Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болтове за предни носачи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Болтове за предни носачи

    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
    Върнах малко назад в темата и разбрах за какво е манометъра(от другата тема). Подобен цилиндър съм си изработил и ползвам от години. В работата има някой особености, като трудност за едновременно помпене и направляване-реших го с превръщането на пневмохидравличен крик(15т.) в помпа и си улесних живота.
    Отделно цилиндъра закрепвам с импровизирани колани (моя е тежък и прави над 20т.).
    Пс. Никога не стойте пред шпилката, защото няма да разберете как се разтегля и къса (при вадене на лагер , шпилка от скоби за пружини (18мм.) ,конусно изтъня и след скъсването ,парчето с гайката удари тавана!!!)
    Нормален цилиндър ли използваш?Мен ми се върти в акъла да пробвам нещо подобно в гаражни условия, но единия цилиндър, с който разполагам е ц80 или 100 от навесната система на юмз, а другите два са телескопични за самосвал, все доволно тежки и неудачни за тази цел.

    Коментар


    • #32
      От: Болтове за предни носачи

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

      Имам го предвид това с късането, още преди да ми дойде цилиндъра. Все пак, 18мм шпилка 10.9 би-трябвало абсолютно безгрижно да издържи 20 тона и да иска още, поне по спецификации.
      Изобщо не очаквах , "изпука" и удари тавана- гледах "сащисан". А Шпилките от скобите за пружини са си качество........и многократно ползвани за тези цели (имам и комплект шпилки с аксиални лагер- гайки за тези дейности) .
      -Лагера, който вадех беше от предна главина на бус и след като на място не се получи, смъкнах главината на "земята". След скъсването на шпилката имах като алтернатива- преса,резак,телоподаващо и мързела реши ,че най лесно и бързо става с електрожена по вътрешната част на външната гривна.

      Коментар


      • #33
        От: Болтове за предни носачи

        Това с електрожена, не го е решил мързелът, а опитът
        Иначе с тези неща наистина трябва да се внимава, колкото и безобидни да изглеждат, стената зад моята преса има на 2-3 места поражения подобни на тези от куршум, та в този ред на мисли, никога, ама НИКОГА не използвайте гривна от лагер за дорник, колкото и дебела и здрава да ви излгежда.Винаги с дорник от мек материал и да се смачка в кофата и толкоз.

        Коментар


        • #34
          От: Болтове за предни носачи

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          Нормален цилиндър ли използваш?Мен ми се върти в акъла да пробвам нещо подобно в гаражни условия, но единия цилиндър, с който разполагам е ц80 или 100 от навесната система на юмз, а другите два са телескопични за самосвал, все доволно тежки и неудачни за тази цел.
          Цилиндъра трябва да е с "кухо" стебло, през което прекарваш шпилката. От двете страни на външното тяло на цилиндъра имам резби на които монтирам фланци с различен профил.Проблем в домашната изработка е само разпробиването на стеблото .
          Ход от порядъка на 60-120мм е достатъчен за всички дейности (ако не достига хода се прибира повторно и с гайките се обира хлабината на шпилката).

          Коментар


          • #35
            От: Болтове за предни носачи

            Мен идеята ми беше да ползвам двойнодействащ цилиндър, като завия шпилката/болта за него и поставя тръба между външното тяло на цилиндъра и опората.Тоест да използвам цилиндъра в режим на прибиране.Предполагам, че ценното на цилиндите с кухо стебло е, че се използват в режим на разпъване?

            Коментар


            • #36
              От: Болтове за предни носачи

              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
              .Предполагам, че ценното на цилиндите с кухо стебло е, че се използват в режим на разпъване?
              Предимствата са комплексни- цилиндъра е по компактен,позволява двупосочна работа (вадене-пресоване) и с набор от различни размери шпилки и дорници е универсален инструмент за втулки,лагери,тампони и.............
              Вашата идея "работи" и съм Я прилагал преди да направя сегашния цилиндър.Проблема е в габаритите и теглото, които пречат при работа на "място"-пустий мързел-"ако можех и през ауспуха да сменям сегменти" (от вица за гинеколга).
              Пс. Цената, която колегата Тимчев казва е чудесна за такъв комплект и ако не е проблем да ВИ съдейства - най-доброто решение. (когато се обзавеждах не се продаваха на нашия пазар такива инструменти)

              Коментар


              • #37
                От: Болтове за предни носачи

                Най-вероятно това ще е окончателното решение, аз до ден днешен не съм срещал на пазара такъв "кух" цилиндър.Повечето са с тенекеджийска насоченост и са най-обикновени цилиндри, каквито се търкалят и при мен, но с различни приспособления за закрепване към купето.

                Коментар


                • #38
                  От: Болтове за предни носачи

                  На тия шпилки рядко им се налага да сгъват повече от тон в общия случай 300-400 кила, та не е много сигърно как са обработвани.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Болтове за предни носачи

                    Относно нормалния цилиндър...
                    Моето тежи нещо като 7кг. Нормален със същите параметри (700бара и 20тона) е с 20мм (75mm) широк и тежи 4кг. Не знам масовите хидравлики на колко работят, но са поне наполовина, което значи по-голям и по-тежък цилиндър.

                    А някой ако иска нещо - сайта е ez-tools.eu. можем да се комбинираме. Нещо ме чеше да си взема и 20 тонен трираменен екстрактор.

                    Иначе, има ги и на нашия пазар, ама на тройна цена.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Болтове за предни носачи

                      Нищо против хидравликата нямам,но една обикновена трикрака скоба няма ли да ти свърши работа, само че не от масовите китайци продавани по магазините, ами такава с голям диаметър винт и ситна резба.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Болтове за предни носачи

                        Защото не е същото. Да докараш 20 тона от винтова скоба трябват 600+ нютонметра. Нек'си е с една идея по-неудобно. Имам доста винтови скоби - знам ги колко могат.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Болтове за предни носачи

                          Аз ползвам такава, не знам колко нютонметра съм и прилагал, но не е имало случай да не стигне,случвало се е да артиса и някоя зъбчатка да излезе с липсващи парчета.
                          https://www.bezplatno.net/en/classif...0-1420856.html

                          Коментар


                          • #43
                            От: Болтове за предни носачи

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            На тия шпилки рядко им се налага да сгъват повече от тон в общия случай 300-400 кила, та не е много сигърно как са обработвани.
                            Не се кривят при ползване и 15-20т опън не трябва да са проблем,но над тази граница -стават "чудеса".

                            Коментар


                            • #44
                              От: Болтове за предни носачи

                              За мен най-правилната тактика е да се стои в страни от посоката на излитане, независимо колко здрава е шпилката, наблюдателите в такъв случай автоматично отпадат.18мм якостна шпилка силно ме съмнява да я скъса този цилиндър, особено като е нова и няма да се ползва безброй пъти.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Болтове за предни носачи

                                С правилния инструмент:


                                Едното изпука на 12 тона, това от клипа на около 10 (psi-тата по 2 грубо са силата в килограми в случая).
                                Интересното е че новите влязоха лесно - нещо като тон и половина -два. Очаквах 4-5 поне.

                                Ноо, колата е 'талянка, по външните втулки ръжда почти нямаше, а в отвора на шасито боята още си стоеше. Единия болт си се въртеше свободно, другия поиска малко накисване с WD40 и малко съветване с "големия възпитател", но излезе. Ако трябваше да режа болтове нямаше да ми се получи толкоз лесно. Сега са намазани във вътрешната си част с медна грес, щото макар че тампони надали някога ще сменям пак (оригиналните бяха видимо ок, на 250+ хил.км.), ако трябва да сменям носач например ще е пак голям филм.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X