Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз в клуба - Kia Sportage Grand (Wagon)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

    А относно тази бялата букса до ръчната спирачка никой ли не знае за какво може да?[/QUOTE] И аз я имам и мисля че е за предпазния колан.
    Цената няма значение,стига да е евтино.

    Коментар


    • #47
      От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

      Първоначално публикуван от miros Преглед на мнение
      Прекъсването и тресенето се оказа от свеща на 2-и цилиндър. Сменихме я и сега работи добре. Сега обаче ми казаха, че трябва да си взема специални свещи за кола с газова уредба. Проблема с работата на газ си остана и сега ще ходим и на газаджия.
      От 15 години карам на газ, само един път сложих тия "специалните" свещи. Никаква разлика в работата, но на 20 х.км. електрода им направо свърши. Карай си с нормални свещи, каквито са ти предписали от производителя.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #48
        От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
        От 15 години карам на газ, само един път сложих тия "специалните" свещи. Никаква разлика в работата, но на 20 х.км. електрода им направо свърши. Карай си с нормални свещи, каквито са ти предписали от производителя.
        То ако работят както трябва, да свършват и на 10К, по 6-7лв са.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #49
          От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          То ако работят както трябва, да свършват и на 10К, по 6-7лв са.
          Повече от 5 лв. за бензинова свещ е разхищение на финансови ресурси. Има и по 2-3 лв., ама айде да не я правим хептен габровска работа. Между другото съм с отлични впечатления от Бош, сделан в Русия, най-евтиния модел. След тях сложих прехваленото НЖК, ми разлика никаква.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #50
            От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

            На моя приятел с автоматичната КИА му сложихме некви маркови свещи които се водят специално за газ.
            Цената беше 5-6лв, та не виждам защо да не е така. (няма "?" защото изречението не е въпросително )
            И преди малко се чух с него, че в главата ми се въртят едни газодизелови импровизации, но свещите не сме ги коментирали въобще от както ги сложихме, което ще рече, че си бачкат перфектно.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #51
              От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              Повече от 5 лв. за бензинова свещ е разхищение на финансови ресурси. Има и по 2-3 лв., ама айде да не я правим хептен габровска работа. Между другото съм с отлични впечатления от Бош, сделан в Русия, най-евтиния модел. След тях сложих прехваленото НЖК, ми разлика никаква.
              Бош сделан в русия го махнах на под 1000км. точно на Кията. Сложих NGK за 6-7лв. по каталог за модела и изкараха пак малко, под 20 000км.. На Кията си заслужава да се сложи нещо иридиево на цена около 15лв. стига да има читаво (не съм проверявал) с надежда да изкара поне 50 000км., че и без друго се сменят кофти свещите и да сменяш на под 20 000км. си е загуба на време и нерви.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #52
                От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                За първият КИАк нямаше иридиеви, всъщност въобще нямаше друго освен обикновени и NGK за газ.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #53
                  От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                  Много ви капризни моторите, на 124-ката махнах Боша на 30 х.км., не че му имаше нещо, ама страх лозе пази заради компютъра. НЖК-то е над 20 хиляди.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #54
                    От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                    На 09.04.2016г. на пробег 132796 км. смених бобините, всички кабели и 4-те свещи. Сега съм на 153727 км. и едната свещ беше сдала багажа. Това са близо 21к км., а свещите мисля, че са NGK
                    KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                    08868пет4три18

                    Коментар


                    • #55
                      От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                      Толкова държат NGK-обикновени.
                      И аз карам само с тях и ги сменям на около 20 000км.-започват да напомнят за себе си с прекъсвания в ниски обороти и преходни режими.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                        Старите феродов диск:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190723_135622.jpg
Прегледи:1
Размер:433.5 КБ
ID:5818338

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190723_135641.jpg
Прегледи:1
Размер:419.4 КБ
ID:5818339

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190723_135630.jpg
Прегледи:1
Размер:421.7 КБ
ID:5818340

                        и притискател:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190723_135750.jpg
Прегледи:1
Размер:412.6 КБ
ID:5818341

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190723_140017.jpg
Прегледи:1
Размер:447.4 КБ
ID:5818342
                        Старите, предполагам оригинални са били SECO, а сега сложих Valeo
                        KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                        08868пет4три18

                        Коментар


                        • #57
                          От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                          Понеже в Хасково не мога да намеря автомивка на която да ми измият колата отдолу искам да попитм някой знае ли в Димитровград дали има автомивка с подемник където да извършат тази процедура.
                          KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                          08868пет4три18

                          Коментар


                          • #58
                            След като открихме, че проблема с изчезването на топлото от парното се дължи на запушване на входната тръбичка от мръсотия в системата ( проблем който дискутирехме в темата на колегата буклас ), реших, че няма да чакам пролета за да източа стария антифриз, Вчера на обяд използвайки хубавото време се захванах с промиване на системата. Въпреки, че тази процедура я бях извършил юли 2019, явно си остават боклуци които не може да се изчистят или . Та ето каква течност изтече:
                            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220217_143705_1.jpg Прегледи:0 Размер:430.9 КБ ID:6818532
                            Този път свен само да източа старата течност и да я сменя с нова при всяко източване смятам да промивам и парното като вкарвам вода през изходящата тръба и я оставям да изтече през входната тръба.
                            Сега съм налял само дейонизирана вода и през почивните дни ще я източа да видя колко е зле и ще сменя с нова
                            KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                            08868пет4три18

                            Коментар


                            • #59
                              Проблема със запушването на радатора на парното с боклуци от блока продължава и след две промивки. При нормално градско каране няма проблем и топлото е на 6, но карам ли по-дълго време на високи обороти 3000-3500 след час, час и нещо парното започва да духа хладно и радиатора явно пак се запушва. Явно вдига боклука от дъното на блока който иначе при ниски обороти си стои утаен долу. Понеже вече се чудя каква добавка да сложа за да разтвори и изчисти боклуците попаднах на сайта на RIMET. Някой дали има впечетления или информация до колко е ефикасна тяхната добавка за промивка?
                              KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                              08868пет4три18

                              Коментар


                              • #60
                                Пробвай препарата АНТИКАЛЦ :

                                https://offroad-bulgaria.com/forum/%...BE%D1%80/page4

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X