Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Даване на лек автомобил за скрап или на части

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

    Въпросът ми бе отправен към Джоу, който ги разбира тези неща . . .а не към вас !?

    Коментар


    • #17
      От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

      Едно отучнение дължи се данак от момента когато е починал инвалида, максимум за 5 години назад. Принципно може ако няма никакви други имоти да си затраеш и 5 години след бракуването няма да дължите нищо, но това си е малко рисковано... все пак данаците на тия кошове са по 10 макс 20 лева.
      0-

      Коментар


      • #18
        От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

        Благодаря ви, за отговора!
        От родът ми всичко е измряло, жив съм останал само аз !
        Така че ща, не - ща трябва да оправям тази каша !
        Както казах и по-горе имам документ издаден от Общината с който собственика
        като инвалид е освободен от данъци и такси за този автомобил.
        Проблема ми е като се появя утре в КАТ /ако въобще се реша да отида/ за да върна номерата
        на тази "съборетина", няма ли там да ме "хванат за гушата" и да се опитат да ме рекетират . . . за пари !?
        Или само да подпитам на място /без да давам номерата на колата и личната си карта на гише 3 или 4/,
        че този случай се отнася за мой близък от провинцията, който не знае как да постъпи в този случай.
        Струва ми се, че има достатъчно униформени катаджии на обекта, които да ми дадат желаната от мен информация !

        Коментар


        • #19
          От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

          Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
          Благодаря ви, за отговора!
          ...собственика
          като инвалид е освободен от данъци и такси за този автомобил...
          Съфорумеце, моля те дръж се по-прилично с колегите. ЧЕТИРИ пъти ти обясниха, че това е било когато той е стопанисвал колата. Когато 2005-та година си започнал ТИ да я стопанисваш, ТИ дължиш данък, както и глоби, че не си я прехвърил.

          Ако съм на твое място - давам колата на фирмата, дават ми документ и прибирам всичките оригинали на сигурно място. Ако някоя институция се задейства - плащам данъците 5 години назад.
          ;-)
          Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
          нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

          Коментар


          • #20
            От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

            мдамммм, Джоу разбира много неща, не само тия
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #21
              От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

              За фирмите и скрапа-може да има промяна, последно съм връщал кола преди 6 години, което е доста назад във времето.
              В КАТ няма да мине без УН. Няма начин.
              Общината и данъците ....от 1-2 години насам стана сложно, защото всичко се плаща по реда на възникване. Ако една година, в различни месеци има възникнали МПС, данък сграда, данък наследство или друг местен данък, се плащат последователно, както са възникнали. Това го направиха заради прегледите-не можеш да минеш преглед без данъка на колата, а за да платиш данъка за тая година, може да имаш за 10 предни години данък сгради, данъци на други МПС и т.н. Естествено, и това се заобикаля, ама...малко по-трудно. Така, че сега хубаво може да не ходи да разлайва кучетата, да не рискува в общината да го глобят за недеклариране на МПС-то...но няма гаранция, че утре всичко това няма да му се появи по данъчната партида.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                ... Това го направиха заради прегледите-не можеш да минеш преглед без данъка на колата...
                Кой ти каза?
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #23
                  От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

                  Колега, това дето пише че баща ви не дължи данаци в момента в който си му извадил смъртен акт на човека вече е било невалидно. Данаци си дължиш....
                  0-

                  Коментар


                  • #24
                    От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

                    Обсъждаме опциите, достъпни за средния потребител, ниво "чичо Пешо". За него не може-трябва да си е платил всичко до стотинка.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

                      То наследството насила ли трябва да го вземеш, ако не го искаш?!
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

                        Визирайки пост н.1, давам насока: С УН(документ за собственност) продаваш колата на фирма за скраб. За...няма значение колко. С документа който ти издават и свалените номера(ако имаш УН) бракуваш в КАТ колата, като депозираш документа, че си я продал(на фирма за скраб), или декларираш къде ще се намира скрапа.. Разликата в цената е, дали ще си напишеш рично бланката, или ще платиш да ти я напечата.За данъка е ясно.
                        При мен перфорираха стария талон и ми го върнаха(сив, двустранен).

                        Коментар


                        • #27
                          От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          То наследството насила ли трябва да го вземеш, ако не го искаш?!
                          Можеш да го откажеш колега ако сметнеш че наследяваш повече активи отколкото пасиви. Но отказ се прави преди да си го приел... както и не можеш да приемеш само активите без пасивите. Но при всички случай докато не се отървеш от нещата за който се дължи данък си го дължиш ти и другите наследници от момента в който човека си е отишъл. Няма значение какви привилегий е ползвал той докато е бил жив.
                          А и за отказа има някакви срокове... но в момента в който приемеш едно нещо се счита че си приел всичко...
                          0-

                          Коментар


                          • #28
                            От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            То наследството насила ли трябва да го вземеш, ако не го искаш?!
                            Да, или се отказваш от всичко.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

                              Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
                              Здравейте,
                              имам лек автомобил Opel Astra комби с тегло /по рег.талон/от 1580 килограма,
                              с дата на регистрация от 1993 година.
                              Собственост на баща ми който е починал преди 8 години като инвалид II група
                              и е бил освободен от данък.
                              Колата е паркирана в съседство на блока в който живея и пречи на движението.
                              От конструкцията и не липсва нищо, двигателя и е изправен и от него не
                              са взимани части. Няма акумулатор и цедките в резервоара му са се запушили
                              във времето от ръждата, така че автомобила не може да запали.
                              Къде да я джиросам тази кола, в така създалата се ситуация !?

                              [ATTACH=CONFIG]990840[/ATTACH]
                              Я ми звънни, ако искаш за акъл. Писна ми да пиша без никой да чере и да се раздава акъл "на кило", за неща от които има само бегла представа.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

                                2015-та свързаха КАТ с общините. Като дерегистрираш кола, инфото се отбелязва и в общината. ОБаче....там я няма, защото не е декларирана. Правят проверка от къде е дощла тая кола се появяват данъците+ лихвите + покана да се яви в общината за съставяне на акт, задето не я е декларирал. В София, доколкото знам не го правят, защото трябва да пишат по няколко хиляди акта на ден. Но в други общини не е така.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X