Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стягане биелни лагери

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Стягане биелни лагери

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    най-правилно просто да се прочете сервизното ръководство,
    Я диаметър на изтънена част, я диаметър на стебло, я общо удължение, я удължение на резба. Да се обобщава дори за различни двигатели на един и същ автомобил понякога е доста далече пт истината.
    Грамотният си е Грамотен и Прав в изказа!
    Когато казваме на колегите,че процеса на учене с проби е скъп,- това се има предвид.

    Коментар


    • #17
      От: Стягане биелни лагери

      Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
      Е, ми не си прав - мога да ти покажа разликите в дължините м/у нов и стар болт от глава, точно поради разтягането.
      Следващата снимка, показва шпилка от друга машина, с препоръчан момент на стягане и смяна при всеки ремонт.
      Резултатът от неспазване на препоръките е от резба М20 слязъл на размер Ф12 и се скъсал по време на работа със всички допълнителни последствия по машината.
      Щото видиш ли инжеЛерите могат да бъдат наречени масони в някой области

      И не - това не е конусна резба!

      [ATTACH=CONFIG]990828[/ATTACH]
      .
      [ATTACH=CONFIG]990829[/ATTACH].
      Аз майтап си правех за смяната и заговора.Идеята ми беше,че стягането на определени градуси не е задължително обвързано със смяна на болтове.Иначе още в първия ми пост в темата съм цитирал информацията от сервизната програма, изрично са написали хората, че болтовете се сменят.

      Коментар


      • #18
        От: Стягане биелни лагери

        Понеже прецизноста на динамометричните ключове е много ниска (около 30% грешка), когато трябва затягането да е много прецизно се измерва разтягането на болта. Единият вариянт е с ултразвук, но това много трудно може да стане в реалноста. Другият вариянт е чрез измерването на ъгълът на затягне. Тоест, да Ясен е прав и винаги има ли затягане с ъгли после болтове се сменят. И да, трябва да се гледа какво са писали хората, но съм убеден че ще са писали че се сменят. А това с меренето на диаметър е безсмислено. Не може да стегнеш 2 еднакви на вид но различни на материал болта с една и съща сила.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X