Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шантав акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шантав акумулатор

    Здравейте,

    Два пъти вече ми се случи нещо шантаво, което ме кара да се чудя дали акумулатора не ми е дефектен. След като мотора не е каран известно време, зарядното казва, че акумулатора е зареден до горе (свети зелено и не зарежда), но когато пробвам да запаля, мотора не пали, въпреки, че стартера върти яко. Мерене с мултицет показва над 12в (не помня точно колко). Ако включа зарядното отново, показва че акумулатора е паднал яко (свети жълто) и зарежда в продължение на повече от час. След това пали на първото превъртане.

    Два пъти ми се случи това тази година (и веднъж миналата, но допуснах, че просто не е бил зареден акумулатора като нов). Веднъж след като върнах акумулатора на мотора след зимата - стоя на топло, на зарядно, докато мотора беше навън. Втори път, като го припалих преди две седмици. Не беше пален от Февруари. Мотора е на 10 часа (бил е нов миналата есен, но не съм карал) - Бетичка, Xtrainer, 300 кубика 2Т. Купил съм манивела, но мисля да го монтирам на 30-40 часа понеже се точи и антифриз и т.н. за монтажа, затова и не съм пробвал дали ще тръгне на кик.

    Акумулатора ли е дефектен нещо? Нормално ли е, може би защото акумулатора е малък (7ah)?

  • #2
    От: Шантав акумулатор

    Щом стартера върти яко - търси причината другаде.

    Коментар


    • #3
      От: Шантав акумулатор

      По-скоро зарядното ти е шантаво, не акумулатора.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X