Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

    Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
    Шъ мъ извиниш ама врЪз фабричните и аз дращя с маркер щот съм кьорав а така по убаво ги видим!
    Долния белег бяга много често защото не е точно надолу а леко в страни и това си е заводски.
    Долния белег е на Т горните на двата вала си съвпадат точно Не се чуват странни звуци Майстора ме уверява че всичко по главата е наред 3 десети шлайф нови гарнитури и всичко е сглобено уж както трябва , сменихме и свещите и никаква разлика колата не върви дави се гърми и никаква мощност, понеже съм с ръчни хъбове я включих на ниски за да може да се кара Праща ме на елкон , но днес не работят От прегряването да се повреди нещо по електрическата част ме съмнява

    Коментар


    • #17
      От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Що не отцепиш виското да видиш как ше е?
      30 40 % загуба на мощност от директно зацепено виско? На равен път 5та скорост не може да се включи максимална скорост 80 На тихи обороти е добре при подаване на газ леко претриса на високите пак е добре но това е на празен ход. Като се подкара по пътя няма мощност нито на тихи нито на високи обороти и това е. Понякога се дави или остава без гориво и гасне иначе си пали

      Коментар


      • #18
        От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

        Проблема май ще е друг а може и предистория да си има.
        Предлагам за проба, разкачване на генерацията преди катализатора.

        Коментар


        • #19
          От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

          Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
          30 40 % загуба на мощност от директно зацепено виско? На равен път 5та скорост не може да се включи максимална скорост 80 На тихи обороти е добре при подаване на газ леко претриса на високите пак е добре но това е на празен ход. Като се подкара по пътя няма мощност нито на тихи нито на високи обороти и това е. Понякога се дави или остава без гориво и гасне иначе си пали
          Такава загуба на мощност, няма как да е от виското!!!!!!
          Търсете другаде проблема!

          Коментар


          • #20
            От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Шъ мъ извинявате, ама баш чобаните ползват маркери и центри.
            Каквото и както е трябвало е направено в завода, а не съм видял нов двигател омазан с бои, маркери или начукан с център едно към гьотере, което съм виждал когато мотора е минал през нЕкой високопланински корифей.
            Има.мотори и без белези и не малко.Има отвори на колелата на вала ,разпределителния,на помпата ако е нафта.Тия отвори отговарят на такива в корпуса на мотора,не знаеш ли обаче биеш галавата ,ако пе знаеш други начини, а те бол,обаче трябва да знаеш.Точен белег за положение на коляновия има и на маховика ,но трябва да се внимава ,че може и да са два ,единия е при зацепване на първи ,единия на четвърти ,това за четирицилиндрови.Не нужно да си чобанин за да слагаш белези,културно разбира се.Слагал съм и но чело на биела и па много други места.Това е стар похват и шанса да се ос....еш ,дори след години опит е НУЛА.Кофти е да имаш рекламации ,особено в днешно време.Компресията ще даде посока на колегата с проблема,ако има прегрети сегменти.Става лесно ,като ги извадиш са меки като арматурна тел почти и мощност без компресия няма!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #21
              От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

              Току що правих тестове някой от цилиндринте прекъсва като сменяхме свещите една беше черна Прекъсващ цилиндър + постоянно зацепено виско ми се струва логично да върви с полвин мощност Прекъсването ми се струва че е между ниските и средните обороти за високите не съм сигурен на високи обороти не може да влезе в червената зона но и не се опитвам много че тази перка вдига облак от прах като натисна педала на място.
              Последно редактирано от defin13; 08-06-19, 14:54.

              Коментар


              • #22
                От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                При следваща диагностика (и ремонтни дейности) сменете майсторите . Пада в мощността не е само от перката (колкото и да дърпа-2-10 к.с,и климатика да добавите пак ще върви) и трябва да се търси комплексно.
                Пс. А какво открихте като сменяхте гарнитурата на главата...............или за спорта............
                В Добрич няма голям избор за майстори .Имало е един задържал клапан сложиха нов уж препаснат И преди прекъсваше , но имаше мощност. Сега е трагедия Един от цилиндрите явно не работи добре , а и с това постоянно зацепено виско... В понеделник на елкон да видим там какво ще кажат
                Последно редактирано от defin13; 08-06-19, 17:02.

                Коментар


                • #23
                  От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                  Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
                  В Добрич няма голям избор за майстори .Имало е един задържал клапан сложиха нов уж препаснат И преди прекъсваше , но имаше мощност. Сега е трагедия Един от цилиндрите явно не работи добре , а и с това постоянно зацепено виско... В понеделник на елкон да видим там какво ще кажат
                  Не ,че вярвам за клапана,но няма значение.Виското, освен с досадния шум няма как да спъне осезаемо колата. Цилиндър може да се губи по много причини,но щом е и на двете горива се търси в общата система по линията запалване,бутална група и газоразпределяне. Проблеми в последните се търсят не с "манометъра",а чрез тест за пропуски. Вакуумметър ще даде насока за търсенето и ако има "затлачена" генерация- бързо се разбира.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                    Дано не съм прав.Един не работи щото няма компресия и цапа свеща,очаквата се и други.Виж диагностиките какво ще кажат.Аз давам мнение от опит .Повтарям се дано не съм прав и да е от дифтунга на свеща,ама....
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Дано не съм прав.Един не работи щото няма компресия и цапа свеща,очаквата се и други.Виж диагностиките какво ще кажат.Аз давам мнение от опит .Повтарям се дано не съм прав и да е от дифтунга на свеща,ама....
                      За да цапа свещи възможно ли е да е бобина или кабел цапа свещ само на единия цилиндър и прекъсва в средните обороти при над 3000 не мога да разбера, при директно зацепена перка на обороти над 3000 фучи като самолет и ми се струва че действа като спирачка на мотора При 3000 оборота на двигателя тази не малка перка се върти с 6000 оборота и бута не малко въздух Нагласих малко газовото сега е с повече тяга но пак липсва онази мощност преди тия интервенции

                      Коментар


                      • #26
                        От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                        Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
                        За да цапа свещи възможно ли е да е бобина или кабел цапа свещ само на единия цилиндър и прекъсва в средните обороти при над 3000 не мога да разбера, при директно зацепена перка на обороти над 3000 фучи като самолет и ми се струва че действа като спирачка на мотора При 3000 оборота на двигателя тази не малка перка се върти с 6000 оборота и бута не малко въздух Нагласих малко газовото сега е с повече тяга но пак липсва онази мощност преди тия интервенции
                        Ма ти на газ ли си играеш?Затисни малко въздушния филтър.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                          Ма ти на газ ли си играеш?Затисни малко въздушния филтър.
                          Тя схемата е сложна резервоара е от трабант и наливането на бензин е малко сложно. Паля и карам само на газ На бензин не върви добре , а и не си струва при това трудно налинавине

                          Коментар


                          • #28
                            От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                            Остави виското настрана. На зетя Териоса е 83 магарета и е с ппстоянно "зацепено" виско и си върви доволно добре.
                            Търсете нещо във газоразпределянето.
                            Аз така и не разбрах какъв е мотора и ква е колата.
                            Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                            freelander 1,8 2001g.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                              Твърдо зацепено виско е откровена тъпанария. От много години всичките ми коли са с виско и ги карам доволно много. Досега не ми се е случвал проблем баш с този възел. Обикновено причината за прегряване е другаде. Съвсем отделна песен е, че и блокирала виско муфа не може да спъне колата така, че да се усети разлика в динамиката. Просто ще фучи.
                              След като се кара само на газ, по всяка вероятност проблемът е там. Това при положение, че ангренажът е зацепен както трябва и компресията е в норма (измерва се) Ако АГУ е аспирационен тип вероятно е объркана стехиометрията на сместта. В 2019г. да не може да се диагностицира тъп Опел си е резил.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                                Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                                Остави виското настрана. На зетя Териоса е 83 магарета и е с ппстоянно "зацепено" виско и си върви доволно добре.
                                Търсете нещо във газоразпределянето.
                                Аз така и не разбрах какъв е мотора и ква е колата.
                                Kia SPORTAGE 2000 16 клапана 97 г

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X