Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ползване на подходяща спедиторска фирма на територията на страната

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ползване на подходяща спедиторска фирма на територията на страната

    Здравейте,
    обръщам се към форума тъй като трябва да получа рекламни материали /книги и календари/ от Бургас
    до град София. Те ще трябва да се изпратят на части и с наложен платеж. Общата стойност на материалите
    които трябва да получа на няколко транша е около 2 000 лева.Днес се обаждах в офис на фирма "Еконт" за
    надлежна информация, но останах разочарован от некомпетентността на служителите им. Те не можаха да
    ми дадат никакви полезна информация за начина на транспортиране и таксите които трябва да им заплатя
    за услугата !?
    Насочиха ме към някакъв техен ONLINE калкулатор, който ми дава стойности само за големи пратки на палета,
    а не за обикновени стандартни кашони от картон /които се ползуват масово/ с размери не по-големи от 100 см.
    https://www.econt.com/services/shipment-price
    Молбата ми е някои който е ползувал тази услуга /от морето до столицата/ да ми каже как да постъпя . . .

  • #2
    От: Ползване на подходяща спедиторска фирма на територията на страната

    Така както го обясняваш излиза стандартна услуга.Поне аз не виждам особености
    Чрез онлайн калкулатора сам ще си изчислиш приблизителната цена на база кг. Имаш допълнително оскъпяване заради наложения платеж...Не може ли по банков път?! На 2000 лв ще ти вземат 1.5%??
    Тъй като от опит знам че хартия тежи... ако минеш 100 кг е добре да минеш на палет...
    Ако си в интервала от 50 до 100 кг в еконт се води карго...цената е по ниска...Ако ли пък и това не ти се смята то приеми ориентировъчно че над 30 кг цената е около 0.6лв за кг... сиреч 30 кила са около 20 кинта... ако е от адрес до адрес цената се увеличава с около 30 процента...
    Абе смятай с калкулатора...Ако не ти хареса виж Спиди Интерлогистика Лео експрес...Не е като да няма избор..

    Коментар


    • #3
      От: Ползване на подходяща спедиторска фирма на територията на страната

      Еми как да Ви дадат цена , като не сте им дали размери и килограми на пратката. Явно не сте работили със спедиторска фирма досега, а е толкова просто и логично , не се притеснявайте, винаги има първи път. Еконт както и ВСИЧКИ други спедитори не ги брига дали е от морето до столицата или от каспичан до столицата , цената е една. При който и да е спедитор да отидете, ще ви пренесат стоката, ще си вземете или дадете парите и ще ви свършат работа .

      Коментар


      • #4
        От: Ползване на подходяща спедиторска фирма на територията на страната

        Това бъзик ли е?
        Аз не познавам никой, който не е ползвал услугите на еконти, спидита, леота и останалата транспортна гнус.
        Интересно, като се занимавате с рекламна дейност, как досега сте избягвали услугите на куриери?
        Интересно, как без опит оценявате некомпетентността на служителите на даден куриер?

        Да, това е бъзик!!!

        Коментар


        • #5
          От: Ползване на подходяща спедиторска фирма на територията на страната

          Трябват размери и тегло. Нещо не си им казал, иначе няма как да не могат да ти сметнат пратката. Пращал съм какво ли не с всякакви куриери и до сега не съм имал проблем. Даже и пале съм пращал- едни дела до колеги в Русе- общо към 60 папки бяха.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Ползване на подходяща спедиторска фирма на територията на страната

            При нас тежките пратки ги товаря обикновено на Спиди . Европалета с тегло около тон .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Ползване на подходяща спедиторска фирма на територията на страната

              Ама само европалета, я се опитай нещо тежко и дълго да изпратиш по спидяците, ще видиш ти тогава филмче.

              Коментар


              • #8
                От: Ползване на подходяща спедиторска фирма на територията на страната

                Първоначално публикуван от caribi Преглед на мнение
                Ама само европалета, я се опитай нещо тежко и дълго да изпратиш по спидяците, ще видиш ти тогава филмче.
                Ами то за нещо по тежко и дълго от палета не е за спиди.Там вече са транспрес или директно се договоряш с транспортна фирма. Обичайните спедитори са за обикновенни товари

                Коментар


                • #9
                  От: Ползване на подходяща спедиторска фирма на територията на страната

                  Два матрака, 200/200, дойдоха с някакви "Европът" за 20 лева двата някъде от на майната си. Целия камион беше вътре с някакви нестандартни товари.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ползване на подходяща спедиторска фирма на територията на страната

                    Не може ли по банков път?! На 2000 лв ще ти вземат 1.5%??

                    С товара сме се разбрали да го пратят на части, на по няколко пратки до 20 килограма
                    като условието е да е с наложен платеж !
                    Взимаш си стоката и си плащаш парите за нея !
                    Така че плащанията ще са явно на 3 пъти по 700 лева !
                    За самото транспортиране на тези рекламни материали "набутването" няма да е голямо,
                    но за тези 3 такси по 700 лева няма ли да се дадат повече пари, отколкото ще ми струва
                    транспорта на самата стока ...
                    Има ли някаква алтернатива и каква е тя !?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ползване на подходяща спедиторска фирма на територията на страната

                      Толкова ли е сложно?! Влизаш в калкулатора и си смяташ - https://www.econt.com/e-econt/calc/calc_new.html
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-06-24 Еконт Експрес калкулатор(1).jpg
Прегледи:1
Размер:50.1 КБ
ID:5816395

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ползване на подходяща спедиторска фирма на територията на страната

                        Провери и Булпост
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X