Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai ix35 - с "проверен" произход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai ix35 - с "проверен" произход

    Като фен на корейчетата и в процес на търсене на нов автомобил, ми попадна тази обява https://selection.renault.bg/view?model=1906OAPS01

    Търся в перспектива голяма кола за място за малки човечета и багаж, но се чудя има ли смисъл в днешното време на трицилиндрови двигатели и кросоувъри с 80 коня да взимам нещо подобно и то дизел. Привлича ме автоматикът, но 180 коня малко ме плашат, а и не знам как са откъм поддръжка след като мине "гаранцията". Здрав ли е двигателят, ще давам ли пари за ремонт като за 25 години таксита,както пее Ицо хазарта, как е скоростната кутия. Всички мнения са добре дошли, сполай ви

  • #2
    От: Hyundai ix35 - с "проверен" произход

    Здравей колега,

    По ред на въпросите ти.
    Тези днешни 3 цилиндрови сувчета с по 80 конски сили ги забрави. Няма какво да те притеснява че е с повече цилиндри и мощност. ( Дай боже да има повече такива) Харесаният от теб автомобил не е голям. Виж го на живо и пак прецени размерите.
    180-те конски сили няма какво да те плашат. Нормална мощност за типа купе и задвижване, още повече е автоматик.
    Относно здравината, аз съм имал няколко нови автомобила и нито един от тях не успях да счупя. Изкарват 150к км без проблем.
    Не познавам добре Корейските марки но циркулират мнения че са надеждни. Този, който си харесал пише че е на ~61к км. Т.е. има ресурс
    Това от мен
    Успех

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai ix35 - с "проверен" произход

      Според мен това е начинът за кола - проверена, остатъчна гаранция. Единственото странно в схемата, е че е от дилър на друга марка. По-точно не странно, защто собственика си е купил кола от тях. Иначе риск винаги има, но е в пъти по-малък от горублянския нов внос, че и от някои автокъщи с "върнати от лизинг".
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai ix35 - с "проверен" произход

        По принцип да, този начин е много по-добър от новия внос.

        Имай предвид обаче, че нищо не е проверявано, въпреки че пише проверен Гледал съм доста такива в най-различни представителства, това с проверките е само реклама. Нито проверяват, нито отстраняват проблеми, даже очевидни, даже на собствени марки.

        Тази кола е в гаранция, но гаранцията не покрива всичко. Така че провери си всичко сам или я закарай на друг сервиз, покарай я и ако нещо ти се вижда проблемно значи наистина е.

        Коментар


        • #5
          От: Hyundai ix35 - с "проверен" произход

          Отиваш, гледаш, записваш номер на рама и бегом към Хюндай за инфо - от там ти си преценяваш.

          Коментар


          • #6
            От: Hyundai ix35 - с "проверен" произход

            Напълно съгласен с двете горни мнения. Затова споменах, че е кофти да я взимаш от друг дилър, не можеш да и видиш историята. Трябва да ходиш в Хюндай. Гаранцията не покрива всичко естествено, все пак е употребявана. Съединител и други неща вероятно са извън гаранция вече. А че не се стараят с прегледа е така, ако има нещо фрапиращо или ги накараш да проверят изрично.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              От: Hyundai ix35 - с "проверен" произход

              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              Напълно съгласен с двете горни мнения. Затова споменах, че е кофти да я взимаш от друг дилър, не можеш да и видиш историята. Трябва да ходиш в Хюндай. Гаранцията не покрива всичко естествено, все пак е употребявана. Съединител и други неща вероятно са извън гаранция вече. А че не се стараят с прегледа е така, ако има нещо фрапиращо или ги накараш да проверят изрично.
              На Хюдай специално е ПЪЛНА гаранцията по време, без ограничение в пробега! Ако каже нещо мяу, веднага го оправят. Като цяло са много безпроблеми коли.

              Коментар


              • #8
                От: Hyundai ix35 - с "проверен" произход

                Е все пак едва ли ще ти сменят съединител гаранционно на 200 х.км. И моя кош е без ограничение в пробега, ама не съм се зачитал подробно в гаранцията. Като се наложи, а дано не се налага, ще разбера.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #9
                  От: Hyundai ix35 - с "проверен" произход

                  Ако до седмица не е продадена, ще я огледам и ще помоля да я видят и в Инд комерс (ако ми пасне като усещане). Поне са наблизо по Околовръстното При сделка ще я взимам през друга лизингова компания, която също ще и прави технически преглед, че нали става тяхна Аз гледах нови коли, но за тези пари мога да взема напр. Киа Стоник, в която като седна да карам и отзад не може да седне никой (1.90 съм). По-голям нов джип си отива твърдо над 40 бона и то ръчка.

                  Благодаря на всички за мненията!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Hyundai ix35 - с "проверен" произход

                    От същия сайт взех ASX-a,но от друг дилър. Гледай всичко, защото ме избачкаха и не ми дадоха сервизната книжка. Оказа се, че е имало гаранционни ремонти и най-вероятно са искали да ги маскират. Иначе лизинга нищо не гледа, защото не му дреме. А от този дилър миналата година гледах един спортидж на 80000, в КИА ги потвърдиха, но не ми изглеждаше на толкова и се отказах тогава.

                    Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • #11
                      От: Hyundai ix35 - с "проверен" произход

                      Първоначално публикуван от nikip Преглед на мнение
                      А от този дилър миналата година гледах един спортидж на 80000, в КИА ги потвърдиха, но не ми изглеждаше на толкова и се отказах тогава.

                      Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk
                      Навремето издадох служебно Пежо на няма 3 години и 35 х.км. като напусках Софийска вода, приличаше на войнишко канче и имаше вид да е поне на 400 х.км. Съквартиранта ми до последно мислеше, че е поне 15 годишно, като му казах, че е на 2 ме гледа умно . Много зависи как се експлоатира, а и от самата кола. Волана на това се протри на 15 х.км., на толкова почна и да пропушва при палене сутрин. Като го издадох волана беше свършил. Гореше по 5.5/100 градско в София, с все душманското ми каране, 2-ма човека, инструменти и 100-200 кг. боклуци.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Hyundai ix35 - с "проверен" произход

                        Първоначално публикуван от kefaes6efa Преглед на мнение
                        Като фен на корейчетата и в процес на търсене на нов автомобил, ми попадна тази обява https://selection.renault.bg/view?model=1906OAPS01

                        Търся в перспектива голяма кола за място за малки човечета и багаж, но се чудя има ли смисъл в днешното време на трицилиндрови двигатели и кросоувъри с 80 коня да взимам нещо подобно и то дизел. Привлича ме автоматикът, но 180 коня малко ме плашат, а и не знам как са откъм поддръжка след като мине "гаранцията". Здрав ли е двигателят, ще давам ли пари за ремонт като за 25 години таксита,както пее Ицо хазарта, как е скоростната кутия. Всички мнения са добре дошли, сполай ви
                        За да не правя реклама, има и по-добри обяви. Особени една, която пак е от дилър, с цена дооооста по-ниска, която наистина ми се струва леко висока...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X