Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семеен SUV с пробег до 100 000km

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

    Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
    ....препоръчвам хц90, макар и по-старо. ...

    Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
    Опитът ми с този точно модел е еднозначен - ГОВНО, за сметка на това Черна дупка за пари.. На светлинни години, като надеждност след японските. Безопасността му слава Богу не съм тествал.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #32
      От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

      Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
      Аз пък споделих мнение на база опит. Пред дилема за Сув не съм изправен, щото лично за мен това е антипревозно средство, бих предпочел комби, пък може и 4х4 (тип предно с патерица). Ако водещо е безопасност, пак ти препоръчвам хц90, макар и по-старо. Азиатците гният, европейците пък имат джендърски решения по механиката и електрониката. Ако трябва да дам съвет, то за кола 2-ра ръка трябва да се абстрахираш от марка и да гледаш конкректен екземпляр

      Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
      Пак не се разбра, имаш опит с антипревозно средство?! Ако водещо е безопасност, надежност и кво се не сетиш, пак по добре кореец от Волво. Спри се с глупостите за безопасност и гниене.
      8)

      Коментар


      • #33
        От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

        Санта Фе-то е много приличен автомобил, голям, с достатъчно екстри, за не много пари. И не, не гние и не ръждясва. Поне първите 10-12 години.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #34
          От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

          Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
          Пак не се разбра, имаш опит с антипревозно средство?! Ако водещо е безопасност, надежност и кво се не сетиш, пак по добре кореец от Волво. Спри се с глупостите за безопасност и гниене.

          Веселяк. Пушите нещо, ама какво?
          После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

          Коментар


          • #35
            От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

            Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
            Веселяк. Пушите нещо, ама какво?
            Опа, сега ше ми праи психопрофил - знае, че съм веселяк, и че пуша нещо! Профисионалисти сме във всяка област.
            8)

            Коментар


            • #36
              От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

              Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
              Опа, сега ше ми праи психопрофил - знае, че съм веселяк, и че пуша нещо! Профисионалисти сме във всяка област.

              https://www.iihs.org/ratings/vehicle...-door-suv/2013

              За коя година си говорим, щото азиатците като се издънят на краш теста и следващата година го оправят, после пък вземат че променят теста... и така Сега ми покажи от 2001г до ден днешен лош резултат на ХЦ90
              После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

              Коментар


              • #37
                От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                https://www.iihs.org/ratings/vehicle...-door-suv/2013

                За коя година си говорим, щото азиатците като се издънят на краш теста и следващата година го оправят, после пък вземат че променят теста... и така Сега ми покажи от 2001г до ден днешен лош резултат на ХЦ90
                За СФ3 е вярно, че първите не са на очакваното за цената ниво, аз гледах след 2014г.
                Въпросът с гниенето не мисля да поставям повече, защото знам отговора. Карал съм и такива с нулева подръжка по други краища на света, гниене не съм виждал.

                Коментар


                • #38
                  От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                  Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                  Опа, сега ше ми праи психопрофил - знае, че съм веселяк, и че пуша нещо! Профисионалисти сме във всяка област.
                  Споко, нещо като нов Гагич се появява.....

                  Коментар


                  • #39
                    От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                    Няма такова нещо. Ще купиш без ДДС само ако купуваш на фирма регистрирана по ДДС /това се проверява от продавача/ и ще си платиш ДДС-то в България. На частно лице не можеш да купиш без ДДС. И за добра кола в представителство в Германия не можеш особенно да смъкнеш цената, да не кажа почти хич не можеш да смъкнеш.
                    Аз никога не пиша неща, които не съм правил или не са ми се случили!
                    Преди 208г. съм докарал не малко такива коли по заявка.Не само , че ми свалят ДДС-то, защото е перманентен износ за тях, но и ми слагат Цолови номера със застраховка за тяхна сметка/все пак купуваш кола с добра цена за тях/.Винаги са ми сваляли от цената - дори и не съм ги молил за някои и так са ми давали минимум едно 300Е , щом като им платя КЕШ!На по голями суми - отстъпката е стигала и до 1000Е.Само да ти кажа, че масово на автовоз - в БГ от автоджамбазите се купуват 3-4 коли и останалите малолитражки са почти подарък - за по 50-100Е на брой та да го понапълнят до 7 брой на автовоза/да това се случва на частните борси и къщи, дето куче влачи - диря нема/.
                    Спомням си последният ван - купих го 208г. от Ансбах - представителство на Хюндай - Старекса ми го дадоха без ДДС , с нов акумулатор и с 500Е отстъпка за плащането в кеш.Пълно съдействие - за номера и застраховки по техният КАТ - от 6500Евро на табела и лизингова схема за 5години - изготвена за местен купувач , аз го платих КЕШ на 4700Евро.Имаше към него и 4 гуми /почти нови зимни - Йокохама СС - като част от оборудването на буса / за пълният наборе на Документи - няколко оргинални ключа / инструменти, аптечка , оборудване да не говорим/Договорът ми беше между мен - частно лице и Представителството от което го взех в Ансбах!Който търси и знае що годе език, има пари КЕШ , ще се оправи , но трябва смело сърце и хладна глава.Това е от мен по темата.
                    СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                    Коментар


                    • #40
                      От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                      Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                      За СФ3 е вярно, че първите не са на очакваното за цената ниво, аз гледах след 2014г.
                      Въпросът с гниенето не мисля да поставям повече, защото знам отговора. Карал съм и такива с нулева подръжка по други краища на света, гниене не съм виждал.
                      Въпроса с гниенето на тия години седи единствено за внос Австрия/Германия.
                      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                      Коментар


                      • #41
                        От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                        Сега сме 2019, демек, след 208г. А сА Оди зЕми нещо без мерверщоер като частно лице от Дойчланд.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #42
                          От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Споко, нещо като нов Гагич се появява.....
                          Кво кааш, неспокоен съм,а?
                          8)

                          Коментар


                          • #43
                            От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                            Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                            Въпроса с гниенето на тия години седи единствено за внос Австрия/Германия.
                            Не съм съгласен с това мнение, особено да се слагат под един знаменател колите от тези две държави. Благодаря за няколкото обосновани мнения от първа ръка, помогнаха ми.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                              Здравей колега,

                              5 г и около 65К км съм карал Хонда ЦРВ, купена като нова. Мога само позитиви да споделя. Единствения кусур беше, че беше с ръчни скорости. Така си избрах аз де. Единствено по сервизна акция ми смениха пиропатрона на шофьорската въздушна възглавница.
                              Моя близка кара автомобила сега. Безпроблемен автомобил, очакването ми с каране до 15К на година без проблем и сериозни ремонти да изкара до поне 10 г, а вероятно и по-дълго.
                              От почти 2 години карам Кия Соренто пак купена като нова, този път автомат. Повече ми харесва от Хондата честно казано Не само заради скоростите, а като цяло. Този модел е малко по-нов и не знам колко бройки се предлагат уотребявани.
                              От моя опит, макар и не много голям, а и от мои близки и колеги, азиятските автомобили са безпроблемни и залагат на добре изтествани решения.
                              Специално за Волво, мой приятел си купи ХС 60 и нещо не е особено доволен. Като за премиум марка интериора скърца повече от старото му Мицубиши аутлендър. Имаше и меромнти по окачването, които бяха на висока цена.
                              Друг познат имаше ХС 90 и се оплакваше от периодични 4-цифрени ремонти по автоматичната скоростна кутия. За съжаление не помня точно коя година беше автомобилът.
                              Относно безопасността Хюндая се е "издънил" на последно добавения тест(малка площ за удар), за който вероятно не е бил тестван при производителя преди това. След това нещата са ок. За мен също безопасността е топ критерий. Азиятците догониха европейците и те също имат максимални оценки. Успех
                              https://www.iihs.org/ratings/vehicle...-door-suv/2016
                              https://www.iihs.org/ratings/vehicle...-door-suv/2011

                              Коментар


                              • #45
                                От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                                Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                                Аз никога не пиша неща, които не съм правил или не са ми се случили!
                                Преди 208г. съм докарал не малко такива коли по заявка.Не само , че ми свалят ДДС-то, защото е перманентен износ за тях,
                                Доколкото разбирам имаш в предвид 2008. Това е ключовото в целия спор - преди да влезем в ЕС за тях това беше износ, сега не е! Така, че сега това с ДДС-то не е възможно.
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X