Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

    Ами очевидно си взел решение, разбираш ги нещата.. действай

    Аз лично, на продукти от алиекспрес бих разчитал най-много на ключодържател.

    Коментар


    • #17
      От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

      Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
      А има ли ограничени на номиналната мощност на фотоволтаиците за домашни нужди? Някъде бях чел, че може до 5kW.

      От един от фотоволтаичните строители, от сайта, копнах това като изисквания:

      • Виза за проектиране
      • Становище за присъединяване от ЕРП
      • Изготвяне на технически проекти
      • Съгласуване на проектите в ЕРП
      • Разрешение за строеж
      • Окончателен договор за присъединяване с ЕРП
      • Изграждане на централата и присъединяване към мрежата
      • Декларация за достъп и договор за изкупуване на енергията с ЕСП - електроснабдителното предприятие

      Инвестиция ~13 000 лв.

      При тази схема, с изкупуването - батерии не са нужни.

      Виждам решения и без изкупуване на енергията и същевременно и без батерии - като солара подава приоритетно и при нужда се ползва енергия и от мрежата.
      Я се разходи до ващо ЕРП, виж кво ше ти кажат, и тогава пак пиши тук, барем розовото от мечтите да се поразсее.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        Ами очевидно си взел решение, разбираш ги нещата.. действай

        Аз лично, на продукти от алиекспрес бих разчитал най-много на ключодържател.
        Осъзнаваш, че 90% от всичко около теб е произведено в Китай, както и че качеството на инженерите там е на много, много, много, много нива над това, което е налично в България, нали? Не съм китаец и не ги защитавам, а те и нямат нужда от защита - просто за модератор правиш много странни изказвания. Алиекспрес има повече потребители от Амазон и на този сайт присъства практически всичко, произвеждано в Китай - а там се произвежда почти всичко, консумирано на нашата планета.

        Коментар


        • #19
          От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

          ето че с малко търсене намерих този прекрасен продукт: https://www.alibaba.com/product-deta...1c4a1eec7XtoLy на цена маааалко под цената на Тесла Powerwall.

          Коментар


          • #20
            От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

            Първоначално публикуван от xorred Преглед на мнение
            Осъзнаваш, че 90% от всичко около теб е произведено в Китай, както и че качеството на инженерите там е на много, много, много, много нива над това, което е налично в България, нали? Не съм китаец и не ги защитавам, а те и нямат нужда от защита - просто за модератор правиш много странни изказвания. Алиекспрес има повече потребители от Амазон и на този сайт присъства практически всичко, произвеждано в Китай - а там се произвежда почти всичко, консумирано на нашата планета.
            Колега. Нещо ми е странно. Първо питаш за консултация и помощ, после почваш да се репчиш, че ги не разбираме нещата.

            Ами направи я тая къща с 6 киловатова консумация от слънчеви панели и после се похвали как стават работите.

            Коментар


            • #21
              От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

              Първоначално публикуван от xorred Преглед на мнение
              Осъзнаваш, че 90% от всичко около теб е произведено в Китай, както и че качеството на инженерите там е на много, много, много, много нива над това, което е налично в България, нали? Не съм китаец и не ги защитавам, а те и нямат нужда от защита - просто за модератор правиш много странни изказвания. Алиекспрес има повече потребители от Амазон и на този сайт присъства практически всичко, произвеждано в Китай - а там се произвежда почти всичко, консумирано на нашата планета.
              Колега. Нещо ми е странно. Първо питаш за консултация и помощ, после почваш да се репчиш, че ги не разбираме нещата.

              Ами направи я тая къща с 6 киловатова консумация от слънчеви панели и после се похвали как стават работите.


              п.с. До къде стигна с водата и пътя?

              Коментар


              • #22
                От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Колега. Нещо ми е странно. Първо питаш за консултация и помощ, после почваш да се репчиш, че ги не разбираме нещата.

                Ами направи я тая къща с 6 киловатова консумация от слънчеви панели и после се похвали как стават работите.
                Ами това е форум, където често се стига до някакви изводи с колективни усилия - някой разбира едно, друг друго - но на саркастична забележка (необоснована и необразована) отговарям със саркастична и обоснована забележка, просто е.

                Коментар


                • #23
                  От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

                  Явно ги чуваш нещата, действай. Покажи как се прави.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

                    Писал съм и в други подобни теми, но пак да кажа. Соларна или хибридна инсталация за домашни нужди има смисъл само като оф грид система и пак не е евтино. За всякакви анджаклами и връзки с ЕРП-тата, няма никакъв смисъл. Камионски батерии по 165 амперчаса, ветрогенератора ги съсипа за година и нещо. С панелите няма да е по-различно. Колкото и евтини да са.
                    Минах през камионски, та полутягови и сега съм с ВРЛА. По-скъпи са, ама са си за целта. За литиеви няма финансов дерман, а и управлението на зареждането е по-сложно и идва много електроника за лаик като мен. А и те не са вечни.
                    И да. Най-големият разход са акумулаторите.
                    Последно редактирано от TigerHunter; 17-06-19, 20:08.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

                      Аз пък намерих това: https://www.gsl-energy.com/eia-2u-li...storage-2-4kwh
                      и това: https://www.gsl-energy.com/powerwall...storage-system

                      Няма да отговарям на личните нападки - те са явен признак на ... на каквото са явен признак.

                      С горните две решения и с тяхната цена нещата придобиват добра посока.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

                        Първоначално публикуван от xorred Преглед на мнение
                        Ами това е форум, където често се стига до някакви изводи с колективни усилия - някой разбира едно, друг друго - но на саркастична забележка (необоснована и необразована) отговарям със саркастична и обоснована забележка, просто е.

                        Аз не с лоши чувства. Малко бях по-рязък за което се извинявам.

                        Отговора го дадох такъв, не от позиция на модератор.
                        1-во такива теми има няколко . Например Малка соларна инсталация - основен проект

                        и
                        Малка соларна инсталация - пилотен проект

                        изобщо имаме цял под-форум (където и ще отиде тази тема малко по-късно) :
                        Слънчеви панели, термо-електрически преобразуватели

                        2ро - Не съм специалист, но да кажем, че имам известно наблюдение над мобилни автономни ел. системи по кораби, яхти, кемпери и т.н.
                        И покрай това са ми минали през ръцете доста качествени и скъпи компоненти от тези системи (инвертори, зарядни и т.н.) и разни... да ги наречем алиекспрес играчки.
                        За кратко дори имах неблагоразумието да бъда вносител на една от най-добрите марка техника в този сегмент. Уви, България не е място за такъв пазар.

                        За това си позволих да нарека no-name-ките в алито боклуци. И продължавам да твърдя че са абсолютно боклуци!

                        Отдавна е ясно,че има китайски и КИТАЙСКИ стоки. Въпроса е кой колко иска да му струва дадено изделие и до колко упражнява контрол.

                        Така..

                        Акумулаторите ги смятай горе долу.. оловно-киселинните - около 150-200 разряда, разни тягови и т.н. около 300 разряда, АГМ около 500 разряда, литиевите към 2500 до 3000 разряда.
                        1 разряд се смята от 0 до 100% , т.е. ако от 100% го разредиш до 50% и пак го заредиш на 100% това се брои за 1 разряд.

                        Идеята ти е постижима АКО : електричеството от панелите го използваш за осветлението вкъщи(ако вичко е ЛЕД), телевизор, лаптоп и някакви такива дребни неща.
                        Забравяш за готвене, отопление/охлаждане, сешоар, кафемашина, тостер, микровълнова и т.н.
                        Все едно си на къмпинг

                        Ако искаш да си независим от енергото - генератор.
                        Не си първия и повярвай ми не се познаваме, но съм сигурен че хора с доста по-дебели портфейли от теб са минали по този път и са стигнали до това заключение.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

                          Първоначално публикуван от xorred Преглед на мнение
                          Аз пък намерих това: https://www.gsl-energy.com/eia-2u-li...storage-2-4kwh
                          и това: https://www.gsl-energy.com/powerwall...storage-system

                          Няма да отговарям на личните нападки - те са явен признак на ... на каквото са явен признак.

                          С горните две решения и с тяхната цена нещата придобиват добра посока.
                          Има и други, истинска тесла
                          https://www.offroad-bulgaria.com/sho...57#post3471557
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #28
                            От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

                            Литиево йонните акумулатори са практически вечни при спазване на някои условия, но трябва наистина работеща балансираща система. Такава, която взема ток от една клетка и го разпределя по другите и обратното, или която превръща излишъците в топлина.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

                              Мисля, че гореспоменатата компания не е в разряд "боклуци", поне според данните на сайта им. Батериите им след 4500 цикъла все още са на 80% ефективност.

                              Аз не съм почнал темата, защото не ми стигат парите за хляб поради енергийни разходи, а защото ми е интересна. И като лаик в соларната тема, дискутирам, задавам въпроси и споделям това, което намирам по време на своите търсения.

                              "Ако искаш да си независим от Енергото - генератор" - ми, не се познаваме, ама това е доста необосновано изказване. Сигурно затова вместо да гори нафта, Сименс експериментира със съхранение на енергия в затоплени вулканични камъни а Мъск строи най-големия battery storage в света в Австралия - но добре, там имаме economies of scale. В линковете които пратих, има Powerwall 10 Киловата - което напълно покрива нуждите на един дом: пералня, сушилня, хладилник, лампи, компютри (независимо колко члена семейство има), таблети, и тн. Цената на тази батерия е 2500 долара (значително под цената на Тесла при същата мощност и енергоемкост). Включваме 30 панела по 200 вата за по 100 долара - 3000 долара, плюс инвертор (също линкнат) за около 700 долара (цените на качествените такива 2019 в Китай падат знатичелно спрямо предишни години). Да, генератора за нормална къща 3-4 етажа и домакинство 4 човека ще струва около 1000 долара по-евтино от гореспоменатата инсталация - но имаме фактори:
                              1. Шум
                              2. Смрад
                              3. Постоянно пълнене на генератора, ако искаме да сме независими

                              Има толкова много, интересни теми за енергийна ефективност, например домашно отопление със затопляне на каменни хранилища: https://digital.library.ryerson.ca/i...tream/OBJ/view - свързано с гореспоменатия експеримент на Сименс. https://www.siemensgamesa.com/en-int...rage-with-etes - което на своя страна е също свързано със слънчевата енергия, тъй като тя е източника на топлина.

                              Ще помоля повече да не се споменава портфейла ми, защото иначе ще те предизвикам на "дуел" - разкриване на месечните печалби тук, и резултата няма да ти хареса.
                              Последно редактирано от xorred; 17-06-19, 21:51.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

                                Компанията от дадените връзки преувеличава с ей това, ако се сравнява с други производители. Или е много добра, но по нищо не се отличава сякаш. Дори темата за БМС е някак подмината в описанието на продуктите им.
                                2.Long life cycle, >3000 times at 80% DOD.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X