Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семеен SUV с пробег до 100 000km

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

    Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
    Абе, ти нещо по същество що не му напишеш на човека, а като ме видиш да съм писал - и налиташ като бик..

    Абе ти, защо си нещо нервен?

    Коментар


    • #17
      От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

      не е по темата ,ама да кажа ,вчера слезе от автовоз от Германия пасат 7 от 2016 на 510 000км.След обслужване познайте на колко ще е .

      Коментар


      • #18
        От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

        Благодаря на всички за мненията. Тъй като това ще е XY поред автомобил, в чието придобиване и ползване съм забъркан, много се надявам да мога да преценя, дали конкретно возило си заслужава.
        Погледнах обявите в Германия, но никога не ми е било ясно как да филтрирам байбек офертите от дилъри, може би някой знае.

        Така или иначе, основният ми въпрос все пак остава, кой SUV е най-изгоден при горните критерии, до 5г и с високо ниво на оборудване? След като се изясни това, другото е по-лесно.
        Последно редактирано от viplamen; 23-06-19, 07:17.

        Коментар


        • #19
          От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

          Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
          Wooow
          10-15кЕвро разлика между бензин и дизел.
          На север яко са натиснали да продават дизелите. XC60 нафта за 10к

          Коментар


          • #20
            От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

            Първоначално публикуван от petkof Преглед на мнение
            не е по темата ,ама да кажа ,вчера слезе от автовоз от Германия пасат 7 от 2016 на 510 000км.След обслужване познайте на колко ще е .
            Чакай да позная, хм 2016, значи две морета и чат-пат разходки, до работа, абе 76000 км. много му мязат за тея години . Те хората я по колко часа излиза да са били в колата, това е невъзможно да са 500 х.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #21
              От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              Чакай да позная, хм 2016, значи две морета и чат-пат разходки, до работа, абе 76000 км. много му мязат за тея години . Те хората я по колко часа излиза да са били в колата, това е невъзможно да са 500 х.
              Що да е невъзможно?! Бусовете на Спиди са по същия начин.Те на практика не спират денонощно.Защото се сменя шофьора.Единия денем другия нощем.Сменят масло всеки месец....
              Но това е бус.Трябва да работи на пълни обороти.И се ползва капацитета му.Обаче на кола... трудно ми е наистина да си представя случая..Би трябвало да е оборотна наистина за тия км...
              Иначе автора... няма да намери такава кола.Иначе правилно се ориентира.На 5 години се очаква колата да е почти нова без проблеми и с голям остатъчен ресурс.На.. ами на 40% от реалната цена да речем.Или най готиното.. Кола на 2 години на около 40-50к км на 50% от цената.То долу горе и така ги изчисляват.Сега трудното.Много много трудно се намират такива екземпляри.Не се продава такава кола освен ако не се случи нещо извънредно на собственика: смърт развод печалба от лотария заминаване в чужбина. Просто...няма причина да загуби толкоз пари.И сега идва култовия въпрос-Ама все пак има такива случия.Ами има.Ама ги обират автокъщите или приятели на собственика веднага.Почти няма вариант да я пусне таз кола да се продава и тя да чака.Просто...ниската цена се оправдава с бързи пари.Затова тези случаи не излизат на обяви.
              Обаче... Българина нали е тарикат.Ама баш тарикат.Направил си един мой приятел тази калкулация и достигнал до тези изводи.И решил да тръгне по обратния път.Не да рови по обяви ами обратното.Публикува обяви къде ли не.Като очерта примерни елементарни рамки.И наистина успя.Купи кола почти нова на половин цена.Собственика неочаквано получил работа в Канада.И продаваше буквално за ден.И труда му се възнагради.
              Обаче моята сметка е съвсем друга: моя приятел е положил огромен труд ресурс време (не знам защо не се зачита) и едва след 8 месеца му излезе късмета.Ами то 8 месеца труд не са ли 15 000 лв?! То сякаш три живота живее?! За мен е много спорна ползата.Евтина кола и много труд = скъпа кола без труд.
              Хм... може и аз да не съм наред

              Коментар


              • #22
                От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                Що да е невъзможно?!
                Напълно си е възможно, просто не си хванал иронията ми. Че по разни теми тука като вземат да смятат за тия километри, ама по колко часа си прекарвал в колата, че това, че онова...Случаи всякакви. Ама на нашия пазар най-често идват такива, щото искаме цена, за тез пари обаче толкова. Кола от Германия на няколко години идва на цена на нова тук. Просто тук ценоразписа е надолу, за да има изобщо продажби, дилърите поръчват Х броя коли с някакво оборудване да излезе на добра цена. Както споменах, около година следих цени, включително и по обяви в Германия. Еми Октавия на 3 години на 100-120х.км. беше на цената на нова тук. Сега може там да има някоя екстра повече, която на мен сигурно хич не ми трябва, но факт.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #23
                  От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                  Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                  Както споменах, около година следих цени, включително и по обяви в Германия. Еми Октавия на 3 години на 100-120х.км. беше на цената на нова тук. Сега може там да има някоя екстра повече, която на мен сигурно хич не ми трябва, но факт.
                  Това е абсолютно вярно но не вярвам да го осмислят.Просто българина е приел е в Германия всичко е по евтино и не допуска че германеца може да излъже.
                  То не само при колите е така.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                    Чакай да позная, хм 2016, значи две морета и чат-пат разходки, до работа, абе 76000 км. много му мязат за тея години . Те хората я по колко часа излиза да са били в колата, това е невъзможно да са 500 х.
                    на очите си ли да вервам или на гайдата

                    Коментар


                    • #25
                      От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                      Темата отива към спам, а аз попитах каква кола бихте избрали при подобни критерии, горна граница на бюджета не съм си задавал. Питането ми е към хора със сходна дилема, които да са покарали 10+ години подобни SUV и да кажат с какво са актуализирали автопарка от вторичния пазар (независимо къде).

                      Коментар


                      • #26
                        От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                        Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                        Пък и като им кажеш , че ще е за износ - ще падне мервещоето / ДДС-то / и щяе си договориш цената на долу , ако я платиш кеш!
                        Няма такова нещо. Ще купиш без ДДС само ако купуваш на фирма регистрирана по ДДС /това се проверява от продавача/ и ще си платиш ДДС-то в България. На частно лице не можеш да купиш без ДДС. И за добра кола в представителство в Германия не можеш особенно да смъкнеш цената, да не кажа почти хич не можеш да смъкнеш.
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #27
                          От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                          Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                          Темата отива към спам, а аз попитах каква кола бихте избрали при подобни критерии, горна граница на бюджета не съм си задавал. Питането ми е към хора със сходна дилема, които да са покарали 10+ години подобни SUV и да кажат с какво са актуализирали автопарка от вторичния пазар (независимо къде).
                          Много правилно си се насочил към Хюндай и Фиат, обемни и лично за мен добри мотори и скорости. Фиата е с доста добра цена, е ако му сменяш крушка на фар е малко цирк.
                          8)

                          Коментар


                          • #28
                            От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                            Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                            Темата отива към спам, а аз попитах каква кола бихте избрали при подобни критерии, горна граница на бюджета не съм си задавал. Питането ми е към хора със сходна дилема, които да са покарали 10+ години подобни SUV и да кажат с какво са актуализирали автопарка от вторичния пазар (независимо къде).
                            Аз пък споделих мнение на база опит. Пред дилема за Сув не съм изправен, щото лично за мен това е антипревозно средство, бих предпочел комби, пък може и 4х4 (тип предно с патерица). Ако водещо е безопасност, пак ти препоръчвам хц90, макар и по-старо. Азиатците гният, европейците пък имат джендърски решения по механиката и електрониката. Ако трябва да дам съвет, то за кола 2-ра ръка трябва да се абстрахираш от марка и да гледаш конкректен екземпляр

                            Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
                            После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                            Коментар


                            • #29
                              От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                              Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                              Аз пък споделих мнение на база опит. Пред дилема за Сув не съм изправен, щото лично за мен това е антипревозно средство, бих предпочел комби, пък може и 4х4 (тип предно с патерица). Ако водещо е безопасност, пак ти препоръчвам хц90, макар и по-старо. Азиатците гният, европейците пък имат джендърски решения по механиката и електрониката. Ако трябва да дам съвет, то за кола 2-ра ръка трябва да се абстрахираш от марка и да гледаш конкректен екземпляр

                              Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
                              Доколкото разбирам не харесвате, притежавате или използвате подобен клас автомобили. Може ли пример с детайли за изгнил корейски или азиатски СУВ, за да видим цялата картина?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Семеен SUV с пробег до 100 000km

                                Едва ли съм полезен в дискусията ,но само да вметна .... моя кореец е на 16г. и няма точица ръжда!
                                Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                                Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                                Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                                0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X