Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пожарникарски брадви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: стара пожарникарска брадва

    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
    Ето и снимките на една изстрадала ,но вярна брадвичка ,която след последния ъпгрейд е и ключ за надземен хидрант. А "бумбалото" на края на дръжката е една от най-добрите ми идеи. С премръзнали ,мокри и уморени ръце в дебели ръкавици ,това е последното нещо ,което я задържа в ръката ми.
    [ATTACH=CONFIG]989261[/ATTACH]
    [ATTACH=CONFIG]989262[/ATTACH]
    [ATTACH=CONFIG]989263[/ATTACH]
    [ATTACH=CONFIG]989264[/ATTACH]
    [ATTACH=CONFIG]989265[/ATTACH]
    [ATTACH=CONFIG]989266[/ATTACH]
    Хубав професионален "тунинг" е претърпяла.
    Освен предвиденото предназначение и евентуално колекционерско притежание-какво може да е приложението на този инструмент.

    Коментар


    • #17
      От: стара пожарникарска брадва

      Няма друго приложение. Сече и кърти катинари ,предни капаци на МПС ,разпокрива покриви и стои добре във витрина с фешън дръжка.
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #18
        От: стара пожарникарска брадва

        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        Ами ако искрата хвръкне в загазована среда с взривна концентрация на ХА? Каква е вероятността това да се случи е отделен въпрос, амааа... Във всяка кола имаме по 4 куфара с искро необразуващи инструменти - ключове, лули, чук, секч, клещи,щанги.За да ги има тия неща, явно има защо. И на всеки наряд за газоопасна работа пише :Да се работи с искро необразуващи инструменти!

        ПП Предполагам в Европа това се е наложило поради масовата газификация на жилищата, в рафинериите, поради спецификата на производството.
        А преди 5- 6 години в столичната топлофикация знаеш ли как беше? Във цялата ТЕЦ София нямаше такова чудо. В огневия наряд се е пишело ( аз все пак бях в ел.цеха и това го знам от колеги от котелния): '' Стоманените инструменти да се мажат с грес за да не отделят искра. Помня при нас електричарите като се наложи да използваме искронеобразуващи инструменти какво се получи. Отварям абзац: В ТЕЦ София допреди няколко години имаше генератор с водородно охлаждане. Съответно към него имаше електролизерна станция, която осигуряваше водород за охлаждането му. Да ама се оказва,че една от водородните линии ( под земята без никаква защита от корозия) в годините си е изпускала и в тогавашния момент го прави и въпреки ,че затворихме крановете съединенията трябваше да св развият със инструментите от бронзовата епоха. В цялата Топлофикация София, такива имаше само в ТЕЦ София изток. Докараха само тресчотката с два от бронзовите камъка. И двата не бяха точния размер. Съответно за да свършим работата, аз надувах от едната страна с СО2 докато развиваха болтовете.
        Тома Томов
        Вече с Kia Sportage.

        Коментар


        • #19
          Идиоти((( Да крадат, и да взимат заплати по 10 000 могат, а да купят нормален инструмент на хората не могат ...(((
          Макар че кво, преди години и ние щяхме да направим беля в газовата централа на една грамадна болница. Две батерии по 80 кислородни бутилки. Закучил се някъв синджир, чука, и за малко ...
          После намерих два съсипани бронзови спирателни крана по цол и половина, и три дена се въргалях в коридорите на някво стрелбище. Купих тапи за крановете, набих вътре с големия чук цялата торба чашки от въздушните пушки, и залях дръжки от чукове с епоксидна смола в тройниците. Газовите техници още си бият с тях из централата, и вече не им пука.

          Знам един уважаван човек в Москва, Старика. Преди години е ставало дума за него тука, покрай едно филмче, на което един Камаз заобикаля като спряло някво БМВ, което кара със 160. Това му беше бързата техничка, когато ходеше на Пътя на коприната. Тоя човек има частна пожарна в Москва, и даже произвежда разни инструменти. Най ме хвана за душата една искробезопасна щанга. И лост, и клин, и не знам как се казва другото. И телескопично. Единия край е като рачешка щипка, и сече и арматура, освен дебела ламарина. Лошото е, че излиза нещо към 150 долара. Някога се беше съгласил да ни прати и 100 парчета ако искаме, ама тогава се разсъхна и МСС-то, та работата заглъхна.

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            В топлофикация имат пари за разни там джакузита на шефа ама за оборудване трудна работа . Още по авариите карат два ЗиЛа 130 и един кран Маз с решетъчна стрела .

          • santaclash
            santaclash коментира
            Редактиране на коментар
            И ИФА имат. Миналата година ми я бяха оставили да работи точно под прозорците. Една седмица целия апартамент смърдеше на крематориум.

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            То какъвто и камион с дизелов двигател да ти оставят под прозорците ефекта ще е същия . На времето докарах от берлинския затвор Ифа W 50 къса база бордова 4х4с балонни гуми . Това е единствения камион за който до ден днешен ме е яд че го продадох .Те тия камази вървят със 160 и нагоре https://www.youtube.com/watch?v=4FzS...B4%D0%B8%D0%BD
            Последно редактирано от sek.1; 26-11-20, 03:57.

        • #20
          Виж, зиловете и маз-а и аз ще ги взема, ако имам 5% от техните заплати. Щот ще съм богат, и ще мога да си ги имам за кеф.
          Ядосаха ме с инструмента. Това са неща, които може да направиш на балкона, какво остава с пари ...
          Геюве. Завинтени в гейки.

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Там ги експлоатират още от зор не за кеф. Още през 1988 година като карах курсовете за кранист ги карахме на Маз с телескопичен кран КС и инструкторите казваха че автокран с решетъчна стрела е анахронизъм от миналото и едва ли ще изкарат още дълго в експлоатация . Повече от 30 години минаха а още ги експлоатират тук там .

          • santaclash
            santaclash коментира
            Редактиране на коментар
            То там цялото предприятие е анахронизъм, вие за някакви кранове сте се хванали....

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X