Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръка за мотофреза или мотоблок?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръка за мотофреза или мотоблок?

    Здравейте решил съм да си закупя мотофреза или мотоблок за дворчето което е към 1 декар,може и по малко.Ще се фрезова най вече няколко пъти в годината и евентуално за лек транспорт.Ако някой има впечатление от даден модел марка с цена до към 1400лв. може да сподели,благодаря много!Поздрави!

  • #2
    От: Препоръка за мотофреза или мотоблок?

    Нещото ново или втора употреба трябва да е?
    Този двор има ли наклон и каква е почвата?

    Коментар


    • #3
      От: Препоръка за мотофреза или мотоблок?

      Мечо Пух казва: "Колкото повече-толкова повече". Голямата машина може да върши и малко работа. Но малката работи...малко!
      Разликата в цената обаче е огромна. 3-4 пъти. Мотоблок читав дори втора употреба не съм сигурен дали има за 1400 лева. За такива пари ще е гол, без никакъв инвентар към него.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Препоръка за мотофреза или мотоблок?

        Абе кво глупости пишете?
        Една фреза за 700 лв и това е.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #5
          От: Препоръка за мотофреза или мотоблок?

          Преди две години "минах по този път". Хем да е лека,хем грамотно изпълнена и разбира се цената . След много дълго оглеждане предложените на пазара-български,датски,френски,немски и пр. избрах кореец и грам не съжалявам .http://www.motofrezi-bg.com/%D0%BC%D...645-201113.htm вижда се как изглежда ,а за удачните решения в тази фреза- може и на лични.

          Коментар


          • #6
            От: Препоръка за мотофреза или мотоблок?

            Само ще кажа,че файда има от "Нова " машина, независимо от марката й. Определено съм за мотоблок, моя е малко старичък " Мотомаринели", но е с 3 предни и една задна скорост и съм безкрайно доволен от него. Ползвам го 2 дни в годината пролет и есен. Фрезата с лимит до 1000 лв. има скорост напред и трябва да се удържа. Въпрос на вкус.
            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

            Коментар


            • #7
              От: Препоръка за мотофреза или мотоблок?

              С мотоблок фрезоването е лесно-спор няма,ма за 1400 лв и оферти няма.https://www.home-max.bg/motoblok-professional-330/ туй е 2 пъти като цена.
              Преди 6-7 години взех фреза на хускварна с 5 кс двигател Хонда за около 800-900 лв(имаха някаква промоция) и нямам забележки към двигател и редуктор.

              Коментар


              • #8
                От: Препоръка за мотофреза или мотоблок?

                Не съм купувал такива машини, защото няма къде да ги държа и марка не мога да препоръчам. Като ми трябват (2-3 пъти в годината), взимам под наем. Основната разлика между блока и фрезата е, че блока не дърпаш, не го гониш, не те уморява. За малки пространства фрезата е оправдана-няма да бързаш, ще почиваш, ще я гасиш чат-пат...ще се справиш някак. Но това е за нещо дребно- 100-200 квадрата. Целия споменат декар ако е нива и трявба да го изореш с фрезата...ще е голям зор- и за теб, и за машината.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръка за мотофреза или мотоблок?

                  За какво гонене и удържане говорите, не мога да ви разбера? Да не би да работите с машина със свален плъзгач /щека му викаме/... Иначе газта и съединителя са ви в ръцете и другото е лост от първи род, не би трябвало да има грижи...
                  Марка не мога да препоръчам, но съветвам да се вземе нова машина от някой търговец наоколо, евентуално със сервиз, с други машинки и т.н., демек да се мисли в перспектива. Ако ще се ползва и за транспорт, важна е комплектацията, предавки 2+1 също трябва да има. Мотоблок, мдаа, никак не е зле, има модели стават и за роторен снегорин, и за палцева косачка, и за сериозен транспорт, но цените там са много различни и се иска сериозно проучване.
                  Аз съм с мотофреза близо 15 години, няква немаркова, китайше двигател Кама /копи Хонда/, без скорости /предавки/, някъде около 5 коня май беше. Фрезовам половин декар двор и допреди няколко години половин декар лозе - там май по 3-4 пъти годишно беше... Никакви грижи и проблеми, не се измарям, работя с удоволствие, още съм с оригиналния ремък, тая пролет смених карбуратора и резервоара и стана часовник. За класическа оран, освен ако не е някоя разработена супер лека песъчлива почва - не става. Там уравнението се решава с мощност, скорост, тегло и сцепление. Пробвал съм да фрезовам на суха спечена земя, ама с нашия чернозем става гавра за машината и машиниста.
                  Виж, след дъжд - може.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръка за мотофреза или мотоблок?

                    Оран с мотоблок си е леко казано проблемно.
                    До 1 -1.5 декара една средна фреза (с маса50-60кг.) си е достатъчна. Тежките изпълнения създават проблеми при "маневрите" край дървета и пр..
                    В друга тема бистрихме различията в конструкциите и ако ресурса,ремонтопригодността и пр. може да се "прескочат",регулирането на дръжките и здравината на възела за мен е от значение.
                    Що се отнася до "удържането"(проблем създаден от непознаване) при грамотно "настройване" и равен и "еднороден" терен, може даже да пуснете Фрезата сама да работи до края на парцела!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръка за мотофреза или мотоблок?

                      Имам и фреза и култиватор (мотоблок). И с двете си е уморително. Култиваторът трудно завива и между дървета е сложно. Той става за предварително обработена площ и където няма за заобикаляне. За лозето между редовете предпочитам фрезата, защото мога да я завирам между коловете. Култиватора не става. А и фрезата може да я озаптиш на шиша и да се зарови цялата ос с мотичките. Кутиватора върти доста по-бързо и ако натиснеш колелата да се отлепят, те повлича напред. Поне моя, щото е компактен.
                      Та, зависи какво се обработва.
                      На наклон на изкачване е тегаво и с двете да се оре. Само на спускане.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръка за мотофреза или мотоблок?

                        благодаря на всички,общо взето двора е равен.чернозем.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръка за мотофреза или мотоблок?

                          Първоначално публикуван от surbino Преглед на мнение
                          благодаря на всички,общо взето двора е равен.чернозем.
                          А камънак има ли?


                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръка за мотофреза или мотоблок?

                            С тоя бюджет фреза... ако ще се возиш с нея вземи с 2 предни и една задна. Търси нещо ново. Аз имам българска, май в Пловдив ги правят, мотора е китаец. Един пиниз от мен, газта ми е с ръчка бутам я и двигателя вдига обороти, обаче съединителя (ремъчен) се зацепва с ръкохватки като тези които са на спирачките на велосипедите. Та вместо да го стискам постоянно надявам едно парче пластмасова тръба за да стои постоянно зацепен и да не стискам с ръка, че от вибрацийте много се натоварват ръцете. По този начин, тя като се зарови в земята и почва сама да си работи, единствено много леко трябва да я повдигаш за да върви напред и това е.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръка за мотофреза или мотоблок?

                              +1 за фреза. Колкото до вървенето сама, зависи от почвата.
                              Имам едно лозве на песъкляк. Заравя се и спира и повдигане на шиша не помага. Или натискане на една страна да захапе по-твърдо или бутане на единия край напред.
                              Ако е твърда що годе почвата е лесно. Ако е мека и песъклива се заравя докато опре на корпуса на редуктора в средата и си копае на място. Един вид, се окантарва.
                              Абе, учи се в движение. Не е космическа технология.
                              Успех!
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X