Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем-Стоповете светят постоянно!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем-Стоповете светят постоянно!

    Одеве един комшия ми звънна да ми каже, че задните стопове светят. Слязох, натисках многократно педала на спирачката-не изгасват. Давах напред назад със спирачка-не изгасват. Светят си двата стопа плюс този на задното стъкло.
    Каква пък сега е тая простотия, не знам. Разкачих акумулатора.
    Някакви идеи?
    Последно редактирано от Dydo; 14-06-19, 19:59.
    SUV

  • #2
    От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

    Залепнал включвател на педала, протрити и окъсили кабели...

    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
      Залепнал включвател на педала, протрити и окъсили кабели...
      Ясно-а много ли ровене и разглабяне трябва. Не съм в час как се стига до този включвател.-в сервиз ще са прави 100% явно. За Санта Фе 1 иде реч.
      SUV

      Коментар


      • #4
        От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

        Лягаш с главата надолу под волана, даже май не се сваляше кората под волана.Ако отакчиш буксата и продължи да свети правиш мост с кламер между две от крачетата на буксата.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

          Благодаря, Киро. А ако я откача и спре да свети.....явно като натискам педала, няма да свети, но не е ок.
          Това с мостчето се опитвам да го схвана......но не съм много в час. От 91 ва карам коли, ама освен доливане на течности, смяна на крушки, сваляне и слагане на гума с джанта, друго общо взето не съм правил. Има ли проблем-на сервиз.
          SUV

          Коментар


          • #6
            От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

            Иди в сервиз.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Иди в сервиз.
              Явно така ще е. Ама викам, ако е нещо елементарно, да опитам сам. Щото вече и в сервизите е претрупано, а време да кеся и да съм без кола, нямам много.
              SUV

              Коментар


              • #8
                От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

                Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                Благодаря, Киро. А ако я откача и спре да свети.....явно като натискам педала, няма да свети, но не е ок.
                Това с мостчето се опитвам да го схвана......но не съм много в час. От 91 ва карам коли, ама освен доливане на течности, смяна на крушки, сваляне и слагане на гума с джанта, друго общо взето не съм правил. Има ли проблем-на сервиз.
                Най-добре за тази вечер откачи минуса на акумулатора, за да имаш акумулатор утре и после на сервиз.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

                  Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                  Ама викам, ако е нещо елементарно, да опитам сам.
                  Елементарно е, ама все пак иди в сервиз.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

                    Ами откачих го....минуса.
                    Бахти и тъпотиите-ей такива дребни неща, които обаче те ебават най- много ме дразнят. И багажника преди месец блокира, та товаря и разтоварвам през задното стъкло, което се отваря. И там едно завиране от към задните седалки, разглабяне и т.н. трябва. И разни други подобни, ама не са за отделна тема-дерзая.
                    SUV

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

                      Емиии... съвременен автобизнес.

                      Колата си е изкарала заплануваните часове работа, и започва да се предава.
                      Ама, че след като се е предала я е купил някой в България-това конструктора изобщо не го вълнува.

                      Свикнали сме да купуваме коли на старо, които имат все още доста ресурс, и да си го ползваме.
                      Но вече все повече няма да е така. Съвременните коли просто са си проектирани да изкарат определен пробег без ядове, а после започват да се чупят. Заради изпилените докрай параметри на частите. За да са евтини, и колата да е конкурентна на пазара. На ЗАПАДНИЯ пазар.
                      И ще става по-зле.

                      Някои виждат в това световен заговор срещу българския шофьор...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

                        Абе и моята е една съвременна....на 16 г. Ама то друга и не искам за пред блока. Имах и такива за "на паркинг", ама отдавна ги разкарах щото ми писна.
                        Иначе Хюндайчето си е ок, като за толкоз годишен дизел мотора е брутален. Черен пушек не съм видял, при каквито и да е яки кикове. На последния ГТП на някакви параметри, замерени на супер нови и скъпи машинарии, дето допуска бил 3, на мен ми даде 0.1. Оня вика, 29 пъти си под допуска, баси.
                        Та затова не ми се разделя с колицата, която се шпори ежедневно, барабар с всичките й проблеми.
                        SUV

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

                          Не се коси, колегата го е ударил на лирични отклонения.В стоп машинките няма никакъв заговор, никак не са скъпи, даже ако си по-инат можеш да я разглобиш и ремонтираш.Трошат се при всички.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

                            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                            В стоп машинките няма никакъв заговор
                            ДА бе няма...
                            в заводите си имат специални отдели дето тестват колко пъти за 10 000 км се натиска педала на спирачките, съответно машинката дава контакт.
                            И с оглед на разчетения брой километри докато колата ще се хвърли на скрапа-се изпилява зъбчето дето задържа пластмасовото "буталце" което включва медната пластина.
                            Та ако живота е 100 000 км-след 110 000 машинката задължително се чупи.
                            Програмирана повреда му вуикат.
                            Обаче не са в час, че това се прави единствено заради световния заговор срещу България.

                            Сега сериозно-Дидо, повредата най-вероятно е в "стоп-машинката" Нищо машинско няма в нея, най-елементарен ключ който се задейства от педала на спирачката. Обаче, щом не си в час с тази наистина елементарна част в колите-наистина иди в сервиз, щото докато се пробваш да се оправиш сам-току-виж си запалил колата.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

                              По спирачните системи като цяло рядко се правят глупости.Има къде къде по-удобни и безопасни места от които да се скубе.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X