при такова набиване.По тази логика след всяка по-сериозна зима трябваше да сменям тампони.Тампоните на задните щанги(двете къси надлъжни щанги) в моя случай изпукаха на 10 тона, после намаля налягането, не знам до колко ми е верен манометъра, но пресата е 15 тонна и не ми се вярва да е надскочила собствените си възможности.

    Коментар


    • #17
      От: Болтове за предни носачи

      Е, моите на старото явно са били по-ръждясали. На половината пукането не беше единично, а излизаха на тласъци. Налягането спадаше значимо след излизане на 30-ина процента.

      ...но тия тампони изначално не са проблемни, защото са набити в щангите, които са махаеми и дори съм бил свидетел да се избиват на винтова преса с топузи. Истинската досада са предните, защото са в шасито. Всичките познати, които са ги сменяли, са споделяли че излизат адски трудно, след палене и евентуално рязане на външната втулка. Там общо взето се опитва с винтов инструмент, с който трудно се постигат дори 10 тона. Аз купувах цилиндъра най-вече заради тоя и подобни казуси, при които не може да се ползва преса.

      А и цилиндъра в 90%, да не кажа повече, си е съвсем пълноценен заместител на преса, но много по-компактен, при положение че имам струг и фреза и мога да си направя всякакъв прикачен инвентар, който ми потрябва за конкретен случай. На това на клипа 15 минути преди снимането му врътнах дорниците, например. За задните тампони дорници си бях врътнал още като ги сменях на старото терано, на преса.
      Последно редактирано от sparkybg; 15-07-19, 08:46.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Болтове за предни носачи

        Цилиндъра си е чуден инвентар и живот и здраве и аз ще заприходя един,в нашите магазини за сервизно оборудване съм срещал предимно цилиндри за тенекеджийска работа и все до 10 тона.Болтовете днес ги премерих 18мм в частта, която минава през тампона,имат и лека хлабина, та спокойно можеш да прекараш 18 милиметров болт, малко непопулярен размер е, но ги има.Винтовата скоба подпомогната от гайковерт също не е за подценяване, при набиването бързах и ползвах болт 16мм с нормална резба, без да гресирам резбите.Ако вършех същата работа с 18мм болт или 16 с по-ситна резба мисля, че пистолета щеше да ги стегне без да изсухли резбите.

        Коментар


        • #19
          От: Болтове за предни носачи

          Значи би-трябвало да нямам проблем, щом е 18ка. Приготвиш съм си шпилка 10.9 за целта.

          Цилиндъра го има и тук поне на 3 места, ама се движи около хилядарка. Днес си намерих и манометър на 700 бара за 26 кинта, та утре ще правя птройник за него. Не можах да намерв готов. Резбата на маркуча и помпата е 3/8 NPT, възможно най-шибания вариант за тук, в комбинация със 700те бара.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Болтове за предни носачи

            3/8 не е лош вариант, масово има такива банджо болтове.Също се среща като преход 3/8 към м20 за хидравлики на трактори,мотокари,багери и други, там таван на налягането няма.

            Коментар


            • #21
              От: Болтове за предни носачи

              Направо си е лош. Днрс съм звънял сигурно в 5 фирми - нъц. Гадното е че не е G (BSPP), тоест права резба 3/8-19, а е NPT, което е 1:16 конусна 3/8-18 и такива фитинги намерих само мъжки, и то лека серия за 305 бара. Просто из Европа почти не се ползват.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Болтове за предни носачи

                Мда това с конусната резба съм го пропуснал, не съм много в час с американските стандарти за резбите.Е в краен случай имаш струг и фреза

                Коментар


                • #23
                  От: Болтове за предни носачи

                  Освен че тая стъпка на бългатси струг липсва, с конуса без конусен линеал няма как да се случи. Дано плашката и метчика дойдат утре.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Болтове за предни носачи

                    Смених половината (на горните щанги) зaдни. За разлика от на другото ми терано, където тръгваха на 12-15 тона, тия тръгваха на 7-8 и после вървяха на 4-5. По старите нямаше ръжда.

                    Интересно че старите излизаха плавно, а новите (влизаха на 4-5 тона, на колкото излизаха старите) в последната 1/3 от набиването - на тласъци, с прилежащото "дрън" и местене с около милиметър.

                    Загледах предните тампони - външния им пръстен хич не е тънък за такъв размер тампон. Даже си е направо дебел. Не виждам никакви причини да не могат да се натискат и с 50 тона, само дето не съм много убеден че самото шаси ще издържи на повече от 30-ина.
                    Последно редактирано от sparkybg; 19-07-19, 10:19.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Болтове за предни носачи

                      Шасито на тераното си е предостатъчно здраво, все пак не е камион.Мен ми се видя тънък, може би защото съм свикнал да се боря с друг тип тампони, но ако до 20 тона не мръдне, изхода е само оксижен.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Болтове за предни носачи

                        Намерих снимка. Може и на 50 да уститска, като гледам:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:5818146

                        Както и да е де. Като гледам на колко излязоха задните, предполагам и тук няма да имам особени грижи.

                        Колкото до оксижена - все ми се струва че с 20 тона ще мога с груба сила да извадя гумата или поня централната втулка, ако се наложи.

                        А болтове имам отдавна. Само трябва да ги изровя. По случайност покрай пазаруване на други неща от морга взех и болтовете, тъй че и рязане да се наложи, не е драма.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Болтове за предни носачи

                          Защо не прорязваш втулките на две места , после излизат с "поглед" почти без чук и секач. Когато е тънкостенна до 1.5мм. (и ме мързи), избивам с пневматичния чук (секач).....

                          Коментар


                          • #28
                            От: Болтове за предни носачи

                            Снимката заблуждава, външната втулка е подбита в горния край по някаква причина и прилича на 3мм дебела, реално е нещо между 1.2 и 1.5мм.Рязането с зеге е добър вариант, просто при мене не свърши работа, но говорим за 25 годишен английски джип, просто ръждата си беше свършила добре работата.Много вероятно е на твоя да излязат по човешкия начин, но това не ти пречи да си подготвен предварително.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Болтове за предни носачи

                              Върнах малко назад в темата и разбрах за какво е манометъра(от другата тема). Подобен цилиндър съм си изработил и ползвам от години. В работата има някой особености, като трудност за едновременно помпене и направляване-реших го с превръщането на пневмохидравличен крик(15т.) в помпа и си улесних живота.
                              Отделно цилиндъра закрепвам с импровизирани колани (моя е тежък и прави над 20т.).
                              Пс. Никога не стойте пред шпилката, защото няма да разберете как се разтегля и къса (при вадене на лагер , шпилка от скоби за пружини (18мм.) ,конусно изтъня и след скъсването ,парчето с гайката удари тавана!!!)

                              Коментар


                              • #30
                                От: Болтове за предни носачи

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                Защо не прорязваш втулките на две места , после излизат с "поглед" почти без чук и секач. Когато е тънкостенна до 1.5мм. (и ме мързи), избивам с пневматичния чук (секач).....
                                Снимката не е моя, а от иркутския терано форум "terranoirk.ru". Това е върху дърто терано 1, но тампоните (и почти всичко по окачването) са същите.

                                Имам го предвид това с късането, още преди да ми дойде цилиндъра. Все пак, 18мм шпилка 10.9 би-трябвало абсолютно безгрижно да издържи 20 тона и да иска още, поне по спецификации.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X