Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на комуникация между шофьор и навигатор вградена в каските

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на комуникация между шофьор и навигатор вградена в каските

    Моля за препоръка какво ще върши добра работа за целта. Целта е комуникация между шофьор и навигатор вградена в каските . За целта е добре да е безжична и при слизане на навигатора да може да продължава да се осъществява комуникация поне на 10 метра един от друг.

    Гледам има модели с bluetooth но те са по скоро когато се осъществи разговор между двамата водачи посредством телефон . А всички знаем че в гората не винаги има обхват на мобилния оператор .
    https://www.aliexpress.com/item/3278...vAoRXDw9TU8Qa0



    Идеята ми е да е на принципа на радиосигнал на честота свободна за ползване ?

  • #2
    От: Избор на комуникация между шофьор и навигатор вградена в каските

    Бях направил комуникация между два мотора с две преправени хенсфрита и радиостанции на 446,хх мегахерца. Всичко работи, на 5 вата си имаше връзка бая на разстояние. Микрофоните ги закрепвах с велкро за вътрешна страна на шлема, като предварително е увит в дунапренче, да няма паразитен шум. Слушалка тип "тапа", в ухото - доказана работа при много карания и навигиране "без да гледам"...
    Проекта работи в два варианта: VOX - активиране на комуникация от глас - 75% бъгав режим, поради паразити шумове - вятър, двигател, шум в шлема. Вариант 2: с копче, което може се монтира на удобно място.

    Извода е, че системата е подходяща за мераклии, неоплакващи се от допълнителните кабелчета.
    За цял ден комуникация беше ОК.
    Цената: две станции за по 50-60 лв (предварително налично по други поводи) и хендсфрита по 7 лв.
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #3
      От: Избор на комуникация между шофьор и навигатор вградена в каските

      А защо не стандартните интерком решения, които се ползват за мотори?
      Те работят през BT, свързват се едно към друго, пълен дуплекс са, имат силно шумопотискане, предвиждани са да се вграждат именно в каска и работят далеч на по-голямо разстояние от 10м.
      Цените варират от 60-70лв до 1000 за комплект в зависимост от производителя.
      Потърси Bluetooth Motorcycle Communication Systems решения - мисля, че от това имаш нужда.
      Враг усраине

      Коментар


      • #4
        От: Избор на комуникация между шофьор и навигатор вградена в каските

        Да засега клоня към този вариант .

        https://www.aliexpress.com/item/2PCS...30c73c00dPpF2m

        Коментар


        • #5
          От: Избор на комуникация между шофьор и навигатор вградена в каските

          Именно.
          Сега доколко конкретното е ОК не мога да кажа, китайчетата са безброй марки и модели.
          Но мисля, че точно такъв тип решение ще ти свърши работа.
          Враг усраине

          Коментар


          • #6
            От: Избор на комуникация между шофьор и навигатор вградена в каските

            От доста време използваме точно китайски разговорници като тези на снимката. Използвахме ги за атв-та, сега за мотори.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HTB1UrBIgyMnBKNjSZFCq6x0KFXaJ.jpg
Прегледи:1
Размер:78.4 КБ
ID:5816283
            Сега им правим 4-та година мисля. Наистина са влагоустойчиви/водоустойчиви /държат на проливен дъжд/. Не знам какво е логичното обяснение, но сега сякаш им спадна обхвата. Преди си държаха добре и над 200 метра - чист равен терен, а сега имам чувството че се губим на 100 метра. Батерията продължава да държи достатъчно дълго - два дена каране. Функцията "шумоподтискане" не съм особено убеден, че е действаща - чува си се вятъра, ауспуха, когато сме много близо дори си чувам моят ауспух от другата каска... Сега си мечтаем за по-скъпите им варианти, предполагам, че ще си заслужават парите, но до сега съм нямал досег с такова. Готино е като е свързан към телефона, защото дори по време на комуникация с другата каска, ако има входящо повикване на телефона - автоматично вдига, а след това след приключване на разговора - автоматично възстановява връзката с другото у-во. Тези разговорници позволяват комуникация само между две такива - по-скъпите между повече. За парите си - заслужават си.

            Коментар


            • #7
              Избор на комуникация между шофьор и навигатор вградена в каските

              Дори и най-евтиният китаец има някакво шумоподтискане но тук доколкото разбирам ще се ползва в автомобил.
              Не че съм се качвал рали-автомобил но предполагам звуковият фон не е толкова агресивен като на мотор.
              И като става въпрос за връзка между само 2 устройства си мисля, че всяко едно ще върши работа.
              Колко време ще работи обаче при евтините е на късмет.


              Но задължително комплект.
              Няма никаква гаранция че 2 различни устройства могат да се свържат помежду си!
              Враг усраине

              Коментар


              • #8
                От: Избор на комуникация между шофьор и навигатор вградена в каските

                РАзговорните устройства(така им викаме в състезателните среди) са си точно супер за целта.
                В бегачките въпреки липсата на ауспух и дрънченето и ръмженето и дрънкането и воя от кутиите и мостовете-няма никакъв проблем с чуваемостта.
                Когато се наложи да дърпаме лебедки-даже и при най-дългите дистанции(към 50 метра) се чуваме перфектно. Но тутурутките са си предвидени да работят на доста по-голямо разстояние де, та една лебедка е нищо за тях, а какво остава за 10 метра.

                Като минус мога да кажа, че батериите са им малки, и не могат да издържат 4-5 часа, колкото е средно един състезателен ден. При моя модел два часа, хайде нека да са два и половина е максимумът за непрекъснато включени устройства.
                По траялите на всяка зона ги включвам, сдвоявам, а след като финишираме(10-12 минути) ги изключвам за да пестя ток. Така 6 пъти на ден, и не омаляват, но при непрекъсната работа-2 часа.

                Може и да има мрки с по-яка батерия, аз казвам моя опит.

                П.С. Всички такива устройства работят през блутут, не се заблуждавай, че трябва телефон, или са на принципа на телефонията.
                Да де, на тоя принцип са, но има разлика.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на комуникация между шофьор и навигатор вградена в каските

                  Моето държи все още около 4 часа на музика което е по-тежък режим.
                  В режим на интерном (сдвоено с друго) си изкарва цял ден езда.
                  Пък е на поне 4 години и далеч не е модел с голяма батерия.
                  И стотина метра са гарантирани във всякакви условия. При директна видимост 400-500m.
                  Но разтоянието зависи от много неща, модела особено и дали са еднакви устройствата.


                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на комуникация между шофьор и навигатор вградена в каските

                    Относно батерията - моделът по-горе издържа със сигурност 8-9 часа непрекъсната работа като интерком, дори и след толкова години употреба.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X