Резултати 1 до 13 от 13

Тема: Мини преносим компресор на 220V

Място
    София
    Публикации
    3,207
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране Мини преносим компресор на 220V

Колеги, препоръчайте ми компресор като тези на Явор Вромос, двубуталните компресори за джиповете, но да е на 220 V, имам няколко велосипеди, тротинетката и ми омръзна да помпя с ръчната всеки месец.

Бях си харесал един чешки Hecht 2885, но се оказа много кофти китайско изпълнение, работеше като картечница, та се набутах с 20 лева за да откажа пратката.

Мислех да поръчам 24 литров компресор но се отказах, все пак ще го ползвам само за помпане на велосипедни гуми, та искам хубав компресор с големината на двубуталните на 12 волта, само че да е на 220V. да е доказана марка и с точен манометър с тип пистолет, като при гумаджийниците.
    Последно редактиран от Павел Василев ; 13-06-19 в 07:29 Причина: Пояснение
    Ако младите знаеха , а старите можеха...

Публикации
    2,658
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: Мини преносим компресор на 220V

Цитат Мнение на Павел Василев Преглед на публикациите
    все пак ще го ползвам само за помпане на велосипедни гуми, та искам хубав компресор с големината на двубуталните на 12 волта, само че да е на 220V. да е доказана марка и с точен манометър с тип пистолет, като при гумаджийниците.
    Не знам защо защо изобщо "питате",след като отговора предварително се знае. Пистолет манометър от високия клас е с цена над 100-150лв,и това подсказва ,че няма как да е част от "компресорче" за велосипедни гуми.
    При мен има няколко компресора включително с акумулаторна батерия, но най удобно за контрол и почти безшумно е от хладилника. За минута съм приключил с гумите на колело,а манометъра се казва "палец-показалец"!!!

Публикации
    180
    Точки (при гласуване)
    13

С такова от сигурно 10г, топки, колела, коли, джипки. Не се ползва ударно, но за това време не ми е дало повод да псувам.
    https://mmtuning-bg.com/product/компресор-black-and-decker-asi300/

Място
    София
    Публикации
    3,207
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на Karushev Преглед на публикациите
    С такова от сигурно 10г, топки, колела, коли, джипки. Не се ползва ударно, но за това време не ми е дало повод да псувам.
    https://mmtuning-bg.com/product/компресор-black-and-decker-asi300/

Изглежда добре но за тези пари, получих предложение от колегата Dragozow, за мини компресор с малка бутилка: https://www.argo-market.com/Products/Details/766

Поръчах го и чакам доставка
    Последно редактиран от Павел Василев ; 13-06-19 в 10:39 Причина: Пояснение

Вико е офлайн Старши участник | ТО || СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Sofia
    Публикации
    2,385
    Точки (при гласуване)
    17

Баси помпането, баси чудото. Оправете ги тия гуми. 200лв. за компресор за гумите на колелото....

Място
    София
    Публикации
    3,207
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на Вико Преглед на публикациите
    Баси помпането, баси чудото. Оправете ги тия гуми. 200лв. за компресор за гумите на колелото....
    Освен гумите, поръчах и пистолет за въздух да мога да продухвам въздушните филтри, ще мога да боядисам дребни детайли, така ще го оползотворя максимално

А и зимните ми гуми с джантите които са свалени от джипа, също мога да ги помпя като ги сменям, зиме и лете.

Място
    Нови Искър
    Публикации
    4,374
    Точки (при гласуване)
    15

По 15 помпи на гума,от тия класическите ръчни ,дето си се ползваха и за колите.На Жигулето имах такава.Няма откат.Всеки си знае обаче.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

Място
    София
    Публикации
    3,207
    Точки (при гласуване)
    14

Абе то и да карам кола с ръчни скорости не е трудно , но откак карам джипката ми с автоматик, видях каква благинка и кеф е да караш с автоматични скорости, та те така и е с компресора, вместо да маа ръчно помпата, друго си е пистолетчето с манометъра, разглезил съм се явно:
    Последно редактиран от Павел Василев ; 13-06-19 в 10:35 Причина: Емотиконка

Място
    Sofia
    Публикации
    1,386
    Точки (при гласуване)
    12

Аз ползвам следното просто и евтино решение в гаража, точно с цел помпане на велогумите - обикновен 12V компресор с манометър за 15лв. + 400W ATX захранване за 10лв.
    WG 2.7 CRD

Публикации
    2,658
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на imarh Преглед на публикациите
    Аз ползвам следното просто и евтино решение в гаража, точно с цел помпане на велогумите - обикновен 12V компресор с манометър за 15лв. + 400W ATX захранване за 10лв.
    Универсално,евтино и практично решение за гуми,но в него липсва "чар" и "гъзария". Споделих ,че компресор от бракуван хладилник също е елементарно(евтино) решение- поставих маркуч и директно на вентила.
    Проблемите са ,че се почва-ма и за обдухване,за лек бояджилък, а дали няма да става за пневмо- тресчотката и ударния гайковерт ,шлайф,..........
    - Голямото покрива всички изисквания с изключение на "компактност"! Нашенска работа.

Място
    София
    Публикации
    3,207
    Точки (при гласуване)
    14

За съжаление няма да мога да ползвам компресора, с една дума съвсем не бях се съобразил, че тока който го имам взет от крушката, за мазе говорим, изобщо няма да може да го захрани, след стрес тест нещата се потвърдиха и се отказах от компресора.

Остава вариант от Лидл да пуснат на Парксайд акумулаторен компресор с 20 волтовата им батерия, някой от вас да е купувал или пробвал това чудо?

Име:  20190614_132731.jpg
Прегледи: 89
Размер:  48.4 Кб

Дотогава ще карам с ръчната помпа.
    Последно редактиран от Павел Василев ; 14-06-19 в 12:29 Причина: Снимка

Място
    sf,sf
    Публикации
    6,098
    Точки (при гласуване)
    19

Един нов предпазител е 5лв, всички ще доволни
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Публикации
    2,658
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Павел Василев Преглед на публикациите

Остава вариант от Лидл да пуснат на Парксайд акумулаторен компресор с 20 волтовата им батерия, някой от вас да е купувал или пробвал .
    И такава глезотия имам,помпи дават му 8 бара и 10 литра за минута (много ме съмняват),но постига 16ат.(двойно повече от обявеното),а си е детска играчка. Ползвам го само за стенда за бензинови свещи,че вдига високо налягане и да не си играя с ръчната помпичка на стенда.Играчката -Powerpus-RoHS -12v. Ако го потърсите като -POW5623 ще го видите............

Що не си вземете едно малко, на 12и 220в. и според ситуация.....................

Сходни теми

1. Преносим Компресор
    От Lachezar_p във форум Връзки (links) към външни сайтове
    Отговори: 2
    Последно мнение: 10-05-07, 18:21

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>