Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз в клуба - Kia Sportage Grand (Wagon)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
    И все пак даже и с оригинална шанса да протече е голям.
    Затова, колкото и да мразя произволното мазане със силикони, докато не нанесох двустранно "Виктор Рейнц" течовете при мен не спряха.
    Може би на нов капак и качествена гарнитура няма да има проблем,но на тия стари и изметнати капаци в болшинството случаи без силикон не става.
    Хм, късно е чадо...къде беше до сега да кажеш по-рано.
    Ами ако омасляването продължи ще минем на варианта със силикона. Сега търся автомивка където да ми измият колата отдолу, че положението е:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190714_203504.jpg
Прегледи:1
Размер:438.7 КБ
ID:5817735

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190714_203514.jpg
Прегледи:1
Размер:399.0 КБ
ID:5817737
    Последно редактирано от miros; 15-07-19, 14:18.
    KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
    08868пет4три18

    Коментар


    • #32
      От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

      Нищо де.
      Може да си изключение и да не протече.
      За миенето можеш и ти.
      Отиваш на магазин за препарати за автомивки и купуваш обезмаслител на концентрат,розов на Karcher.
      Дават го да се разрежда 1:10,но може и по-силничък да го направиш.
      Пръскаш обилно навсякъде, чакаш 10-15 мин.и изплакваш със силна струя.
      Ако е необходимо повтаряш и всичко ще блесне, като ново.
      Работиш задължително с ръкавици, защото обезмаслителя, който ти казвам е много силен и активен към кожата.

      Коментар


      • #33
        От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

        Вече година двигателя е сух, гаранция.
        Bertone freeclimber 1.8 115hp

        Коментар


        • #34
          От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

          Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
          Вече година двигателя е сух, гаранция.
          Гаранция за всеки няма,било то и с оригинална гарнитура-просто при теб мотора ти е читав с права глава и капак.
          Веднъж кривне ли главата-оправия няма.
          Раб.и повърхност се челосва,обаче горната страна,именно където ляга гарнитурата на капака няма как да се челоса и резултатите са налице.
          Затова в болшинството случаи се налага двустранно нанасяне на качествен силикон.
          Има случаи при сериозно поддаване на главата задират чак разпределителните валове в тунелите си и се налага смяна на валове и изправяне на тунелите.
          Такова прегряване е гаранция,че след това капака ще тече,било то и с най-добрата гарнитура!
          И отново отиваме на ползване на силикон...
          Последно редактирано от Янко Желязков; 16-07-19, 10:48.

          Коментар


          • #35
            От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

            Аз нямам условия къде да си го измия сам и затова ще се търси автомивка с подемник.
            Взех си колата от майстора след смяната на гарнитурата и в момента е кошмар, прекъсва, тресе се двигателя, след като прехвърли на газ почти веднага връща на бензин, свети постоянно лампата на спирачката, а систем чека като работи на бензин мига постоянно, а като мине на газ свети постоянно.
            Така, че пак ще се връщаме днес или утре при майстора
            KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
            08868пет4три18

            Коментар


            • #36
              От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

              Янко, много излишно пишеш.
              Bertone freeclimber 1.8 115hp

              Коментар


              • #37
                От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                Не мисля-слагал съм оригинална гарнитура от 25лв.на крива глава и ми е пределно ясно за какво става въпрос......-

                Коментар


                • #38
                  От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                  Без да искам да спамя в темата на колегата,а и за негово "успокоение",да кажа че имам същия вагон като неговия и преди време сменях гарнитура на капака на главата,и въпреки силикона в момента положението с омасляването по картер,скоростна кутия и шаси е същото и загубата на масло е осезателно!Писах тогава когато я сменявах в моята тема,но мисля че при мен се получи от неправилно натягане на болтовете,та искам сега да използвам и да попитам,с каква сила на динамометричния ключ се стягат болтовете на капака,че ще я сменявам наново до няколко дни и искaм да избера правилната сила(N.m)!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                    Нямам идея-(виж в Auto data, ако излезе нещо),но веднъж капака, като е пренатяган неравномерно и изметнат резултатите отново ще са лоши.
                    Какъв силикон ползваш, обезмаляваш ли добре преди мазането, двустранно ли мажеш,колко време чакаш след сглобяването!?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                      Обезмаслих,намазах с Versal Hem-MEGA BLACK силикон,изчаках 12часа и чак тогава запалих двигателя,но го отдавам на неправилно стягане от моя страна!А и не смених О-пръстена на датчика,та и от там май-пропуска масълце!Едно време блоковете при сваляне на главата ги шлайфаха на место с хубав и фин шмиргелов камък,по голям разбира се,дали не може с такъв да се пипне челно капака,ако има някакво усукване да се поизправи?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                        Прекъсването и тресенето се оказа от свеща на 2-и цилиндър. Сменихме я и сега работи добре. Сега обаче ми казаха, че трябва да си взема специални свещи за кола с газова уредба. Проблема с работата на газ си остана и сега ще ходим и на газаджия.
                        KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                        08868пет4три18

                        Коментар


                        • #42
                          От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                          Ако си с калибрируеми дюзи, колкото и да ти я пипат софтуерно колата няма да заработи добре, особенно в ниски обороти и преходните режими.
                          Задължително първо калибрация с индикаторен часовник и тогава софтуерно гласене на времена на впръскване!
                          За 2.0 мотор се получава добра работа с ход на буталцата около 0.5мм.
                          Добре е,даже е силно желателно газаджията да има и широколентова ламбда сонда с "часовник" към нея.
                          Киевия мотор дава най-добри показатели на смеси 14,14.5:1 пропорция част въздух към част Пропан-бутан.....-успех.
                          Последно редактирано от Янко Желязков; 18-07-19, 22:28.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                            Първоначално публикуван от miros Преглед на мнение
                            Прекъсването и тресенето се оказа от свеща на 2-и цилиндър. Сменихме я и сега работи добре. Сега обаче ми казаха, че трябва да си взема специални свещи за кола с газова уредба. Проблема с работата на газ си остана и сега ще ходим и на газаджия.
                            Нищо специално няма в свещите освен че трябва да са с един електрод!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                              Ако си с калибрируеми дюзи.....-успех.
                              Янко ти направо ме хвърли в музиката...тука май няма някой който да ги гледа тези неща.

                              А относно тази бялата букса до ръчната спирачка никой ли не знае за какво може да?
                              KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                              08868пет4три18

                              Коментар


                              • #45
                                От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                                Не се ли калибрират всички дюзи ?!
                                Скоро на пича с автоматичната КИА му сменявахме клапанчетата на дюзите, като разбира се след това се калибрират.
                                Нищо по-нормално след дълго ползване да се погледнат на колко са и работещите/лите дюзи.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X