Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странни данни от Elm327

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Странни данни от Elm327

    Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
    Спортич бензин 118 коня,2003г.
    И имаш виско муфа,съединител и т.н ?

    На ел.вентилатора ли казваш виско,че се обърках
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #47
      От: Странни данни от Elm327

      Не бе Ронин на виското вика виско.
      2003 е Спортидж 1.
      От после почват ел перките. Щот мотора е напреки.
      Ти си баш от тях,напречните.
      Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
      freelander 1,8 2001g.

      Коментар


      • #48
        От: Странни данни от Elm327

        Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
        Пускам климатика и виското тръгна и то веднага ...........
        Именно,това ме обърка,затова питах.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #49
          От: Странни данни от Elm327

          Съвсем нормално ппведение. И двете юо теранотс се държат понякога така, хем дизели. Виското се задейства от жегата на кондензатора на климатика.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: Странни данни от Elm327

            Въпросната джажа ELM327 е "универсален" интерфейс за връзка с колата, който се управлява от сътоветния софтуер (програма) на компютъра/телефона/таблета.
            Това което се опитвам да кажа е че зависи какъв софтуер (програма) ползваш за диагностика. Аз лично имам няколко ELM327 (има и различни версии) и ги ползвам от доста години и съм ги ползвал и на Opel и Fiat и Mercedes и Honda ..... както с програми за персонален компютър така и с програми писани за Android (телефон/таблет).
            За любителите на програмирането има даже вече и модул на Python с който много лесно може да си напишеш собствен софтуер - е разбира се трябва да имаш базата данни с диагностичните заявки :-), но за желаещите за Мерцедес мога и да помогна .
            А това че четеш променящи се данни от сензора за температурата също може да е нормално. Имай в предвид че данните от сенсора минават през софтуерни филтри преди да 'заминат' за установяване позицията на стрелката.
            (аналоговите сензори винаги имат шум в изхода ...... т.е. показанието на сензора постоянно се 'клати', за това и се прилагат както хардуерни така и софтурни филтри)
            И нещо много важно, универсален интерфейс за диагностика НЯМА ..... хората които са се занимавали професионално с диагностика знаят защо.

            Коментар


            • #51
              От: Странни данни от Elm327

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-07-12-10-49-52-629_com.pnn.obdcardoctor_full.jpg
Прегледи:1
Размер:26.9 КБ
ID:5817565
              От днеска. Изкачване на голям наклон/шосе със 80 км, загрява до 99 или 100 градуса- виското не тръгва. Каране на втора по черно,пак същите градуси- виското не тръгва.
              Това без климатик. Със климатик работи и виското и повече от 90 не вдига.
              Ако изгася колата и запаля след 2 Мин виското тръгва и веднага сваля на 86-87 гр.
              Та за смяна ли е виското и ако да,какво да взема и как се сваля.

              Коментар


              • #52
                От: Странни данни от Elm327

                Сори за спама,ама вчера и аз си купих ELM327 но не успявам да го свържа с Терано 3,0 2003г.пробвах го на Пежо 508 2013 и се свърза.
                Каква програма ползвате и възможно ли е да не се поддържа,както явно не се потдържа и от Делфи 150 което също купих с тази цел,но чете само Кията на баща ми.
                Благодаря предварително
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • #53
                  От: Странни данни от Elm327

                  Не се поддържа, аз пробвах на Навара д22 2004 133 коня дизел. За тия нисански мотори, май имаше някаква апаратура Нисан консулт, не помня вече тия опити ги правих преди години.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Странни данни от Elm327

                    Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                    Сори за спама,ама вчера и аз си купих ELM327 но не успявам да го свържа с Терано 3,0 2003г.пробвах го на Пежо 508 2013 и се свърза.
                    Каква програма ползвате и възможно ли е да не се поддържа,както явно не се потдържа и от Делфи 150 което също купих с тази цел,но чете само Кията на баща ми.
                    Благодаря предварително
                    Някой не е чел една залепена тема в раздел "Nissan".
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Странни данни от Elm327

                      Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                      Сори за спама,ама вчера и аз си купих ELM327 но не успявам да го свържа с Терано 3,0 2003г.пробвах го на Пежо 508 2013 и се свърза.
                      Каква програма ползвате и възможно ли е да не се поддържа,както явно не се потдържа и от Делфи 150 което също купих с тази цел,но чете само Кията на баща ми.
                      Благодаря предварително
                      Аз моето го чета с едно такова:

                      https://images-na.ssl-images-amazon....GL._SX425_.jpg

                      Хем съм 2000г. Но като го поръчвах, се предлагаха с две версии на фърмуера - v1.5 и v2.0. Като по-старата версия поддържаше няколко протокола повече от по-новата. Взех v1.5. Свързва се и чете разни данни в реално време. Грешки не съм чел на Тераното, но не ми е светил и чека. На други коли съм чел и грешки.

                      Ползвам софтуер Torque Lite на телефона. Пробвах с NDS 1,2 и 3, но ми дават грешка при свързване с устройството по Bluetooth.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #56
                        От: Странни данни от Elm327

                        На трилитрово! терано или патрол няма да ти се получи!
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Странни данни от Elm327

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          На трилитрово! терано или патрол няма да ти се получи!
                          Сигурно си прав, но не пречи да пробваме. Само Митко да каже.

                          Важното е устройството да поддържа протокола, който използва колата.

                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #58
                            От: Странни данни от Elm327

                            Протокола е обикновен сериен порт. ELM-а изобщо няма жици за такова. Буксата на возилото изобщо няма OBDII изводи, нищо че привидно е такава (стандартна 16 пинова).

                            Разбирай, резултата е предварително известен.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Странни данни от Elm327

                              Добре де пусни един линк към устройство което ще може да го чете,че да не изкупя диагностиките на продавачите,за които всички казват "ама моля ти се ще го чете без проблем"
                              Нямам проблеми и грешки ,но искам ей така за спорта да си имам четец.
                              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                              0878739299

                              Коментар


                              • #60
                                От: Странни данни от Elm327

                                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                                Аз моето го чета с едно такова:

                                https://images-na.ssl-images-amazon....GL._SX425_.jpg

                                Хем съм 2000г. Но като го поръчвах, се предлагаха с две версии на фърмуера - v1.5 и v2.0. Като по-старата версия поддържаше няколко протокола повече от по-новата. Взех v1.5. Свързва се и чете разни данни в реално време. Грешки не съм чел на Тераното, но не ми е светил и чека. На други коли съм чел и грешки.

                                Ползвам софтуер Torque Lite на телефона. Пробвах с NDS 1,2 и 3, но ми дават грешка при свързване с устройството по Bluetooth.
                                И аз ползвам в 1.5 като това от снимката,чете всичко що е обд до 2016 г.съм го пробвал на рена,фолцваген,дачии,кия, Хюндай.

                                На гадните фордове от 2010 им ръчкам модулите без проблем с това и специализиран софт за тях.

                                Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X