Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокирала връзка между облака OneDrive и приложения за андроид ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокирала връзка между облака OneDrive и приложения за андроид ?

    Вече около три месеца ползвам приложенията си за андроид Office Suite Pro и ES File Explorer Pro
    на съвсем нов телефон андроид NOKIA-version 9.
    Чрез тях имам постоянна връзка с файловете ми в хранилищата на облаците:
    1./ Yandex Disk
    2./ Google Drive
    3./ Amazone Cloud Drive
    Но и на двете ми приложения единствено не мога да осъществя връзка с облака на Microsoft > OneDrive !?
    Променях си акаунта, паролата и какво ли не още но при опитите ми да се свърза със сървъра им,
    ми излиза надписа:

    ГРЕШКА - org.json.JSONExeption: No value for data

    На компютъра си нямам подобен проблем и там връзката ми с OneDrive се осъществява за секунди
    и то със същото потребителско име и парола, с което не мога да осъществя контакт с приложенията
    ми от телефона !

    Проверих тази тема в Интернет, но и там не успях да науча нещо съществено по-този проблем !?
    За това я ПУБЛИКУВАМ по форумите /за сега с наличието на "нулев резултат" от компетентност по въпроса/,
    като се и надявам разгеле пък се намери някой който е имал подобна
    "главоблъсканица", с която е успял да се справи . . .

  • #2
    От: Блокирала връзка между облака OneDrive и приложения за андроид ?

    OneDrive ако грубо го наречем интерфейса за файлохранилището на МС в облаците, то следва тази грешка да ти дава точно приложението OneDrive но ти твърдиш, че грешката идва от други две приложения.

    Аз лично ползвам ОД още от когато излезе преди доста години и от тогава и до сега съм силно недоволен от него, има редица проблеми преди повече сега по-малко но го има.

    По-добро решение съм намерил за себе си по следния начин - ползвам други приложения за файлови хранилища в облаците в следната схема.

    ДропБокс (AWS frontend) ми държи всички снимки и файлове от телефона и ги слага в облаците, във файловата система на ДБ имам една папка СкайДрайв( старо име на ОД) от тази папка СкайДрайв от компа ми ОД си синхронизира каквоо трябва с МСофт а на всички устройства ДропБокс ми синхронизира всичко включая и под папката СкайДрайв.

    Така не се налага да имам ОД на Линукс и Андроид устройства и въпреки всичко имам файловете си в ОД ако/когато ми се наложи и на декстопите.

    Дано съм се изразил правилно, според мен при наличие на други облаци или ползваш О365 където всеки Офис апп си синхронизира съдържанието без ОД или бориш бъгавия Андроид версия за точно твоя телефон.

    В резюме - ползвам ДропБокс за всичко и навсякъде като главен файлов мениджър и вече ако искам допълнителна репликация на файловете добавям други приложения/доставчици в под-папки на ДБ.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      Блокирала връзка между облака OneDrive и приложения за андроид ?

      От написаното си правя извод, че описаните две приложения имат интеграция с OneDrive, но нито едното от тях не е “оригиналното” OneDrive приложение от Microsoft.

      Предполагам, че компютърът не е с Android, и че там OneDrive услугата ползвате или чрез “оригиналното” OneDrive приложение, или чрез браузър (ползвайки уеб интерфейса на услугата).

      Ако извода и допускането ми са верни, то най-вероятно Microsoft са сменили интерфейса (протокола, API-то) за интеграция на приложения на трети страни (3rd parties) към OneDrive, и споменатите две проложения просто не са “наваксали” с промяната.

      Опитайте да инсталирате OneDrive приложението от Microsoft на телефона (то е безплатно) и настройте акаунта си в него. Ако работи, ползвайте него. Ако и то не работи, и получавате същата грешка, вероятно проблемът е в Android системата (и евентуално в доработка, която Nokia са направили).

      Успех.

      Коментар


      • #4
        От: Блокирала връзка между облака OneDrive и приложения за андроид ?

        Всичко това което казвате до тук е правилно, защото явно Microsoft са създали някакво допълнително препятствие при
        вписването на подобен род приложения свалени от трети страни. Тези които споменавам по-горе в темата ми са
        ПРОФЕСИОНАЛНИ ВЕРСИИ които са от преди няколко години и аз не мога /по понятни причини/ да ги актуализирам !
        Така че на този етап ще се откажа от ползуването на файловете ми в OneDrive чрез телефона !
        Опитах се тези дни да направя подобна FTP връзка чрез същия телефон с облака OpenLoad.co който позволява подобен род комуникации.
        Направих нужната регистрация с данните ми от облака в телефона и той ми удостовери връзката като ми отвори нова папка в него с името
        на Open Load и дори успешно прехвърлих
        няколко файла в нея от SD card на телефона. Но когато се опитах да ги отворя /те бяха обикновени текстове/
        ми излезе надписа че провалянето на вписването може да се дължи на:

        HOST ATEMPTING DATA CONNECTION:
        185.163.108.42 is not same as server 185.163.108.44


        Интересно ми е пък тук откъде "засмърдя кучето" !?

        Забележка:
        При извършването ми на тези дейности в компютъра, нямам никакви проблеми !

        Коментар


        • #5
          От: Блокирала връзка между облака OneDrive и приложения за андроид ?

          Нещо не говорим на един език ми се струва - клауд сторидж и ФТП връзка ми звучи невъзможно, по редица съображения за сигурност.

          Второ ако е имало успешно сваляне или поставяне на файлове, не би трябвало файловете да са празни, ако е неуспешно свалянето/поставянето трябва да имаш някаква смислена обратна връзка/грешка, при теб обаче това не се случва.

          Аз бих направил пълен архив на телефона, да има за всеки случай, след това бих направил фактори ресет на телефона, след това ъпгред и ъпдейт на всичко и след това ако е до тук има успех бих продължил с настройките.

          Препоръчвам това по-горе защото ми мирише на повредена ОС или компрометиран (хакнат) телефон, и в двата случая е добре да се почне на чисто!
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            От: Блокирала връзка между облака OneDrive и приложения за андроид ?

            Причината е ясна - стари приложения на телефона. А защо не ги обновите, вече ги няма в Play Store ли? Или не са закупени от вашия акаунт там? Ако е първото, ползвайте безплатното приложение от Майкрософт или си намерете друго. Ако е второто, си ги платете, за да може да ги обновявате, и за да получат разработчиците възнаграждение за труда си.

            Коментар


            • #7
              От: Блокирала връзка между облака OneDrive и приложения за андроид ?

              Причината е ясна - стари приложения на телефона.


              Това е горчивата истина, която трябваше да я чуя от "неангажиращо място",
              като ще трябва волю-неволю . . . да се съглася с нея !?
              Приложенията са наистина от периода 2017-2018 година и са дадени като промоции,
              след това обработени и свалени не от Google Play, а като APK.
              Така че както казват "старите хора" - като за без пари толкова !?
              Тук в случая трябва да поясня на BatGeorgeone че телефона ми не играе никаква роля в случая,
              защото е закупен през пролетта от офис на Mtel /както писах по-горе е последна версия на андроид /,
              а в момента е и в началото на Гаранционния си срок !
              Все пак благодаря зя коментарите,
              пък за останалото ще се опитам да се справя сам !

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X