Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем-Стоповете светят постоянно!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

    Открих какво е, като се мушнах под педалите. Става дума за една шайбичка от не знам какъв материал, която стои на педала и когато го отпуснеш, тя натиска едно палче. Защо са го направили така, не знам. Разлепила се е, намерих си я в краката и просто като натиснах педала я поставих, за да не разкачам акумулатора. Не знам от какъв материал е и дали ще стане да я лепна с капчица. Нещо като бакелит ми мяза. Със синя стрелка съм я посочил.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190615_113645.jpg
Прегледи:1
Размер:363.0 КБ
ID:5816114
    SUV

    Коментар


    • #17
      От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

      Ще стане и с лепило.Моят съвет е пробвай с някоя гумичка за кранче или гумено тампонче от железарията.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

        То това няма дупка, а вдлъбнатина, където потъва палчето.
        С какво лепило, за да хване на метала?
        SUV

        Коментар


        • #19
          От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

          С всякакво секундно ще стане, ако още повече бързаш Akfix 705 или нещо от сорта.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

            Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
            То това няма дупка, а вдлъбнатина, където потъва палчето.
            С какво лепило, за да хване на метала?
            Хайде не се "вживявай" -каквото има под ръка-силикон,дъвка,боя,......

            Коментар


            • #21
              От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

              Като гледам-има място за регулиране, което може да компенсира липсата на шайбичката. Така пластмасовия палец ще се натиска директно от педала, без да минава през пластмасата.
              Сложена е там може би за да не контактуват метала на педала с пластмасовото палче, може би заради износване...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

                Интересното е, че на педала /мястото под шайбата/ има дупка, т.е. палчето ще потъне в нея, ако педала се надигне, та да опре в палчето. Не знам защо е тая дупка, при положение, че има шайба с вдлъбнатина. Плюс това, върху самата шайба не видях следи, които да навеждат на извода, че е лепена. Сега ще сляза да видя педала и ако пак е изпаднала ще ида за лепило. Да не би от натиска, дупката на педала да създава някакъв вакум, та да придърпва шайбата. Едва ли, защото е по-твърда.

                ПС....изпадна при натискане. Ей я шайбата, както и педала натиснат без нея. То може тая дупка в нея просто да е изровена от времето и да си е било плоско, ама все тая-явно има причина да я сложат, та да не е метал в метал сигурно, както каза. То затова е и сигурно дупката в педала, та ако изпадне шайбата, да не удря директно, а да си влезе :-)
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190615_172237.jpg
Прегледи:1
Размер:1.29 МБ
ID:5816156Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190615_171827.jpg
Прегледи:1
Размер:862.5 КБ
ID:5816157Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190615_171810.jpg
Прегледи:1
Размер:1.14 МБ
ID:5816158
                Последно редактирано от Dydo; 15-06-19, 16:27.
                SUV

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

                  Струва ми се , че шайбата е полируетанова и е имала ,,израстък " , който се пъха в дупката на педала и се законтря .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

                    Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                    Струва ми се , че шайбата е полируетанова и е имала ,,израстък " , който се пъха в дупката на педала и се законтря .
                    Като се замислих и огледах снимките със следите по тях, това май е най-логичния вариант.....който е и най-шибания Лепнах го одеве с някакво секундно лепило, ама там натиска си е солиден и не знам дали ще издържи дори едно каране на късо разстояние. Ще трябва да се ходи по морги или да се поръчва от някъде тая шайбичка.
                    SUV

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

                      Сложи в дупката някакво болтче с гайка отдолу и си готов.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

                        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                        Сложи в дупката някакво болтче с гайка отдолу и си готов.
                        То много работи мога да сложа, ама защо са я сложили тази шайба и от материал, различен от метал, който си е и отделна част. Нищо не им е пречило просто педала да си натиска палчето. Да не вземе да направи някое късо. Или пък идеята е да не е метал в метал, та от хилядите натискания, да не повреди палчето, знам ли.
                        Като начало ще си търся шайбата, а в краен случай ще мисля за заместител. Хубаво, че се заврях днес, че направо се бях залетял за стоп машинка, със смяната на която нищо нямаше да стане. То тя може да е най-честият проблем, ама ей го-някаква мъничка шайбичка ебава работата.
                        SUV

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

                          Явно са я сложили да не подбива педала машинката и да спре да се движи бутона . Иначе може да се пробва да се изработи на струг от полиуретан , тефлон или нещо подобно .Или да се монтира правоъгълно парче на цялата повърхност , или да се залепи с двойнолепяща лента ,или да се пробива и с винтове -въпрос на възможност .Но щом вече се знае причината винаги може да се ,,закърпи" положението .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

                            Колега, да не ме разбереш погрешно, но според мен правенето на снимките които си показал "надолу с главата" е по-сложно от отстраняването на проблема. Запълни я с нещо тази дупка, ако ще и парче твърда гума да набуташ там и си готов .
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

                              Секундно лепило няма да издържи. То е твърдо и при натиск се чупи и съответно гумата се отлепя. Дъвка би била много по-добро лепило. Аз бих сложил болт с гайка и бих му покрил главата с нещо електроизолиращо, каквото имам подръка (например епоксидна смола).
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем-Стоповете светят постоянно!

                                набий му един пластмасов винт от тоалетна дъска

                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X