Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на фронтера- моля за мнение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Покупка на фронтера- моля за мнение

    Колега, и ти си в София. Съветвам те пак да прочетеш този пост, като нищо не ти пречи да погледнеш Фронтерата от близо.

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Щом търсиш Фронтера къса база, дизел и за работно конче:

    Това е истината при дизеловия двигател, Исузо 2.8 TDI мотор: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...97#post3466797


    п.с. Нямам нищо общо с продавача, но такива Фронтери са много редки с този двигател, има само хубави отзиви.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Покупка на фронтера- моля за мнение

      И аз съм За това да погледнеш въпросната Фронтера. А щом сте и от едно и също населено място , не виждам какво чакаш още.
      И недей да се подвеждаш по възрастта на автомобила , това че е по-стар нищо не значи !
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #18
        От: Покупка на фронтера- моля за мнение

        Много ми е смешно да чета съвети/коментари за Фронтера от хора ,които никога не са карали или поддържали такъв автомобил ! Ама нали са чули ,че ЕЖК на пазара ,та бързат да споделят !!!
        Няма проблемни ГНП-та ,има неуки и неграмотни собственици ,които ги мързи да прочетат дори и препоръките на производителя !!!


        п.п За "майсторите " няма да коментирам ....
        Напред и нагоре
        Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
        0886769809-Юлиян
        kiko00@abv.bg

        Коментар


        • #19
          От: Покупка на фронтера- моля за мнение

          Вчера гледах тази за мой приятел, който се триуми : https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...60151712203200 Не е точно твоята, но е перфектна отвсякъде. Познавам собственника и я препоръчвам, ако разбира се моето мнение има тежест. Само да добавя, че има същата и ... и не се возя в рейсове...а и малко недочумам кой бил казал нещо.

          Коментар


          • #20
            От: Покупка на фронтера- моля за мнение

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Ми то VP44 си е за страх...
            А според мен, при огромния автопарк с тая помпа, тя направо може да си се брои за надежден възел.

            Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
            Ако вп44 се обезвъздушава като вп37...
            Лично не съм имал никакви драми с обезвъздушаването на такава помпа. Отвивашлеко щуцера за братната нафта на помпата (по-високо е към капака), помпаш докато потече нафта, затваряш и толкоз.
            Ако има втори човек под ръка въртенето после е по-кратко ако докато единия върти на стартер, другия помпи на помпата на филтъра.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Покупка на фронтера- моля за мнение

              За надеждна-надеждна е. Проблема е като умре, защото тая смърт настъпва заедно с остатъка от колата. Ремонтът и е толкова скъп и сложен, че най-често е безсмислен. В момента не знам как са цените , но преди 4-5 години ремонт на такова нещо отиваше на към 2000 лева плюс. От тях 600-700 се падат само на ремонта и настройката на електронния блок, в който швабата е набил всичко, имобилайзера включително. И да са паднали цените от тогава, едва ли са паднали с много.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Покупка на фронтера- моля за мнение

                Ремонта на помпата реално е около 200 лева. Карам Вектра Б с тая помпа. От калпава нафта и мръсен резервоар отива гняс на авансовия клапан, който започва да се бърка с компа и гори транзистор за 5 лева, който се намира под силиконова заливка. Кадърен Ел. техник може да го смени и на място без да сваля помпата. Иначе се почва в сервиза сваляне, качване и калибриране, заедно със смяна на транзистора, тогава сметката е 600-700 лева. Не трябва да се върти повече от 20- 30 сек на палене, трябва да се следи за качествена нафта, смяна на горивен филтър на 14-20000 км. и редовен преглед на вакуми и маркучи на излишната нафта, които се пукат под опчлетката и докато ги хванеш прецакваш помпата.
                Проблема на тези двигатели е бавното загряване, дори и с печка все са студени и зимата започва да духа топло след поне 15 минути.

                Коментар


                • #23
                  От: Покупка на фронтера- моля за мнение

                  Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                  ТОва за обезвъздушаването го правиш точно на 1,9тди с роторна помпа. Ако останеш без нафта да знаеш.
                  Ето ти една читава баничарка, днес карах зад една такава и бях впечатлен от клирънса.
                  [ATTACH=CONFIG]990408[/ATTACH]
                  Здрасти колега, не бях в БГ седмица и затова не съм писал в темата. Обезвъздушаването на баничарката ми го прави майстора, който я гледа. Да,през смяна на маслото. Досега грижа не съм имал. Надявам се същото да е с Фронтерата.
                  Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Покупка на фронтера- моля за мнение

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Колега, и ти си в София. Съветвам те пак да прочетеш този пост, като нищо не ти пречи да погледнеш Фронтерата от близо.
                    Ще взема да го направя. Гледането, де. Но, без да обиждам продавача, колата ми е старичка. Което не е драма. Ами части за исузовия двигател? Първо, че Исузо не е особено популярно в БГ (желязна марка, но недооценена в Европа) и второ, части за 20и годишен двигател?
                    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Покупка на фронтера- моля за мнение

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      За надеждна-надеждна е. Проблема е като умре, защото тая смърт настъпва заедно с остатъка от колата. Ремонтът и е толкова скъп и сложен, че най-често е безсмислен. В момента не знам как са цените , но преди 4-5 години ремонт на такова нещо отиваше на към 2000 лева плюс. От тях 600-700 се падат само на ремонта и настройката на електронния блок, в който швабата е набил всичко, имобилайзера включително. И да са паднали цените от тогава, едва ли са паднали с много.
                      E, имаме си цяла тема за това. Помпата е с PSG16. Втора рука тръгват от към 300лв, рециклирани има за по 700 евра. Не е чак болка за умирачка, стига останалото по колата да е читаво.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Покупка на фронтера- моля за мнение

                        Владо, щом толкова искаш да е по-нова Фронтера Б, остава да си потърсиш някоя наистина запазена Швейцарка, ето виж тук: https://www.autoscout24.ch/de


                        Моята е от там и докарана на собствен ход.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Покупка на фронтера- моля за мнение

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Владо, щом толкова искаш да е по-нова Фронтера Б, остава да си потърсиш някоя наистина запазена Швейцарка, ето виж тук: https://www.autoscout24.ch/de


                          Моята е от там и докарана на собствен ход.
                          Не ми излезе нищо на линка. Няма значение. Идеята ми е подобна. Поръчка от Германия. Надявам се доставчика да е читав:-)
                          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Покупка на фронтера- моля за мнение

                            От швабско кола, която не си видял с очите си и не си я прегледал супер обстойно за ръжда, не си е работа. Масово са леш, тоталки.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Покупка на фронтера- моля за мнение

                              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                              Вчера гледах тази за мой приятел, който се триуми : https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...60151712203200 Не е точно твоята, но е перфектна отвсякъде. Познавам собственника и я препоръчвам, ако разбира се моето мнение има тежест. Само да добавя, че има същата и ... и не се возя в рейсове...а и малко недочумам кой бил казал нещо.
                              Здрасти колега,
                              Обявата в няма вече... "Търсената от Вас обява е изтрита или не е активна". Може би е продадена?
                              Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Покупка на фронтера- моля за мнение

                                Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
                                Здрасти колега,
                                Обявата в няма вече... "Търсената от Вас обява е изтрита или не е активна". Може би е продадена?
                                Приятелю, колата се продаде същия ден, в който я гледах и ти писах. Съжалявам, за което, но имам правилно виждане за автомобили...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X