Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семеен SUV с пробег до 100 000km

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Семеен SUV с пробег до 100 000km

    От известно време разглеждам пазара на SUV втора употреба, и основното, което отчитам е сериозно поскъпване на SUV до 5г/100 000km в последното десетилетие.
    Моите критерии са кожен салон, 4*4 задвижване, опционално 7 местна. Тъй като не искам уморен кон, пробегът трябва да е до 100-120к km.

    Вариантите, на които попадам са Фиат Фримонт (бюджетен, но грозен), Мазда CX 5(доста икономична, но леко малее, а и ми прилича на лека кола) или Санта Фе 3, което всъщност ми е фаворит. При тях единство ме спира цената, която е прекалено висока за автомобил на 4/5 години и с голям пробег.

    Основно значение има цената за придобиване(минимална при посочените критерии) , като при късмет не би трябвало да правя нещо специално по колата в следващите година или две.

    Какъв SUV бихте избрали при тези критерии?
    Последно редактирано от viplamen; 21-06-19, 22:10.

  • #2
    От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...7-a5f3c75c79b6
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • #3
      От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

      Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
      От известно време разглеждам пазара на SUV втора употреба, и основното, което отчитам е сериозно поскъпване на SUV до 5г/100 000km в последното десетилетие.
      Моите критерии са кожен салон, 4*4 задвижване, опционално 7 местна. Тъй като не искам уморен кон, пробегът трябва да е до 100-120к km.

      Вариантите, на които попадам са Фиат Фримонт (бюджетен, но грозен), Мазда CX 5(доста икономична, но леко малее, а и ми прилича на лека кола) или Санта Фе 3, което всъщност ми е фаворит. При тях единство ме спира цената, която е прекалено висока за автомобил на 4/5 години и с голям пробег.

      Основно значение има цената за придобиване(минимална при посочените критерии) , като при късмет не би трябвало да правя нещо специално по колата в следващите година или две.

      Какъв SUV бихте избрали при тези критерии?
      Японски и корейски отписваш. Гният иса с посредствена пасивна безопасност. Мазда бурканче за кисело мляко да направят е прогние. Едно волво хц90 и се радваш, а претенците за километри ... Направо си кажи на колко да го пишат

      Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

      Коментар


      • #4
        От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

        @Крелион Благодаря за линка, но за момента бих взел автомобил от България. Покупка на автомобил от чужбина има доста специфики, с които не ми се занимава на този етап.

        @Desert_Ant Добре ме подсети да погледна резултатите от тестовете на тези модели. Замислях се за XC60, но ниво на оборудване с кожен салон е доста скъпо.

        Коментар


        • #5
          От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

          https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...3&slink=alc35x

          Коментар


          • #6
            От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

            Нали в други теми се обявяваше всеки, купил си нова кола за идиот, щото само като я изкара от салона и цената веднага била 30% надолу. И после въпросните хора пазаруват коли на по една година за без пари. Колегата пък сега на 4/5 години били скъпи. Сега по-сериозно към пусналия темата - от около година следя пазара на коли до 5/6 години, което включва и 2-3 годишни(такива почти няма - демонстрационни или са ударени и върнати). Цените са си дебели, с тази разлика, че аз търсих кола. Взех върната от оперативен лизинг на 4 години, покарана е доста, на добра цена. Още година в гаранция. Но я взех заради цената, гаранцията и пълната яснота около историята на колата, а и е по-висок клас от това, което гледах. От едни пари нагоре за мен нямаше смисъл за кола втора употреба, била тя и 3 годишна, по-добре лизинга и нова. На 5 години кола на 100 х.км., хм малко е като виц от Горубляне. Нова кола не се купува да ходиш на кафе с нея, или поне не е често. А и кола на тези километри е на друга цена. Това от мен.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

              Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
              Японски и корейски отписваш. Гният иса с посредствена пасивна безопасност. Мазда бурканче за кисело мляко да направят е прогние. Едно волво хц90 и се радваш, а претенците за километри ... Направо си кажи на колко да го пишат

              Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
              Видял си изгнил Хюндай или друг азиатски автомобил до 5 години? Кво кааш, Сантафето имало лоша безопасност?! Е сигурно си ги купувал нови, и кво от Волво си най доволен от коли до 5 години!!!
              8)

              Коментар


              • #8
                От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                Видял си изгнил Хюндай или друг азиатски автомобил до 5 години? Кво кааш, Сантафето имало лоша безопасност?! Е сигурно си ги купувал нови, и кво от Волво си най доволен от коли до 5 години!!!
                Виждал съм и по-нови, вярно отвун не се вижда, трябва да кръцнеш тук там.


                Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
                После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                Коментар


                • #9
                  От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                  Моето впечатление от азиатски SUV е по-скоро положително, доколкото и в момента притежавам 2 броя, купени по критериите по-горе. Фиат Фримонт не познавам, но освен, че е грозноват, другото му е наред. Интересно ми е как някой е решил подобно уравнение, за да вози семейството си в актуално возило.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                    Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                    @Крелион Благодаря за линка, но за момента бих взел автомобил от България. Покупка на автомобил от чужбина има доста специфики, с които не ми се занимава на този етап.

                    @Desert_Ant Добре ме подсети да погледна резултатите от тестовете на тези модели. Замислях се за XC60, но ниво на оборудване с кожен салон е доста скъпо.
                    Тук са си доста по-скъпи.Може би си заслужава занимавката за 10-14000 лв.Също е много по-вероятно тук да поизлъжат с пробега,не че и там не се среща...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                      Тук са си доста по-скъпи.Може би си заслужава занимавката за 10-14000 лв.Също е много по-вероятно тук да поизлъжат с пробега,не че и там не се среща...
                      Те с пробега ще излъжат или пък ще има друг яд. Именно пробега не е критерий. Хц60 не е баш волво, ако ще сув да е 90

                      Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
                      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                      Коментар


                      • #12
                        От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                        Фиат Фримонт (бюджетен, но грозен)-копие на Додж Джърни, с безумно скъп акумулатор,наврян на невероятно място,а места като за него бол.https://www.youtube.com/watch?v=um1Xb7BP6G4
                        Последно редактирано от zemooo99; 22-06-19, 17:45.
                        0884 987 137
                        В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                          Ако искаш качествено и истинско возило - прежали време и си докараи лично от върнат лизинг от представителство някой от Германия!Вземи си примерно една Хонда ЦРВ , или Хюндай.Гледай само такива от представителства - там документално и сервизирано отлично возило ще вземеш!Пък и като им кажеш , че ще е за износ - ще падне мервещоето / ДДС-то / и щяе си договориш цената на долу , ако я платиш кеш!Така ще имаш истинска и качествена кола, която няма да пипаш няколко години гарантирано, ако не си душманин.Това е единствената правилна рецепта.В БГ може ди да уцелиш читава, но е малък процента - а парите ще са много, че може и повече отколкото там ще дадеш.Другото на пазара е маскирани бангии, висели с години по борсите / щото за да я купят там на тези години е била с тотоал щета на някой агрегат, иначе няма да им се върже заниманието / никой не затваря много пари в нова година , без да я взема много под реалната цена - а това е възможно само при сериозен проблем/Тук , клиенти със свободни пари за такива коли практически няма..и се чака дълго време купувач.
                          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                            Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                            /Тук , клиенти със свободни пари за такива коли практически няма..и се чака дълго време купувач.
                            Наистина ли толкоз го закъсахте?
                            Там нема - тука има?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Наистина ли толкоз го закъсахте?
                              Там нема - тука има?
                              Абе, ти нещо по същество що не му напишеш на човека, а като ме видиш да съм писал - и налиташ като бик..
                              СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X