Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Хоумдепо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Инструменти от Хоумдепо

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Тоест качството на тези е като на Райдера, така ли да го разбирам ?
    Мне точно, но не е много близо до макита, диуолт, милуоки. Гладам е $600 в хоумдепо - ще се изненадам, ако успееш да го докараш до вас за по-малко от 1700 лв.

    Коментар


    • #17
      От: Инструменти от Хоумдепо

      Аз бих събрал подобен комплект и от "високия" клас на Райдер.Връзва се и под 1000 кинта.Без всички уреди разбира се.
      Но доста от уредите ми се струват пълнеж.За какво точно ти е акумулаторен вентилатор?Електрическия такер също е спорен инструмент.Тоз саблен трион се хващам на бас че може само тънки клонки да реже.Защото този тип инструменти изискват сериозна мощ която няма как да дойде от акумулатора.Пендулата също.Малкия диск ограничава доста.Но силата на акумулатора няма да стигне за голям.Идеята е друга.Просто пендулата позволява съвсем точен и удобен разрез.
      Често правим акумулаторни пакети.Наистина се намират елементи 18650 но в случая са дублирани (по две) за по голям ампераж(видно от габаритите на пакета).
      Не мисля че може да намериш два читави пакета за 150 лв. Тоест можеш но капацитета няма да бъде този ами много по малък.Иначе на приказки се докарва.Но като тръгнеш да мериш нещата стават съвсем други.Пак казвам точно при акумулаторите цената е много разтегливо понятие...Отначало е една после друга- обикновено намаля...
      В моите очи това е комплект който ще седи в гаража предимно за фукня- за зор заман.Няма нищо сериозно в него.
      Искам да кажа нещо и за Райдера.
      Хоби серия но все по често се случва определени продукти да надхвърлят параметрите за парите си.Вносителя е много сериозен има бол резервни части и бих казал че хич не е за пренебрегване.Особено ако се ползва правилно.

      Коментар


      • #18
        От: Инструменти от Хоумдепо

        Райдер не е лош хоби инструмент. Дори смея да твърдя, за парите си е просто перфектен.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #19
          От: Инструменти от Хоумдепо

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Мне точно, но не е много близо до макита, диуолт, милуоки. Гладам е $600 в хоумдепо - ще се изненадам, ако успееш да го докараш до вас за по-малко от 1700 лв.
          От единия посредник имам обявена цена за 1780 леа и за 10 дни е при мен , но ще го купи или от Амазон и ли от Ибей, което мога и сам да направя , та ще е под 1700

          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
          Аз бих събрал подобен комплект и от "високия" клас на Райдер.Връзва се и под 1000 кинта.Без всички уреди разбира се.
          Но доста от уредите ми се струват пълнеж.За какво точно ти е акумулаторен вентилатор?Електрическия такер също е спорен инструмент.Тоз саблен трион се хващам на бас че може само тънки клонки да реже.Защото този тип инструменти изискват сериозна мощ която няма как да дойде от акумулатора.Пендулата също.Малкия диск ограничава доста.Но силата на акумулатора няма да стигне за голям.Идеята е друга.Просто пендулата позволява съвсем точен и удобен разрез.
          Често правим акумулаторни пакети.Наистина се намират елементи 18650 но в случая са дублирани (по две) за по голям ампераж(видно от габаритите на пакета).
          Не мисля че може да намериш два читави пакета за 150 лв. Тоест можеш но капацитета няма да бъде този ами много по малък.Иначе на приказки се докарва.Но като тръгнеш да мериш нещата стават съвсем други.Пак казвам точно при акумулаторите цената е много разтегливо понятие...Отначало е една после друга- обикновено намаля...
          В моите очи това е комплект който ще седи в гаража предимно за фукня- за зор заман.Няма нищо сериозно в него.
          Искам да кажа нещо и за Райдера.
          Хоби серия но все по често се случва определени продукти да надхвърлят параметрите за парите си.Вносителя е много сериозен има бол резервни части и бих казал че хич не е за пренебрегване.Особено ако се ползва правилно.
          Май освен от батерии разбираш и от ясновидсво .
          Да точно за бъдещия гараж ги глася .
          Точно на същата марка 2 батерии са 100 гушера.
          Знам , че повечето неща са пълнеж, но ми се струва нормално.
          Нямам възможност за маркови инструменти , там цената на един е повече.
          Ще работя малки елементи, така че са ми супер инструментите.
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #20
            От: Инструменти от Хоумдепо

            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение


            Да точно за бъдещия гараж ги глася .
            Точно на същата марка 2 батерии са 100 гушера.
            Знам , че повечето неща са пълнеж, но ми се струва нормално.
            Нямам възможност за маркови инструменти , там цената на един е повече.
            Ще работя малки елементи, така че са ми супер инструментите.

            За гаража? Губи се смисъл от захранването на батерии тогава. Гледам, че си се навил доста, но все пак помисли за какво ти е всичко това. Не мога да се сетя за дейност, за която този комплект да е достатъчен. Принципно изглежда да е измислен за хора, които не знаят какво искат.

            Коментар


            • #21
              От: Инструменти от Хоумдепо

              Всичко от този комплект ли ти трябва ?
              Ако искаш да имаш качествени машини на сносни цени с достъпни части си избери адна марка. Според мен избора е мажду жилто и синьо, жълтото е с малко по-евтини батерии, синьото е по-достъпно и разпространено.
              И започваш да дебнеш продавалниците и маркетплейс, за 1 до 3 месеца ще се заредиш с каквото ти трябва на достъпни цени .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #22
                От: Инструменти от Хоумдепо

                За гаража силно ти препоръчвам компресор и пневматични инструменти. Можеш ли да си позволиш компресора, нататък по-евтино и човешко от пневматиката...не, че няма, ама за да си заслужава, цената е много грозна.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #23
                  От: Инструменти от Хоумдепо

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  За гаража силно ти препоръчвам компресор и пневматични инструменти. Можеш ли да си позволиш компресора, нататък по-евтино и човешко от пневматиката...не, че няма, ама за да си заслужава, цената е много грозна.
                  А тук не съм съгласен! Непрекъснато работя с инструменти.Аз съм от хората които може да ходят със скъсана тениска, но имам всякакви инструменти в наличност.Буквално всякакви. Практиката е показала многократно че по удобно от тока няма.Пневматиката е за друг тип клиенти.
                  Повечето потребители са привлечени от идеята за инструмент без кабел.Излежда им примамливо престижно и не на последно място - доставя им удоволствие.Това което обаче не отчитат е че плащат изключително дебело за тази мобилност.Просто... просто се заблуждават че ще го вземат изгодно и ще са на кяр.Това почти всеки ден го виждам защото непрекъснато идват за ремонт на батерии.Тези две батерии дето стрували 100 гущера не са същите които са в Девалта например.
                  Непрекъснато разочаровам приятели клиенти защото: Абе глей ся взех едни батерии много изгодно ама не държат.А пък са 4000-5000ан а пък онез дето ми ги даде 2500 държат повече.Що така? Ами вземи специализирано зарядно и набързо измери колко ток ще набуташ в тях и ще ти изчисли реалния капацитет.И ще осъзнаеш грозната истина.
                  Та акумулаторните инструменти просто не са за хоби.Или да седят в гаража.Защото струват много скъпо а не се ползват.Тези които са евтини - ми обясних що са евтини.Акумулатора като го оставиш на рафта - и след 2 години заминава.Ползваш неползваш няма значение.Времето си лети.
                  Акумулаторните инструменти имат смисъл за хора като Ронин например.Купува и веднага в атака- да му избие парите.Иначе да седи на рафта и да заминава батерията не е опция.По добре с кабел.По евтино ама включваш в контакта и работиш веднага.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Инструменти от Хоумдепо

                    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                    ...Или просто са ги съхранявали на студено...
                    На Li-Ion дори му е добре от студеното. Жегата ги скапва.

                    И аз съм на мнение че въпросния комплект е на 50% пълнеж. Вентилатор и фенер например от кой зор?

                    Райдер, да ме прощавате, поне от впечатленията ми от "професионалния" им безчетков винтоверт (който хич не е евтин), е въздалечко от Ryobi. И от Einhell е далече дори. Само като му усетиш луфтовете на патронника доста неща лъсват със страшна сила.

                    За протокола, имам няколко неща на Райдер, като перфоратор на 15 години например, купен за смешната цена от 70лв, който категорично отказва да се строши, но една машина не ми ли хване окото и не я ли усетя още като си я премятам в ръцете в магазина, лично трудно ще я купя. От въпросния Райдер хич не останах очарован. Ама хич! Даже не се стигна до проба с батерия.
                    Последно редактирано от sparkybg; 19-06-19, 09:35.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Инструменти от Хоумдепо

                      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                      Всичко от този комплект ли ти трябва ?
                      Ако искаш да имаш качествени машини на сносни цени с достъпни части си избери адна марка. Според мен избора е мажду жилто и синьо, жълтото е с малко по-евтини батерии, синьото е по-достъпно и разпространено.
                      И започваш да дебнеш продавалниците и маркетплейс, за 1 до 3 месеца ще се заредиш с каквото ти трябва на достъпни цени .
                      Не не ми трябва всичко
                      За жълти и сини , Диуолт и Макита ли са ???
                      Там са едни цени ....

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      За гаража силно ти препоръчвам компресор и пневматични инструменти. Можеш ли да си позволиш компресора, нататък по-евтино и човешко от пневматиката...не, че няма, ама за да си заслужава, цената е много грозна.
                      Пневматините иструменти могат ли да се регулират по обороти ?

                      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                      А тук не съм съгласен! Непрекъснато работя с инструменти.Аз съм от хората които може да ходят със скъсана тениска, но имам всякакви инструменти в наличност.Буквално всякакви. Практиката е показала многократно че по удобно от тока няма.Пневматиката е за друг тип клиенти.
                      Повечето потребители са привлечени от идеята за инструмент без кабел.Излежда им примамливо престижно и не на последно място - доставя им удоволствие.Това което обаче не отчитат е че плащат изключително дебело за тази мобилност.Просто... просто се заблуждават че ще го вземат изгодно и ще са на кяр.Това почти всеки ден го виждам защото непрекъснато идват за ремонт на батерии.Тези две батерии дето стрували 100 гущера не са същите които са в Девалта например.
                      Непрекъснато разочаровам приятели клиенти защото: Абе глей ся взех едни батерии много изгодно ама не държат.А пък са 4000-5000ан а пък онез дето ми ги даде 2500 държат повече.Що така? Ами вземи специализирано зарядно и набързо измери колко ток ще набуташ в тях и ще ти изчисли реалния капацитет.И ще осъзнаеш грозната истина.
                      Та акумулаторните инструменти просто не са за хоби.Или да седят в гаража.Защото струват много скъпо а не се ползват.Тези които са евтини - ми обясних що са евтини.Акумулатора като го оставиш на рафта - и след 2 години заминава.Ползваш неползваш няма значение.Времето си лети.
                      Акумулаторните инструменти имат смисъл за хора като Ронин например.Купува и веднага в атака- да му избие парите.Иначе да седи на рафта и да заминава батерията не е опция.По добре с кабел.По евтино ама включваш в контакта и работиш веднага.
                      Прав си , акумулаторните са по-скъпи, но когато работиш дребни елементи и кабел ти се пречка е неудобно.


                      Вземайки предвид , мненията тук , съвети на познати и приятели и преусмисляйки нещата , реших да почна с иснтрументи под наем. Като си избистря на 100% нуждите и удобството , както и възможносттите ще премина към закупуване.
                      В темата все пак има полезни съветеи, от няколкото фирми посредници , получих сравнително добри оферти, макар и никоя от тях да не предложи закупуването от Хоумдепо, а от други продавачи, на други цени
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #26
                        От: Инструменти от Хоумдепо

                        Абе обикновенно се въздържам ама истината е някъде по средата.Отне ми доста време ресурс пари и грешки докато си изработя правилна стратегия относно инструментите.
                        Категорично не съм съгласен с мнението на Спарки.Аргументите ми са прости.Спарки винаги говори от опит, сериозен човек е, ама като всеки майстор е чешит.Ама и баш чешит- то иначе няма да е майстор я Забелязал съм че една работа може да се свърши по няколко начина.Ама всеки майстор си знае своя.Съответно и си има любим инструмент.
                        Та Райдера наистина не го харесват доста майстори.Ама върши добра работа.Туй нещо дето имало луфт.Нищо няма.Или по някаква причина екземпляра на Спарки е имал.Но другите нямат.Но си я има тази особеност.Още в самото начало влиза майстора в магазина хваща дрелката и следва "О любов моя" или "Бахти и боклука"
                        Субективно е сиреч.Или с други думи казано инструмента освен че трябва да върши работа има още една важна особеност: трябва да те вдъхновява да ти доставя удоволствие.Това е много важно.И си е баш сериозен параметър който не го отразяват в каталозите.Защото когато работиш с удоволствие - абе нещата се получават.И дупките дето дупчиш са по красиви и среза ти е по равен...абе спори ти...
                        Точно аз пък съм човека дето хем е ремонтирал и знам долу горе какво има вътре, който хем купува инструменти за себе си, хем и купува инструменти за другите(за бригада) и всеки от тези случаи се решава по различен начин.И като почнеш да плащаш за грешките, почваш да осъзнаваш основни истини.
                        В случая спора тук или изобщо желанието за покупка възлиза от факта че съответното Руоби е приравнено на висок клас инструменти.Не случайно на няколко пъти автора казва" за тез пари само един инструмент".С други думи :малей ква евтиния...Ама то не е тъй.Руобито се приравнява на Райдера,на Бляк Декер, на Ехинела, и подобни.А не на Макита, Де Валт, Хилти, Бош. Това е основната грешка.С течение на времето се научаваш да различаш различните класове по множество издайнически признаци.Тоз комплект е измислен от счетоводител/търговец дето никога не е държал инструмент.Не може да сложиш 15 различни инструмента и перфоратор да забравиш?! Ами че перфоратора и къртача са основни инструменти.Къде без тях?Това са непростими грешки и професионалиста веднага ги хваща.
                        То още в самото име е заложено: Домашен склад...идеята е да се продава домашни инструменти на ниска цена.А не професионални.Те самите търговци си го казват. Сега че чуждата кокошка патка се вижда... ами и аз понякога така се увличам

                        Коментар


                        • #27
                          От: Инструменти от Хоумдепо

                          Ааааааа забравих да кажа и че по горе имаше твърдение че всичко да е от една марка.
                          Това също е основна грешка.Не познавам фирма или производител който има сполучливи продукти от край до край.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Инструменти от Хоумдепо

                            Всичко да е от една марка има смисъл само за акумулаторните инструменти. А там също трябва да се внимава, щото макита имат 5 актуални захвата за батерии, включително със съвпадащ волтаж.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Инструменти от Хоумдепо

                              Ами ето, за дейностите които съм решил да пробвам, не ми трябва нито къртач, нито перфоратор.
                              Основно ще се режат, пробиват и шлайфат неща.
                              Каро начало, на ниво хоби, дай боже да стане занаят .
                              Наиситина има ценни мнения тук и се надявам съм отдел нужното за мен .
                              Не съм приравняваш Риоби-то с макита, но мислех , че е повече от райдер .
                              Иначе лично аз предпочитам Милуоки
                              Някой ден
                              Основното, което ме отказа беше липсата на сервиз тук.
                              Мисля доста ключов момент
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • #30
                                От: Инструменти от Хоумдепо

                                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                                Категорично не съм съгласен с мнението на Спарки.
                                Само да уточня че не робувам на марки, ама никак. "марковите" ми инструменти, имащи отношение към темата са нула броя. Споделям впечатления за конкретен безчетков Raider, след като вече имах безчетков Einhell. То даже не се водело "Professional", а "Industrial". Дали конкретния екземпляр нещо е бил нефелен - не знам. Факта е - пипнах, повъртях патронника, попреметнах от ръка на ръка, и общото впечатление е за "по-сделана" машина. Дали е здрава от този си опит не мога да кажа. Просто на усет не вдъхва доверие. Einhell-а го купих по същия начин - отидох за перфоратор, който вече бях сложил в торбата, поиграх си с въпросния безчетков винтоверт и почти го купих - просто ми направи добро общо впечатление. Купих и флекс. Винтоверта купих на другия ден, след като към флекса и перфоратора се оказа че нямам забележки.

                                На Райдер, освен несчупваемия перфоратор (с кабел), имам пневматичен гайковерт (нищо му няма, ма е слаб, особено за размерите и теглото си), пневматична шлифовалка - тотален боклук вече строшена, строшил съм скоропостижно 2 малки флекса (пак с кабел) за няколко часа работа и мога да кажа че са откровен боклук, имам и шлифовалка с кабел, за която също мога да кажа че е откровен боклук и стои в дълбок резерв, имам и ръчен лентов шлайф - забележки нямам, освен че е безумно шумен, както и мултишлайф (с кабел) - отново безумно шумен.

                                Таа, нямям никакви скрупули да купя Raider ако с нещо ми направи впечатление, или с идеята да изкара колкото да си свърша работата. Е, конкретната машина не ми направи добро впечатление. Толкоз. Няма емоция в случая.

                                Да се сравнява с RYOBI е безпредметно - най-малкото RYOBI имат най-голямото разнообразие инструменти спрямо батерийната си система. Откак продават машини батериите им са съвместими (еключително Li-ion с NiMh), а тогава нито Einhell, нито Raider изобщо са помирисвали батерийни инструменти. Това накланя кантара в тяхнa посока с МНОГО, дори да предположим че машините им не са върха на сладоледа. Това че тук не са масови (щото цените им не са от най-добрите, a доколкото разбрах и сервиза им е под въпрос) не е никакъв критерий за сравняване с други марки като качество. Критерий е за сбъркан маркетинг и нищо повече.

                                Та, няма драма и няма спор. Просто споделям лични впечатления и донякъде опит с въпросната фирма и конкретната машина.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X