Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рециклиране на шарнири при WJ 2.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Рециклиране на шарнири при WJ 2.7

    Не знам дали има качествено производство на Moog, но всичко минало през ръцете ми, закупено от официалния им вносител евро07 е тотално менте и то от най-долните ментета.Иначе рециклирането на тея възли го има от едни 30-40 години и като гледам още ще просъществува.Често се случва рециклирани шарнири в България да надживеят оригинални и качествени афтърмаркет аналози.И да пружини, поне ресьори също се заваряват и рециклират, една доста известна бургаска фирма се занимава с ремонта им и последния път когато наминах оттам не бяха измрели от глад.

    Коментар


    • #17
      От: Рециклиране на шарнири при WJ 2.7

      Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
      А муг и лемф? Вярно? ЦРТ са доста прилични иначе, ама за корейЦки компости
      Горни, долни шарнири и накрайници за Терано. Не можеш да ги различиш по нищо, включително надписите върху маншоните. А върху накрайниците маправо си пише че са CT/R.

      Съответно вече си пазарувам CT/R, на цена като за CT/R.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Рециклиране на шарнири при WJ 2.7

        Не се заяждам!Ти ше влезнеш ли със заварена пружина , ресор или рециклиран ябълковиден болт в гората на прилично каране и после.смело да караш градско ?Щото аз нема даго направя,а и не само.Иначе.знам от кога е рециклирането ,бая стаж имам автомото ремонти.До сега ми е изпадал само рециклиран шарнир ,мноого отдавна на една година.нормално каране и то само градско.Добре че винаги падат на малка скорост
        .Няма как да ти отлеят пълнежа на шарнира и да запазят смазочните канали на сферата на болта.Такъв шарнир никога не работи нормално ,не подлежи на пълноценно гресиране ,рано започва да скърца и в много случаи се къса.Това от майстор дето рециклира,тука при нас има двама.Имат клиенти ,но не е работа.Добре че при много джипове трудно изпада ,а и е лесен за стягане с нещо подръчно.При моя случай се прибирах с колан през носача.Всеки си знае.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #19
          От: Рециклиране на шарнири при WJ 2.7

          Колега, на тези майстори им научи имената и ги викай по име, защото явно не са майстори.Стругаря, който рециклираше руските шарнири трябва да го открехна какъв голям майстор е бил.За него това беше досадна и рутинна работа, в която не влагаше някакво особено старание, а изделията хем ги издаваше с навита гресьорка, хем ги правеше и ремонтопригодни, когато шарнира позволява и клиента има желание да се цапа, изкараваха и десет пъти по-голям пробег от това, което се продаваше по магаизинте и битаците.Хората които заваряват ресьори, си вадят хляба с това доста години, работят предимно с камиони, цената е неприятна.Доста от тези камиони ходят в гората с ясното съзнание че ресьорите им са ремонтирани, на същото място изработват и нови ресьори, та съм склонен да им имам доверие.Виж ако бай Иван го е кърпил на двора с електрожена даже не бих рискувал да го монтирам.

          Коментар


          • #20
            От: Рециклиране на шарнири при WJ 2.7

            Е имам познат със сервиз за ресори и работи повечето с камиони самосвали ,гондоли все тежка техника .Тука на Околовръстното е ,подържа големите строителни фирми ,та знам че няма такава практика .И лицензиран заварчик съм с тапия международна,та стомани Х са с особен приоритет.Заварявал.съм ,но му нямам.доверие и на магнитно- прахов тест това показва.Не подлъгвайте хора нито за пружини и ресори,нито за ябълковидни.ГРЕШНА практика е .Прилага се в супер редки случаи,ако си некъде си и нямаш избор!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #21
              От: Рециклиране на шарнири при WJ 2.7

              Колега, провери си знанията за стоманите Х и ресьорите.

              Коментар


              • #22
                От: Рециклиране на шарнири при WJ 2.7

                Абе канали за гресиране имат шарнирите на ВАЗ (дори и новите оригинални), обаче западен шарнир с канали за гресиране не съм виждал... даже колкото по старателно е полирана ябълката токова по-добре говори за качеството.
                После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                Коментар


                • #23
                  От: Рециклиране на шарнири при WJ 2.7

                  Не е нормално в 21 век да се слагат рециклирани шарнири.
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • #24
                    От: Рециклиране на шарнири при WJ 2.7

                    Аз съм купувал рециклирани от Балканстар. 280лв/бр. Малка подробност че са рециклирани в Мексико от Мопар.
                    В България Мопар няма, така че никой не може да ги рециклира.
                    Вие изобщо шарнир на WJ виждали ли сте.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Рециклиране на шарнири при WJ 2.7

                      Говорите за различни неща.
                      Има разлика от рециклиране до рециклиране.
                      Едно е фирмата производител да си вземе старата част, да я разглоби(въпреки, че се води неразглобяема), да дефектува частите и да смени което си е за смана.
                      Друго е бай Иван да напълни с топла пластмаса кухината между ябълката и леглото и, и да вземе пари като за нова част. Е, почти де.

                      Друг е въпросът, ако шарнира е разглобяем, и може да се сложат нови полусферим да се капсулова наново, или поне да се сложи гайка за натягане, ако се появи луфт.
                      Това с гайките за натягане си е стара технология, която вече не се използва, но е заради съвременното разбиране за ремонти и качество. Иначе си е напълно работеща. Стига да се спазва каквото е предписано.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X