Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МИСТЕРИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: МИСТЕРИЯ

    Наистина подхода е безумен, един инфрачервен термометър и мислещ оператор на термометър могат да спестят много пари .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #17
      От: МИСТЕРИЯ

      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
      А твоите два поста, с какво помагат? Аз определено не съм в районното...
      Няма мистерия тук, има некачествена дефектация.
      Точно с каквото и твоят пост.
      След като е изпосменил почти всичко и няма промяна, или той не е наясно с материята, или човека който го прави, което значи, че майстора и диагностичният подхода трябва да се сменят.
      Така, надявам се, съм по-ясен.

      P.S. По темата е само първият ми пост, а вторият е отговор на следващият (който според теб явно е полезен), който съм репликирал на база конкретни лица и вътрешноведомствени отношения.

      P.P.S. Отдавна чета и пиша само в техническите теми щото си мисля, че за дребни шеги никой не се впряга, особено и ако от дискусията е имало положителен резултат.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: МИСТЕРИЯ

        Два случая се сещам в тая връзка:
        1. Турбина на водна помпа, превъртяла на оста си. Скъса ми нервите и тия на няколко броя майстори.
        2. Водна помпа, останала без лопатки на турбината, в следствие на системна употреба на "наливен" антифриз.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #19
          От: МИСТЕРИЯ

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Два случая се сещам в тая връзка:
          1. Турбина на водна помпа, превъртяла на оста си. Скъса ми нервите и тия на няколко броя майстори.
          2. Водна помпа, останала без лопатки на турбината, в следствие на системна употреба на "наливен" антифриз.
          Към тази възможност беше спонтанното ми насочване,но колегата пише за сменена водна помпа! Колкото и да е менте новата,все ще изкара няколко месеца ,а и са видели състоянието на старата.

          Коментар


          • #20
            От: МИСТЕРИЯ

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Два случая се сещам в тая връзка:
            1. Турбина на водна помпа, превъртяла на оста си. Скъса ми нервите и тия на няколко броя майстори.
            2. Водна помпа, останала без лопатки на турбината, в следствие на системна употреба на "наливен" антифриз.
            И двата случая съм ги виждал наживо, но колегата е написал, че помпата е нова.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #21
              От: МИСТЕРИЯ

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Температурата проверена ли е с термометър ?
              Проверена 99 градуса .стрелката малко преди 4ервеното

              Коментар


              • #22
                От: МИСТЕРИЯ

                сменени 5 различни термостата на различни производители и на различни температури.В момента е без термостат маркучите са с еднаква температура и колата пак грее

                Коментар


                • #23
                  От: МИСТЕРИЯ

                  Старата помпа перфектна но въпреки това подменена с нова

                  Коментар


                  • #24
                    От: МИСТЕРИЯ

                    Не съм пробвал

                    Коментар


                    • #25
                      От: МИСТЕРИЯ

                      99 градуса за този двигател е по-скоро нормална температура. Къде точно е измерена и с какво?

                      Коментар


                      • #26
                        От: МИСТЕРИЯ

                        Климатик има ли? При мен на друга кола след всичките тия галимации се оказа радиатора на климатика, при мен е пред водния. Като го вдигнах и погледнах към светлина, ми то не се вижда нищо. Ламелите задръстени. След смяната му всичко се оправи. При мен грееше само в големи жеги и изкачвания, като спусках всичко се оправяше. Всичко стана случайно - радиатора на климатика се спука и така открих проблема. Отделно, че след мерене с термометър на мултицет и инфраред открих, че има едни 10 до 15 градуса разлика от показанията на стрелката, при мен са разграфени.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #27
                          От: МИСТЕРИЯ

                          Селектронен термометър в радиатора

                          Коментар


                          • #28
                            От: МИСТЕРИЯ

                            няма климатик мерена е с нещо от рода на мултицета

                            Коментар


                            • #29
                              От: МИСТЕРИЯ

                              Остава вариант леко духнала гарнитура вода/цилиндър, платна изспарител(ако има такива) и голямо предварение. Но фактите говорят на въздух или газ в система. Имамал съм такъв случай с леко духнала гарнитура със същите симптоми. От кога почна да ги прави тези чалъми? Или така я купи с тази болежка?
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар


                              • #30
                                От: МИСТЕРИЯ

                                не ми се сваля глава но на там отиват нещата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X