Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ферозата загуби хъс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ферозата загуби хъс

    Последо време Ферозката постепенно загуби хъс. Върви "спънато", без мощност. Потдържа стабилни обороти на празен ход. На бензин върви много по-зле отколкото на газ.
    Вкарах я в гаража. Смених кабели, свещи, палец, дистрибуторна капачка.
    Направих реглаж на клапаните, тук таме имаше отклонения до +1 десета.
    Проверих дали не е прескочил ремък - не е. Компресия 11 до 13.
    Проверих вакуумните маркучи, няма скъсани.
    Регулирах запалването.
    Ефект няма. На бензин не потдържа празен ход. На газ по-високи обороти на празен ход но пак е спъната.
    Дайте идея от какво друго може да е?
    О899 2б2 1З2

  • #2
    От: Ферозата загуби хъс

    Не съм на "ти" с Ферозите, ама виждам че няма много включили се, та да питам така по съседски: Този двигател има ли дебитомер и датчик (потенциометър) за положение на дроселовата клапа? Нещо ми мирише на подобна неизправност. Ако има дебитомер, просто му откачи буксата и виж дали ще тръгне по-добре колата. Ако литне - значи той е виновен и иска чистене/сменяване, в завимост от устройството и неизправността. Обади се утре/другиден ако не се оправиш - мога да мина - наблизо си ми. Телефонът ми е в профила. Успех!
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • #3
      От: Ферозата загуби хъс

      Виж въздушен филтър и въобще притока на въздух...

      Коментар


      • #4
        От: Ферозата загуби хъс

        По спомени,Любо,Лама 69 си купи неговата с подобни проблеми.Оправи я,като изтърбуши катализатора.Но,не знам твоята има ли катализатор.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          От: Ферозата загуби хъс

          Ако е запушен ауспух ще прави едно и също и на газ и на бензин.
          Мина ми през ума за затъкнат въздушен филтър, но тогава ще дави с газ. Ако газовата е обикновена де. Ако е инжекцион-провери как ще е без филтър.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Ферозата загуби хъс

            Ако слушкаш ще ти дам газ-анализатор да видиш какво гори.

            Веднага ще си проличи дали се опитва да гори чист въздух или пък прекалява с бензина.

            Коментар


            • #7
              От: Ферозата загуби хъс

              Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
              Не съм на "ти" с Ферозите, ама виждам че няма много включили се, та да питам така по съседски: Този двигател има ли дебитомер и датчик (потенциометър) за положение на дроселовата клапа? Нещо ми мирише на подобна неизправност. Ако има дебитомер, просто му откачи буксата и виж дали ще тръгне по-добре колата. Ако литне - значи той е виновен и иска чистене/сменяване, в завимост от устройството и неизправността. Обади се утре/другиден ако не се оправиш - мога да мина - наблизо си ми. Телефонът ми е в профила. Успех!
              +1!И дросел.Може да е само.за.почистване!Иначе.ако смесва горива,се усеща на ауспука отзад и на студен и на топъл.мотор!Иначе нещата дето изреждаш ,като компресия и режими на работа са 6.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Ферозата загуби хъс

                - Има датчик дросел, но е "напълно затворен - напълно отворен" само. Надали е той.
                - Дебитомер няма. Има MAP. В сервизното пише как се мери. Ставаше от някакъв хлОпел, ма съм забравил.

                При обикновена газова обаче и каране на газ, и двете не би трябвало да влияят. И според мен нещо го души. Или да е заминало нещо по вакуумите на делкото (2 броя са, не ме питайте защо)

                Редно е да мернете газове, както предложи Ясен.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Ферозата загуби хъс

                  Днес пак и отделих малко време.
                  В първият пост съм се объркал. На бензин държи високи обороти, а на газ гасне на празен ход и върви по зле. Най-вероятно като съм я разхвърлял за реглажа на клапаните и проверка на ремъка съм разбъзикал газовата (обикновенна е не е инжекцион).
                  Затова се съсредоточавам да я подкарам на бензин и после отивам на газаджия.
                  На дросела сензора е с 4 пина. Замерих ги: 2 са за позиция ОН-ОФ, другите 2 незнам - съпротивление бекрайно. По съвета на Стоян, откачих буксата покарах я малко нямаше особена разлика.
                  Въздушния филтър съм го сменял скоро, гърнето също. При смяната му свалих катализатора да го прегледам, прозираше между отворите, а и карам предимно на газ, няма как да го задръстя.

                  Ще чета ръководството да видя къде к'во да меря по сензорите и събота и неделя ще се занимавам.

                  ПС. Ясене, ще ти звънна за анализатора. И да слушкам. Ако не вярваш питай Таня.
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ферозата загуби хъс

                    Като започнеш да се занимаваш направи мялко елементарни тестове-изключи напълно някое от горивата. Да не би да ги меши, и оттам да идва проблема. Например разкачи тръбичката на газта, да не би клапана да не държи. Или изключи бензиновата помпа. Като отчиташ, че може да има някакви остатъчни налягания на горивата, и макар и с разкачен горивопровод-за кратко ще има още гориво в системата.

                    Щом на газ не държи обороти-пак хвърлям съмненеие за спънат достъп на въздух преди изпарителя. На Франко като слагах опелския двигател бях сложил "плочката" след дебитомера, а той е с клапа. И клапата го играе спънка на въздуха, оттам и дърпа яко газ(заради по-големия вакуум), газта идва страшно много, "дави" и не можеше да се направи сносна регулировка на изпарителя.
                    Та пробвай с напълно откачен въздуховод преди "плочката". Може да си сменял скоро филтъра, но да има някакво друго запушване.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ферозата загуби хъс

                      Казваш, че на бензин държи високи обороти. Колко високи?
                      Щото на моята се прецака джаджата за автоматичния смукач и започна да държи почти 1500. Опитвах всякак да ги сваля, но не успях и сега съм с рестриктор една тЪрбичка в маркуча. И пак ги държи малко над 1000.
                      Не знам как би се отразило на газовата подобен проблем. Просто при мен се случи почти внезапно лани.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ферозата загуби хъс

                        1300 - 1500. но в даден момент когато и скимне започва да се клатят нагоре надолу 1000-1500, после пак се кротван на високи.
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ферозата загуби хъс

                          Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                          1300 - 1500. но в даден момент когато и скимне започва да се клатят нагоре надолу 1000-1500, после пак се кротван на високи.
                          Аз залагам кило банани на сервото за спирачките.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ферозата загуби хъс

                            Ясен печели кило бензин. С малка разлика, че не е сервото на спирачките, а сервото на волана. Има един вакумен маркуч които отова към сервото на волана. Целта му е при вътрене на волана през ремъка се натоварва двигателя. За да не изгасне сервото отваря клапа която подава допълнително въздух. Та този маркуч се беше откачил и затова на бензин високи обороти а на газ никакви. Явно съм го откачил при махането и слагане на ремъка. Сега има идеални обороти на празен ход и на газ и на бензин.
                            Но продължава да върви спънато. В движение при подаване на газ развърта със закъснение.
                            Следобед пак отивам да човъркам.
                            О899 2б2 1З2

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ферозата загуби хъс

                              Ако искаш газ-анализатор трябва да реагираш днес и го получаваш за 1 седмица, през която няма да съм в града. Ей сега ще го проверя дали е жив, че не съм го включвал от месеци.

                              Преносим, можеш да се возиш и да гледаш живи данни.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X