Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дъно или процесор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дъно или процесор?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Процесор друг няма откъде да взема, щото не искам да разбутвам работещ компютър. Да се купува отделно процесор ни виждам особен смисъл. Кой знае каква разлика между цената и му тази на дъно с процесор не виждам да има.
    Намира ми се ми се едно дъно asus p5b с процесор е2160 - за последно работеше . Ако мислиш че може да ти свърши работа драсни на лични как мога да ти предам.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #32
      От: Дъно или процесор?

      По добре му намерете някакъв изостанал Core2 процесор да си пробва системата. Аз проверих, имах едно време но явно съм го продал.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #33
        От: Дъно или процесор?

        Аз със сигурност имам някакви изпаднали от лаптопи. Ама ще проверя най-рано в неделя че сега съм в Наречен да си лекувам нервите от форумното модериране.

        Коментар


        • #34
          От: Дъно или процесор?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Аз със сигурност имам някакви изпаднали от лаптопи. Ама ще проверя най-рано в неделя че сега съм в Наречен да си лекувам нервите от форумното модериране.
          Аз не внимавам много но не видях Чавдар да споделя, че това е лаптоп а по-скоро Десктоп и като такъв как точно ще му набиеш големия С/Ата ХДД на лаптопа, че и да го накараш да го разпознае и да зареди Уиндоус от него... силно се съмнявам в успеха на това начинание.

          Ако Уиндоус работи може да се направи копие, което да стане ВМка, ВМУеър се ползва, но пак се изисква ОС да работи.

          Има и варианта да копираш имиджа побитово от харда на Чавдар и после да ристорнеш пак побитово на харда на лаптопа ти ама ще има борба с ОС и драйвери и т.н. и ще отнеме много време заради старите дискове и хардуер.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #35
            От: Дъно или процесор?

            Батерията на дъното мерихте ли я?
            ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
            Е250 1998-продаден
            Субару Пустош

            Коментар


            • #36
              От: Дъно или процесор?

              Момци, не се вживявайте толкова! Нищо mission critical няма във случая. Просто едно застаряло PC, което обаче спокойно се справя/ше с това, което иска от него. А за това, което се иска, -стотин пари за нова конфигурация са силно безсмислен разход ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Дъно или процесор?

                Абе, ...стотин.

                Сега някой ще се обади да каже че има такова и го дава за 1 бира.

                Коментар


                • #38
                  От: Дъно или процесор?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Абе, ...стотин.

                  Сега някой ще се обади да каже че има такова и го дава за 1 бира.
                  Е, казах ...стотин, понеже стана въпрос за "по-новичко". Да му свалиш найлоните, дето се вика.
                  Сходни конфигурации втора ръка има на малки пари, ама малко ми се губи смисълът да тръгна да купувам И памет, дискове, захранване и кутия, при положение, че си имам такива в наличност.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дъно или процесор?

                    Чавдаре, това дъно ще ти свърши ли работа, ако да, подарък ще ти е

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190618_105320.jpg
Прегледи:1
Размер:293.3 КБ
ID:5816222


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webp.net-resizeimage.jpg
Прегледи:1
Размер:312.7 КБ
ID:5816223


                    П.С. Имам и само чип виж дали ще ти свърши работа, чете му се надписа:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webp.net-resizeimage.jpg
Прегледи:1
Размер:656.2 КБ
ID:5816224
                    Последно редактирано от Еделвайс; 18-06-19, 10:09. Причина: П.С. Снимка

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дъно или процесор?

                      Имам два броя Е6550 - двуядрен Core 2 на 2,33GHz. Ако ти се занимава единия е твой. Обаче на мен поне проблема ми изглежда по-скоро като проблем с дъното.
                      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дъно или процесор?

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Чавдаре, това дъно ще ти свърши ли работа, ако да, подарък ще ти е
                        ...
                        П.С. Имам и само чип виж дали ще ти свърши работа, чете му се надписа:
                        Това е много анемично и няма SATA.

                        Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                        Имам два броя Е6550 - двуядрен Core 2 на 2,33GHz. Ако ти се занимава единия е твой. Обаче на мен поне проблема ми изглежда по-скоро като проблем с дъното.
                        Няма лошо да пробва - ама надали.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дъно или процесор?

                          При Core 2 архитектурата (и нататък) контролера на паметта и всичко що преди беше по дъното вече е в процесора. Единственото което остава на дъното е южния мост със САТА контролера и USB-интерфейсите. Като гледам зацикля при опит да се обърне към САТА-та, което ме навежда на мисълта, че там е проблема. Ако беше опукал процесора щеше да си стои на черен екран без звуци, докато ако беше паметта щеше да пищи с код за грешка, но това само при тотално изгоряла памет. Естествено може и да греша, но във всеки случай проблема е интересен - не съм виждал такова нещо друг път, обикновено или е черен екран и не пали (кондензатори) или си казва къде е грешката косвено чрез любимия на всички син екран.
                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дъно или процесор?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Това е много анемично и няма SATA.
                            Има таман 2 броя, розовички.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дъно или процесор?

                              Вероятно си прав. Но не престава да е анемично.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дъно или процесор?

                                Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                                Имам два броя Е6550 - двуядрен Core 2 на 2,33GHz. Ако ти се занимава единия е твой. Обаче на мен поне проблема ми изглежда по-скоро като проблем с дъното.
                                Дай му единия да пробва за да е 100% сигурно че е дъното проблем.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X