Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на фронтера- моля за мнение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на фронтера- моля за мнение

    Здравейте колеги Фронтераджйи,
    Решил съм да си взема Фронтера за работа, та затова пиша тук. Попрочетох тук и по други форуми и ми се струва, че е доста добра комбинация между цена и качество. Ориентирал съм се към последните модели 2.2 DTI от 2002-2004, къса база. Колата ще се ползва за работно конче. Ще се махнат задните седалки, ще се претапицира подходящо и ще вози машини, строителни материали, куче.
    Та, в тази връзка, да попитам, как стои въпроса с частите. В Англия има доста Воксхоли Фронтера, та предполагам, че оттам пазарувате. А Германия? Проблем, за който четох, са спойките в арматурното табло. Но, на кола на 15години, това трябва да е оправено.
    Най-вероятно ще си поръчам от Германия, но ако харесам нещо тук, на родна почва, ще пиша за съдействие.
    Благодаря за вниманието.
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

  • #2
    От: Покупка на фронтера- моля за мнение

    Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
    Здравейте колеги Фронтераджйи,
    Решил съм да си взема Фронтера за работа, та затова пиша тук. Попрочетох тук и по други форуми и ми се струва, че е доста добра комбинация между цена и качество. Ориентирал съм се към последните модели 2.2 DTI от 2002-2004, къса база. Колата ще се ползва за работно конче. Ще се махнат задните седалки, ще се претапицира подходящо и ще вози машини, строителни материали, куче.
    Та, в тази връзка, да попитам, как стои въпроса с частите. В Англия има доста Воксхоли Фронтера, та предполагам, че оттам пазарувате. А Германия? Проблем, за който четох, са спойките в арматурното табло. Но, на кола на 15години, това трябва да е оправено.
    Най-вероятно ще си поръчам от Германия, но ако харесам нещо тук, на родна почва, ще пиша за съдействие.
    Благодаря за вниманието.

    Щом търсиш Фронтера къса база, дизел и за работно конче:

    Това е истината при дизеловия двигател, Исузо 2.8 TDI мотор: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...97#post3466797


    п.с. Нямам нищо общо с продавача, но такива Фронтери са много редки с този двигател, има само хубави отзиви.

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на фронтера- моля за мнение

      Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
      Здравейте колеги Фронтераджйи,
      Решил съм да си взема Фронтера за работа, та затова пиша тук. Попрочетох тук и по други форуми и ми се струва, че е доста добра комбинация между цена и качество. Ориентирал съм се към последните модели 2.2 DTI от 2002-2004, къса база. Колата ще се ползва за работно конче. Ще се махнат задните седалки, ще се претапицира подходящо и ще вози машини, строителни материали, куче.
      Та, в тази връзка, да попитам, как стои въпроса с частите. В Англия има доста Воксхоли Фронтера, та предполагам, че оттам пазарувате. А Германия? Проблем, за който четох, са спойките в арматурното табло. Но, на кола на 15години, това трябва да е оправено.
      Най-вероятно ще си поръчам от Германия, но ако харесам нещо тук, на родна почва, ще пиша за съдействие.
      Благодаря за вниманието.
      Колега, ако ще взимаш второ поколение Фронтера дизел, гледай за проблеми с електрониката на помпата. Има изписано тук в темите, и в темата на колегата kiki.t за тях, едните се правят, другите не, доколкото си спомням правилната помпа е с букса с един кабел, а другите са с две букси, поинтересувай се..Другите проблеми са автоматичните кутии и високата цена на демпферния маховик при ръчните..Успех !
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на фронтера- моля за мнение

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Щом търсиш Фронтера къса база, дизел и за работно конче:

        Това е истината при дизеловия двигател, Исузо 2.8 TDI мотор: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...97#post3466797


        п.с. Нямам нищо общо с продавача, но такива Фронтери са много редки с този двигател, има само хубави отзиви.
        Благодаря колега,
        Видях обявата преди няколко дни. Малко ми е старичка колата (да не обидя продавача). А 2.8 на Исузу, май новото поколение няма...
        Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на фронтера- моля за мнение

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          Колега, ако ще взимаш второ поколение Фронтера дизел, гледай за проблеми с електрониката на помпата. Има изписано тук в темите, и в темата на колегата kiki.t за тях, едните се правят, другите не, доколкото си спомням правилната помпа е с букса с един кабел, а другите са с две букси, поинтересувай се..Другите проблеми са автоматичните кутии и високата цена на демпферния маховик при ръчните..Успех !
          , Ще гледам, колега, въпреки че не съм страшно технически грамотен... Но, благодаря за линка към kiki.t. Ще прегледам темата.
          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на фронтера- моля за мнение

            Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
            , Ще гледам, колега, въпреки че не съм страшно технически грамотен... Но, благодаря за линка към kiki.t. Ще прегледам темата.
            Общо взето гледай да е 116 коня, а не 120...
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на фронтера- моля за мнение

              Решението ти за Фронтера от последните е добро, аз лично открих дизела в тези коли и съм много доволен! Ако вземеш 2002-2004 ще си с последния мотор Y22DTH - 120 коня, там ЕКУ е вградено в помпата и това плаши повечето кандидат-купувачи със скъпи ремонти. Мое мнение е, че с мотора няма да имаш проблеми ако е каран с добра нафта и е правилно обезвъздушаван - това последното е основната причина за прецакването на помпите. Ако мотора пали добре и работи тихо и равномерно изобщо не се чуди и го взимай. Части има и сигурно са най-изгодни в Англия където са сглобявани колите, но това е здрава машина и ремонти се налагат рядко. Успех!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на фронтера- моля за мнение

                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                Решението ти за Фронтера от последните е добро, аз лично открих дизела в тези коли и съм много доволен! Ако вземеш 2002-2004 ще си с последния мотор Y22DTH - 120 коня, там ЕКУ е вградено в помпата и това плаши повечето кандидат-купувачи със скъпи ремонти. Мое мнение е, че с мотора няма да имаш проблеми ако е каран с добра нафта и е правилно обезвъздушаван - това последното е основната причина за прецакването на помпите. Ако мотора пали добре и работи тихо и равномерно изобщо не се чуди и го взимай. Части има и сигурно са най-изгодни в Англия където са сглобявани колите, но това е здрава машина и ремонти се налагат рядко. Успех!
                Колега, какво значи "правилно обезвъздушаван"...?Дай насоки за бъдещи собственици !
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на фронтера- моля за мнение

                  Ми то VP44 си е за страх...
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на фронтера- моля за мнение

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Колега, какво значи "правилно обезвъздушаван"...?Дай насоки за бъдещи собственици !
                    Нета е пълен с теми по въпроса - поради неудачното разположение на горивния филтър дори само смяната му носи риск от влизане на въздух в помпата, трябва да се внимава и да се пълни корпуса с нафта преди монтирането му обратно. После палим и държим към 3000 оборота няколко секунди докато прескочи въздушния джоб, ако все пак глътне въздух обезвъздушаваме, а не мъчим мотора на стартер! Правилното е изсмукване на нафтата с въздуха от накрайника до помпата с червеното капаче, но това изисква приспособление и повечето просто надуват резервоара с въздух и изпускат налягането през вентила на накрайника. Аз съм си приспособил една ръчна помпичка и си изсмуквам нафтата през вентила - ключа на контакт за да дръпне въздуха и от помпата.
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на фронтера- моля за мнение

                      Ако вп44 се обезвъздушава като вп37, тогава развиваш гайката на една от дюзите леко и въртиш докато почне да излиза нафта(става малко мазало и трябват двама души) и веднага затягаш. Това винаги ми е било достатъчно за обезвъздушаване.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на фронтера- моля за мнение

                        Леле колеги, започвам да се замислям за покупката! Наплашихте ме с тези баснословни суми за помпи. Сега пък сложно обезвъздушаване... Карам един WV баничарка с 1.9 TDI. Взех го, защото четох, че двигателя е доста здрав. Втора година го карам и само му сипвам нафта (от скъпата) и сменям масло. На 290х км е. А, миналата година рециклирах турбото. 5-6 стотин кинта. Нали Опеловия двигател е също немски?
                        Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на фронтера- моля за мнение

                          Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
                          Нали Опеловия двигател е също немски?
                          Единственото немско в колата! Мотора си е много здрав, само внимаваш при смяна на горивния филтър - веднъж на две смени на масла.
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на фронтера- моля за мнение

                            Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
                            Леле колеги, започвам да се замислям за покупката! Наплашихте ме с тези баснословни суми за помпи...
                            Извинявам се, че не е по темата, но аз за това си взех Терано 2.7. При него помпата е VP37 (има и на Зексел, по добре да бягаш от тях). Няма демпферен маховик, нито ангр. ремък или верига. Правят ги до 2004-та някъде с този мотор.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка на фронтера- моля за мнение

                              Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
                              Леле колеги, започвам да се замислям за покупката! Наплашихте ме с тези баснословни суми за помпи. Сега пък сложно обезвъздушаване... Карам един WV баничарка с 1.9 TDI. Взех го, защото четох, че двигателя е доста здрав. Втора година го карам и само му сипвам нафта (от скъпата) и сменям масло. На 290х км е. А, миналата година рециклирах турбото. 5-6 стотин кинта. Нали Опеловия двигател е също немски?
                              ТОва за обезвъздушаването го правиш точно на 1,9тди с роторна помпа. Ако останеш без нафта да знаеш.
                              Ето ти една читава баничарка, днес карах зад една такава и бях впечатлен от клирънса.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:partner.jpg
Прегледи:1
Размер:288.0 КБ
ID:5816235
                              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                              Ford Fiesta 1.4 Tdci

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X