Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МИСТЕРИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: МИСТЕРИЯ

    компресиата не е мерена.антифриза бистър червен перфектен .масло бистро не го пипа въобще от смяня до смяна.маслото се сменява на 8000км

    Коментар


    • #47
      От: МИСТЕРИЯ

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      Имах някой съмнения,но вече съм сигурен-диагностичния подход е "Мистерия". Да сте чували ,че преди монтаж може да се провери действието им. Да беше светнала нечия лампичка, че не може и 5 да са фалш.........
      Вероятно сте заможен човек,щом така решавате проблемите. Аз се слагам при финансово ограничените и търся и отстранявам причината спазвайки проверени алгоритми.
      Що се отнася до наличие евентуално на газови обеми в охладителната система и там първо се уточнява детайлно къде и как ,преди разглобяванията за да няма "мистерии".
      термостатите сварени във вода и отварят и затварят нормално просто си харесвам колата и копувам само ново и добро

      Коментар


      • #48
        От: МИСТЕРИЯ

        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        Имах някой съмнения,но вече съм сигурен-диагностичния подход е "Мистерия". Да сте чували ,че преди монтаж може да се провери действието им. Да беше светнала нечия лампичка, че не може и 5 да са фалш.........
        Вероятно сте заможен човек,щом така решавате проблемите. Аз се слагам при финансово ограничените и търся и отстранявам причината спазвайки проверени алгоритми.
        Що се отнася до наличие евентуално на газови обеми в охладителната система и там първо се уточнява детайлно къде и как ,преди разглобяванията за да няма "мистерии".
        споделете Вашите алгоритми дано помогнат и на нас

        Коментар


        • #49
          От: МИСТЕРИЯ

          https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=50406

          Ето ти един алгоритъм.

          Коментар


          • #50
            От: МИСТЕРИЯ

            Относно алгоритъма вси4ко изпълнено без капачка на радиатора.Утре и тя ще бъде подменена

            Коментар


            • #51
              От: МИСТЕРИЯ

              Имах идентичен случай с прегряване, но на Транспортер Т4. Там аз си бях виновен, че не догледах нещата. При смяна на ангренажен ремък винаги сменям и водна помпа. Сложих новата помпа с гарнитурата, която си беше в комплекта. Грее си двигателят и няма оправия. Накрая свалих и новата водна помпа, като си мислих, че причината е в нея. Тогава се усетих, че гарнитурата, която е била в комплекта е с голяма дебелина - алуминиева 1 мм. Веднага я изхвърлих и изрязах нова от тънък картон за гарнитури. Температурата на двигателя веднага се нормализира. При голяма монтажна хлабина помпата не работи нормално. Може този случай да не е такъв, но няма да е лошо да се обърне внимание и на това.
              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

              Коментар


              • #52
                От: МИСТЕРИЯ

                Първоначално публикуван от liudo Преглед на мнение
                Относно алгоритъма вси4ко изпълнено без капачка на радиатора.Утре и тя ще бъде подменена
                Буква 4 няма.

                Коментар


                • #53
                  От: МИСТЕРИЯ

                  Първоначално публикуван от liudo Преглед на мнение
                  споделете Вашите алгоритми дано помогнат и на нас
                  Поне няколко пъти съм споделял,но във Вашия случаи е по добре този които ще прави диагностиката, да ги потърси прочете,разбере и приложи.

                  Коментар


                  • #54
                    От: МИСТЕРИЯ

                    колега всичко по алгоритмите изпълнено даже проверени гърнета да не са запушени и да тормозят мотора

                    Коментар


                    • #55
                      От: МИСТЕРИЯ

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Буква 4 няма.
                      Покорно Моля,да бъде извинено моето невежество

                      Коментар


                      • #56
                        От: МИСТЕРИЯ

                        Първоначално публикуван от Ивайло Александров Преглед на мнение
                        Имах идентичен случай с прегряване, но на Транспортер Т4. Там аз си бях виновен, че не догледах нещата. При смяна на ангренажен ремък винаги сменям и водна помпа. Сложих новата помпа с гарнитурата, която си беше в комплекта. Грее си двигателят и няма оправия. Накрая свалих и новата водна помпа, като си мислих, че причината е в нея. Тогава се усетих, че гарнитурата, която е била в комплекта е с голяма дебелина - алуминиева 1 мм. Веднага я изхвърлих и изрязах нова от тънък картон за гарнитури. Температурата на двигателя веднага се нормализира. При голяма монтажна хлабина помпата не работи нормално. Може този случай да не е такъв, но няма да е лошо да се обърне внимание и на това.
                        Мерси,колега но той грееше и със старата помпа

                        Коментар


                        • #57
                          От: МИСТЕРИЯ

                          Първоначално публикуван от liudo Преглед на мнение
                          след като сменихме ангренажната верига
                          Ако след това е започнала да грее проверете центровката, почти сигурно там е проблема.
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #58
                            От: МИСТЕРИЯ

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Ако след това е започнала да грее проверете центровката, почти сигурно там е проблема.
                            +1

                            Това го пропуснах м/у редовете. Вероятно не само аз.
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #59
                              От: МИСТЕРИЯ

                              И аз съм за центровката.
                              Щом всичко по системата е проверено, и човекът гарантира, че е наред-доста логично е да се провери центровката.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #60
                                От: МИСТЕРИЯ

                                Нищо де, както са тръгнали да свалят главата ще оправят центровката без да разберат.
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X