Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мобилен интернет от Виваком

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мобилен интернет от Виваком

    Аъ За триене, сори.
    Последно редактирано от MFr; 13-06-19, 21:34.

    Коментар


    • #17
      От: Мобилен интернет от Виваком

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Пробвай с НЕТ-1. Аз го ползвам и в чужбина.
      Как по-точно, и къде? Може и на лични, ако се счита за реклама. Мерси.

      Коментар


      • #18
        От: Мобилен интернет от Виваком

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        ....
        Какво ще стане, ако тая карта я зарежа след първия месец, и си взема нова? Това възможно ли е?
        За телефония се прави така, тук също не съзирам пречка, освен ако не са ни турили при тлф измамниците с до 10 броя, ма дотогава челядта ще си ги пазари сама
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #19
          От: Мобилен интернет от Виваком

          Аз съм им бил абонат на вива за мобилен нет...ама по мое време такива бонуси и простотии нямаше, та за тях нищо не мога да ти кажа. За 10 лева имах първоначално 500 мб на месец, след известно време нещо промениха условията и ги направиха повече...примерно 1Гб да са били. Обхват там, където ми трябваше и където подобен гелосан джендър се кълнеше, че имат перфектен обхват, нямаше изобщо никакъв. Частично подобрение имаше ако се ползва външна антена за модема, който ми бяха дали. Подобрение...в смисъл, че като няма риба, и ракът е риба, но пак далече от максимално достижимите скорости.
          На село пощата до ден днешен се мъчи с мобилен от тях. Драма голяма. Населени места с малко жители, с гаден релеф, покрай по-ненатоварени пътища покритието беше супер зле.
          Смених го с (тогава) Глобул. По-неизгодни условия. Много по-неизгодни. Обаче разлика в нета- от земята до небето.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Мобилен интернет от Виваком

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            ... Населени места с малко жители, ...
            Точно това му е красотата, стига да има покритие. На село, където маймуните на клона са малко, мобилният на Виваком ми лепи 70 мегабита. Насред София ми е наполовина. На работата (бизнес сграда със стотици "маймуни" чиито смартфони са им като продължение на ръцете) - още по-зле.

            Нормално е предплатена услуга да е по-скъпа от абонамент. Да наричат това, което получаваш срещу парите си, "бонус" е простотия на някой маркЕтингов гений.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-06-19, 06:14.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Мобилен интернет от Виваком

              Не е зле първо да провериш като има покритие, има ли реално и интернет. Щото може да е 100 килобита.

              Коментар


              • #22
                От: Мобилен интернет от Виваком

                Weni, мога да ти дам флашка с такъв вивакомски нет за уикенда да пробваш мястото.

                Коментар


                • #23
                  От: Мобилен интернет от Виваком

                  Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  Weni, мога да ти дам флашка с такъв вивакомски нет за уикенда да пробваш мястото.
                  Ей това имах предвид.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мобилен интернет от Виваком

                    Аз си мисля че ще ти излезне най на оферта да си направиш един абонамент за година и така ще ти излезне най-изгодно . Интернета после може да си го ползваш навсякъде .

                    https://www.vivacom.bg/bg/residentia...ic#tab-detajli

                    Примерно за
                    Неограничен 6 000 MB + 6 000 MB 4 000 MB 30+ канала




                    20.99 лв

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мобилен интернет от Виваком

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Не е зле първо да провериш като има покритие, има ли реално и интернет. Щото може да е 100 килобита.
                      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                      Weni, мога да ти дам флашка с такъв вивакомски нет за уикенда да пробваш мястото.
                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Ей това имах предвид.
                      Жена ми има служебен телефон на тоя оператор, и тя единствено може да говори с него. Други оператори не работят там. Също така тоя телефон ползваме като хот-спот, ама нета и е силно лимитиран като обем.

                      Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
                      Аз си мисля че ще ти излезне най на оферта да си направиш един абонамент за година и така ще ти излезне най-изгодно . Интернета после може да си го ползваш навсякъде .
                      Ами не съм убеден, че ще ми е много изгодно.
                      240 кинта годишно, от които да използвам да речем, 60 или 80 кинта. През останалото време съм с гигабитов достъп, и надали ще опра до остатъка.
                      Това се умножава по 2, защото договора е двугодишен.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мобилен интернет от Виваком

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        Пробвай с НЕТ-1. Аз го ползвам и в чужбина.
                        Извинете, писал съм глупост. Имах предвид Булсатком. Ако може, модераторът направо да трие моите постинги по тая тема.

                        Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                        Как по-точно, и къде? Може и на лични, ако се счита за реклама. Мерси.
                        Булсатком, в Тесалия.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мобилен интернет от Виваком

                          Тъкмо се зарадвах, че това ше ми свърши работа, и им разгледах картата на покритие. Пълно мъртвило.
                          Първоначално се зарадвах, защото телевизията ми горе е тяхна, ама - дотук..

                          Въпреки това си мисля да пробвам с една сим-карта за 9 кинта и един телефон за хот-спот. Може пък случайно да работи.

                          Благодаря за идеята.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мобилен интернет от Виваком

                            Булсат добре започнаха, но покрай разни сателити и пр. изгъзици явно свършиха парите и мрежата им не е мърдала от доста време като развитие. И на мен ми беше в тях надеждата едно време, но не би...нещо стана там не както е било планирано.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мобилен интернет от Виваком

                              Пробвай хотспот, но си добави 5Гигабайта за 10 лева към плана, примерно. Тая схема я ползвам, понеже съм на някакъв измекярски план-евтинджос и не могат ме убедят да се набутам за "нов".
                              Допълнителните мегабайти ги заявяваш и плащаш за всеки месец, после като решиш - заявява; да ти ги спрат от следващия месец.

                              https://www.vivacom.bg/bg/residentia...n/paketi-za-mb

                              Няма да коментирам, че в един момент беше 10 гига за 10 лв, ама да са живи и здрави
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мобилен интернет от Виваком

                                Здравей колега,

                                Наистина първо е добре да се увериш за покритието на вилата. Един speed test от телефона на жена ти ще покаже какви скорости могат да се постигат, разбира се трябва да има 4G. Имай предвид, че ако с телефона покритието е слабо с рутер ще е доста по-добре. На вилата на тъста в с. Макоцево на двора няма покритие. От време на време изплува 1 чертичка и получаваш по някой СМС за пропуснато повикване, а обажданията са с успех 50 на 50. Преди 2 години жена ми постави условие, че ако има интернет и стабилна връзка на вилата, ще отиде с децата за 2 седмици, та получих стимул. С мобилен рутер Huawei B310s, купен от OLX (това е рутера, с който продават "фиксиран броудбанд А1 и Виваком) в подпокривното, махнати оригинални антени и на тяхно място включени 2 автомобилни на магнитна база, поставени на покрива вече имаше WiFi покритие в цялата вила и на двора със скорост около 15 Mbps. Ако на двора едва имаше 2G/3G на 900 MHz, то на покрива успя да "хване" LTE на 1800 MHz. Така имаше приличен интернет, дори за ТВ става, а също и постоянна връзка през Вайбър.
                                Ако излезе добър сигнал единия вариант наистина е да си вземеш нисък абонаментен план, с който може и ТВ да си гледаш на вилата и видео наблюдение да си пуснеш за да не отиват неизползваните МБ на вятъра. Другия вариант е, да си вземеш рутер и да добавяш МБ на картата на жена ти и като сте на вилата да слагаш СИМ картата в рутера.
                                За всеки случай питай в магазин на Виваком дали предлегат рутер за тест за 1 седмица.
                                По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X