Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся Специалисти Хидравлични тръби, Хидравлично окачване, ТМ Ауто(Тойота) -БЕЗСИЛНИ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся Специалисти Хидравлични тръби, Хидравлично окачване, ТМ Ауто(Тойота) -БЕЗСИЛНИ.

    Привет колеги,

    Търся специалисти ,който да изпълнят работа по замяна/ремонт на хидравлична линия/тръба по окачването на джипа,по възможност на място-има достъп.
    Колата е 99г. Lexus LX470 / Toyota Land Cruiser 100 и е в движение(може извън София)

    Има корозия и вече пробойна върху една тръба захранваща хидр. акумулатор .
    • В представителството на Тойота София след инспекцията казаха ,че няма как да правят ремонти на линията, не могат да заменят тръбни линии,нямало документация и т.н. да съм си сменил окачването с конвенционално- това инфо ми струваше 90лв, въпреки че казах че няма значение пари и време.
    • При момчетата от ПИТ Стоп на Камбаните казаха че не се занимават с тръби.
    • ЕМ комплект казаха ,че ще викнат мобилна група ремонираща тръби,ама ако не успеели да я свалят не знаели какво да правят
    • Светлето с заварките от надежда ,каза че не иска да рискува да заварява защото имало опасност от възпламеняване....


    Окачването ми е със сменени ориг.амортесьори, ориг. демпфиращи сфери и т.н.....има още живот в него,и е супер комфортно и здраво за активно такова.

    Благодаря Ви предварително.
    Прикачени файлове
    [B][I][COLOR=blue][COLOR=green]Land Rover - Range Rover[/COLOR] [COLOR=green]Classic Coupe 3.5 1980'
    [COLOR=black]Mercedes Benz - w126 500 SEL 1986' [/COLOR][/COLOR]
    Ако не ти пука къде си, значи не си се загубил.[/COLOR][/I][/B]

  • #2
    От: Търся Специалисти Хидравлични тръби, Хидравлично окачване, ТМ Ауто(Тойота) -БЕЗСИ

    Първоначално публикуван от Raptor@ Преглед на мнение
    Привет колеги,

    Търся специалисти ,който да изпълнят работа по замяна/ремонт на хидравлична линия/тръба по окачването на джипа,по възможност на място-има достъп.
    Колата е 99г. Lexus LX470 / Toyota Land Cruiser 100 и е в движение(може извън София)

    Има корозия и вече пробойна върху една тръба захранваща хидр. акумулатор .
    • В представителството на Тойота София след инспекцията казаха ,че няма как да правят ремонти на линията, не могат да заменят тръбни линии,нямало документация и т.н. да съм си сменил окачването с конвенционално- това инфо ми струваше 90лв, въпреки че казах че няма значение пари и време.
    • При момчетата от ПИТ Стоп на Камбаните казаха че не се занимават с тръби.
    • ЕМ комплект казаха ,че ще викнат мобилна група ремонираща тръби,ама ако не успеели да я свалят не знаели какво да правят
    • Светлето с заварките от надежда ,каза че не иска да рискува да заварява защото имало опасност от възпламеняване....


    Окачването ми е със сменени ориг.амортесьори, ориг. демпфиращи сфери и т.н.....има още живот в него,и е супер комфортно и здраво за активно такова.

    Благодаря Ви предварително.
    Здравей,

    Миналата година го ядох същото с Диско 2 АЦЕ системата. Мото фое вдигнаха ръце, няма ли били диагностика. Не им се занимаваше. В крайна сметка намерих едно момче в Бургас, на което му светна какъв е проблема. Той свали хидравличните тръби и ги изпрати тук:
    Ханза флекс е фирмата
    033964738
    0888865816

    Те след втория опит ги изработиха и от тогава нямам проблеми.

    Предполагам хората които поддържат багери имат куп фирми, които могат да изработят детайла. Моя курник сдаде багажа в Бургас и бях принуден отдалече да организирам ремонта. Дано да съм бил полезен.

    Коментар


    • #3
      От: Търся Специалисти Хидравлични тръби, Хидравлично окачване, ТМ Ауто(Тойота) -БЕЗСИ

      Нямало документация... Страшни идиоти. Предполагам най-вече не им се е занимавало с ръжда и корозия.
      За майстор не мога да помогна, но ето ти Factory Service Manual-a - https://drive.google.com/drive/u/3/f...BIFg5peIY1Oc9H
      За съжаление не навлиза в твърде много детайли за тръбите, но може да видиш кое как се разглобява и нютон метри на болтовете.
      Тук има сравнително добра схема на окачването, номера на части и ориентировъчни цени. За тръбите вероятно няма да има проблеми да ти ги изработят тук.

      От къде взе сфери?

      Коментар


      • #4
        От: Търся Специалисти Хидравлични тръби, Хидравлично окачване, ТМ Ауто(Тойота) -БЕЗСИ

        Първоначално публикуван от Filo Преглед на мнение
        Здравей,

        Миналата година го ядох същото с Диско 2 АЦЕ системата. Мото фое вдигнаха ръце, няма ли били диагностика. Не им се занимаваше. В крайна сметка намерих едно момче в Бургас, на което му светна какъв е проблема. Той свали хидравличните тръби и ги изпрати тук:
        Ханза флекс е фирмата
        033964738
        0888865816

        Те след втория опит ги изработиха и от тогава нямам проблеми.

        Предполагам хората които поддържат багери имат куп фирми, които могат да изработят детайла. Моя курник сдаде багажа в Бургас и бях принуден отдалече да организирам ремонта. Дано да съм бил полезен.


        Привет Атанасе,

        Благодаря ти много, да Ханза Флекс ни е спасявала и по авиационните тръби и маркучи ,където не работят на 20 ами на по 200+ бара... гарантирам и аз за тех, но проблема е някой да свърши монтаж,демонтажа,защото при неправилен такъв и изтичане отново на тая "специална" хидравлика предлагана само от Тойота ще се наям здраво освен с 200лв за 5 литра ,и с това че трябва да чакам доставка така ме увериха не можах да повярвам на ушите си ....

        Поздрави!
        Т.Вачев
        [B][I][COLOR=blue][COLOR=green]Land Rover - Range Rover[/COLOR] [COLOR=green]Classic Coupe 3.5 1980'
        [COLOR=black]Mercedes Benz - w126 500 SEL 1986' [/COLOR][/COLOR]
        Ако не ти пука къде си, значи не си се загубил.[/COLOR][/I][/B]

        Коментар


        • #5
          От: Търся Специалисти Хидравлични тръби, Хидравлично окачване, ТМ Ауто(Тойота) -БЕЗСИ

          Благодаря за документацията Мен. да тя на Тойота е малко постна...ако си от София дължа ти бири!
          Сферите + амортесьорите са сменявани от предишния собственик 2012та,предполагам в Тойота ,защото там е сервизиран.
          [B][I][COLOR=blue][COLOR=green]Land Rover - Range Rover[/COLOR] [COLOR=green]Classic Coupe 3.5 1980'
          [COLOR=black]Mercedes Benz - w126 500 SEL 1986' [/COLOR][/COLOR]
          Ако не ти пука къде си, значи не си се загубил.[/COLOR][/I][/B]

          Коментар


          • #6
            От: Търся Специалисти Хидравлични тръби, Хидравлично окачване, ТМ Ауто(Тойота) -БЕЗСИ

            Според мен разлика със спирачните тръби няма. Наскоро смених всички железни тръби по едната ми кола с медни.
            Давам инфо при желание.
            Поздрави!
            VITARA, SAMURAI
            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
            RENAULT ESPACE QUADRA
            ...и едно сивикче за града...

            Коментар


            • #7
              От: Търся Специалисти Хидравлични тръби, Хидравлично окачване, ТМ Ауто(Тойота) -БЕЗСИ

              Благодаря Колега, ще се радвам да споделиш майстора.
              [B][I][COLOR=blue][COLOR=green]Land Rover - Range Rover[/COLOR] [COLOR=green]Classic Coupe 3.5 1980'
              [COLOR=black]Mercedes Benz - w126 500 SEL 1986' [/COLOR][/COLOR]
              Ако не ти пука къде си, значи не си се загубил.[/COLOR][/I][/B]

              Коментар


              • #8
                От: Търся Специалисти Хидравлични тръби, Хидравлично окачване, ТМ Ауто(Тойота) -БЕЗСИ

                Преди години имах проблем с един маркуч на Мерцедес , направиха ми го за около 15-20 мин. в една фирма за хидравлика в Дружба , но не знам дали е още там. Имаха всякакви маркучи, накрайници и тръби за хидравлични системи , огъват ги както искаш. Ако не си решил проблема , ще потърся контактите на фирмата. Цените им бяха ниски , маркуч и накрайници за 24лв. , при положение , че едни олигофрени ми искаха 50лв. и да ползват старите накрайници.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Търся Специалисти Хидравлични тръби, Хидравлично окачване, ТМ Ауто(Тойота) -БЕЗСИ

                  Привет Колеги,

                  Проблема го реших за 8 часа.Необходимо ми беше само търпение за рязане/сваляне на дефектната и изработването на копие на тръба и щуцери от колегите от Авто Дирос на стойност 35лв, до Тец-а в Надежда,точни момчета с голям асортимент!!!

                  Поздрави!
                  Т.Вачев
                  [B][I][COLOR=blue][COLOR=green]Land Rover - Range Rover[/COLOR] [COLOR=green]Classic Coupe 3.5 1980'
                  [COLOR=black]Mercedes Benz - w126 500 SEL 1986' [/COLOR][/COLOR]
                  Ако не ти пука къде си, значи не си се загубил.[/COLOR][/I][/B]

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся Специалисти Хидравлични тръби, Хидравлично окачване, ТМ Ауто(Тойота) -БЕЗСИ

                    Ето на тойота не им трябват 35лв , те се боррят за други неща. Нещо с документация, развиваш завиващ по опис и хоп две мин. заплати .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X