Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Необясним проблем! Няма палене...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Необясним проблем! Няма палене...

    Здравейте колеги имам проблем със моя уаз. Паля го студен,минавам 1 км и гасне,дори и на скорост да е. Въртене страшно пада и няма палене. След 2 часа му се качвам след като са ме издърпали до нас и пали от раз. Това се повтаря вече 5 път. От бобината не идва ток. Смених я и пак нищо не става,ток няма. Проблема си остава. Дайте ми съвет какво може да е. Защо не стига ток до нея. Делкото е проверено ,кабелите също не е в тях. Има ли някакво реле,възможно ли е контактния ключ да прави това. Косите ми побеляха дайте акъл. Благодаря предварително!

  • #2
    От: Необясним проблем! Няма палене...

    Замасяването на мотора ,в ред ли е?
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Необясним проблем! Няма палене...

      Провери контактния ключ.
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #4
        От: Необясним проблем! Няма палене...

        По пътя на логиката нещо се нагрява, дали от топлината на мотора, дали от протичащият през него ток и спира да провежда ток, може и лоша връзка да е. Ама за повече си трябва ръчкане с мултицета...

        Коментар


        • #5
          От: Необясним проблем! Няма палене...

          Кондензатор, и аз си мислех,че или работи или не, но ми утрепа часове докато реша да го сменя. Комутатор ако има, пак бубина
          едно време изписвах по няколко докато уцеля читава. Абе наред не са много чарколяците и би трябвало да имаш резерва от всичко. А делкото, пъхни някое друго ако се наложи.

          Коментар


          • #6
            От: Необясним проблем! Няма палене...

            Аз забравих да кажа,че е с чукче,утре ще сменя ключа и ще проследя токовете как са. Ще пиша ако има някакъв напредък.

            Коментар


            • #7
              От: Необясним проблем! Няма палене...

              Смени си кондензатора.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Необясним проблем! Няма палене...

                Да днес отивам да взема кондензатор,ключ. Чуда се дали и от биметалната пластина не е възможно да прави проблем?

                Коментар


                • #9
                  От: Необясним проблем! Няма палене...

                  А кое е "биметалната пластина"?
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #10
                    От: Необясним проблем! Няма палене...

                    Има един автоматичен бушон, който е биметална пластина. Вероятно колегата има предвид него, но той няма отношение към паленето. Иначе контактен ключ, кондензатор или вариатор на бобината.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Необясним проблем! Няма палене...

                      Смених всичко описано,дадох ток към бубината + към + от акумулатора нище и нище да запали. Започвам да си мисля дали и ключа за бензин газ не прави проблем. Пълно безумие сюе всичко това. И хора,които цял живот са по тия машини стоят и се чешат. Работата върви към смяна на возилото.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Необясним проблем! Няма палене...

                        Първоначално публикуван от kolio_galev Преглед на мнение
                        ... И хора,които цял живот са по тия машини стоят и се чешат. ..
                        Не става само с чесане Къпане си трябва...
                        Ако след включване на директен + към извод "+Б" или "15" на бобината, пак няма искра, възможните причини са или в самата бобина или в прекъсвач-разпределителя, или в проводника между извод "1" на бобината и прекъсвач-разпределителя. Дали е чукче, кондензатор, нарушена проходна изолация или неправилен монтаж, може да каже някой, който разбира и мисли без чесане.
                        Ако някой "майстор" не може да запали УАЗ, Москвич или Жигул, хич да не се пробва с друго - и чеп за зеле не става от него.

                        Сега се сетих - да не би да сте обърнали изводите на бобината?
                        Последно редактирано от Scrapheap; 18-06-19, 15:06.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Необясним проблем! Няма палене...

                          Първоначално публикуван от kolio_galev Преглед на мнение
                          Смених всичко описано,дадох ток към бубината + към + от акумулатора нище и нище да запали. Започвам да си мисля ....
                          Докато си почиваш я мерни с пробната лампа между кондензатора и плюс на акумулатора дали свети?До тук разбрах ,че няма ток на свещите???

                          Коментар


                          • #14
                            От: Необясним проблем! Няма палене...

                            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                            Докато си почиваш я мерни с пробната лампа между кондензатора и плюс на акумулатора дали свети?До тук разбрах ,че няма ток на свещите???
                            Ще свети или не в зависимост от положението на гърбиците или при МНОГО пробил кондензатор, което не ми се вярва. Също така ако проходната изолация е преебана.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Необясним проблем! Няма палене...

                              Драмата е напът да приключи. До бобината ток стига,след нея трънки. Кабела си работи също. Всичко тествано с мулти-то. Явно новите бобини и 1 лев не струват. Ще издирвам работещи бройки и ще пробвам утре.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X