Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

    Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
    Крива биела ще задере цилиндър и страхотни вибрации, които няма как да не се забележат. Отвърнати сегменти без да харчи масло? По скоро маслените се запичат .При ниска компресия на високи обороти при нормално гориво за другите цилиндри и хубава искра що да не запали?
    1на 200случая,горе-долу ,запекли маслени могат да ти държат относителна компресия заедно с компресионни и полумаслени /ако има такива/и разхода на масло да минимален.Ти в твоя случай.щом си палил.на водна възглавница.и то бензин си направил.мазало.Дизел чупи коленов.вал от водна възглавница в.цилиндър,като отсечен.Ниправил.съм много ДВГ и всимко дето ти казвам и аз и колегите е.от опит!Тука има.малко хора без опит ,но не са самонадеяни ,мислят ,питат и не спорят като радио точки!За това време.дето е върви тая тема.,на ден по мотор,като сглобяване и качване в коша ,върви като операция, а ти си опъвай.лакърдии е си разсъждавай.върху перки ,витла,пропелери и авиомодели,колата ти сама ще се направи.Нищо не се предприема.без.механиката от бутало-мотовилковита група,газоразпределение и.глава да е сигурно че са на 6 и проверени ,както трябва и картери съм свалял.за ревизия на бутални и основни лагери при най -малкото съмнение ,че нещо не е в ред ,въпреки замерванията на бутални камери и.ходове.с микрометор!Аз съм до тука ,че само губя.време.Успех Бро!Дано се оправиш.в тая каша!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2019-06-12 at 13.58.03.jpg
Прегледи:1
Размер:36.5 КБ
ID:5816004

      Отделих 15 минути да го изгледам пак, че го бях забравил. Това се резултатите, мотора е шеви 350 смол блок. Не съм конвертирал в нютони.

      Коментар


      • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

        Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
        Да пълнеше и то доста 1 и 4 според дефекта на гарнитурата че и пара излизаше от аспуха 1 според цвета свеща проработва но 4 май хич го няма.
        Тук споделяте,че по проблемния цилиндър вероятно е 4ти!,В пост 120 потвърждавате съмненията за 4ти (не работещ) и прекъсващ 3 !!! според (свещта),а в пост 174 -"проблема решен.целия кабел към 1 цилиндър почва да свети".

        (Честито- сполучлива диагностика.)

        Коментар


        • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

          14
          24
          21
          31

          Първата е виско, останалите са твърди перки.

          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

            Значи оказа се кабел и лула Смених всичко по високото Понеже буксите за ниското напрежение на бобините бяха счупени кабелите влизат с кабелни обувки и при първото палене на бобина палеща 2 и 3 бяха разменени и пак не беше таман ( всяка свещ подава искра при изпускане и палене и мислих че не е от значение но явно е) след размяната мотора живна На празен ход оборотите отидоха на 2000 (беше завил онова болче да докара оборотите при не палещи цилиндри )
            Сложих нормално виско махнах онова което зацепих принудително и оборотитите отидоха на 2400 2500 близо 500 оборота на празен ход сваля перката климатика към 200. Перката дърпа доста повече от климатика Понеже развивах и свещите за проверка измерихме и компресията. На всички цилиндри е около 10 на втори около 11 бара. Тази кола никога от как е в моите ръце общо 2 години не е вървяла така. Та това е в общи линии -токовете. Перката че спъва спъва,но не си струва директното зацепване при тоя размер тежест и стъпка перка с обороти по 2 от тия на вала. Та основното беше от тоците но и самолета си иска своето , а и как вие да те е страх да форсираш на място.... Не ми се тестваше в движение , че нямахме много време . Шлаиф, гарнитура, клапан и редиш старите кабели и бобини уж работещи няколко дни преди това ама йок. Вече съм почти сигурен че окъсена свещ може да прецака бобина или кабел.
            Последно редактирано от defin13; 12-06-19, 17:28.

            Коментар


            • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              Тук споделяте,че по проблемния цилиндър вероятно е 4ти!,В пост 120 потвърждавате съмненията за 4ти (не работещ) и прекъсващ 3 !!! според (свещта),а в пост 174 -"проблема решен.целия кабел към 1 цилиндър почва да свети".

              (Честито- сполучлива диагностика.)
              Бобината за 1 и 4 е обща и подава напрежение и при палене и при изпускане. как е разделена вътре не ми е ясно а и какво се случва под епоксидната смола също е загадка при високо напрежение Не си играх да я меря с мултицет , при високо напрежение меренето е излишно евентуално ако някой се опитва да търси пробиви с мегер, което също може да е неточно щото може да пробива само при определен товар.
              Последно редактирано от defin13; 12-06-19, 17:29.

              Коментар


              • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
                Бобината за 1 и 4 е обща и подава напрежение и при палене и при изпускане. как е разделена вътре не ми е ясно а и какво се случва под епоксидната смола също е загадка при високо напрежение
                Двата края на вторичната са изведени към свещите.

                Коментар


                • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                  Ниска е компресията и мотора няма да е това, което трябва да бъде!
                  Не е супер зле,можеш да караш така с години,но липсата на тяга ще се усеща, особенно при наклони! Както ти писах и по-напред степента му на сгъстяване е 9.3:1.
                  За да усетиш истинската му сила трябва да си оправиш клапани, евентуално сегменти и ще отидеш на 12-13атм.
                  Иска и едни хубави бързи дюзи на ГИ, настройка на сместа със широколентова сонда,един аванспроцесор да добави едни 6-9гр.в ниски и средни обороти и колата ти ще тръгне осезаемо и ще я харесаш повече от на бензин....-успех.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                    Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]989899[/ATTACH]

                    Отделих 15 минути да го изгледам пак, че го бях забравил. Това се резултатите, мотора е шеви 350 смол блок. Не съм конвертирал в нютони.
                    Интересни моменти при пробите е ,че алуминиевата "отне" 21к.с и 400 об.,а пластмасовата 24к.с. и само 100 об.,а пробата без дифузьор със стоманената направи разлика от 8кс. ,но оборотите странно се запазиха на 5000.
                    (А в пост 8 съм посочил данни, които са замервани при други автомобили в среден работен оборотен диапазон и помня че ги даваха между 2-10 к.с.,даже при тези момци между 2000 и 3500об. стойностите си бяха прилични)

                    Коментар


                    • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                      Пластмасовата беше с друг ъгъл на атака.
                      Това показва диното. На по малка перка може и по малко да е, но не с много.
                      Без дифузьор върши по малко работа (не прекарва толкова въздух през радиатора) затова харчи по малко.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                        Ниска е компресията и мотора няма да е това, което трябва да бъде!
                        .
                        Колега това с меренето на компресия е пунта мара. Започваме от динамото и заряда на акомулатура и стигаме до оборотите на стартера с високи оборити на въртене компресията каква е и каква ще бъде при ниски обороти Друга тема колко е верен та дето ползвахме един маркуч и една скачаща стрелка на манометър , който никога не е калибриран . Тия тестове са не за мерене а за да се отчетат разлики , а то има такива в цилиндритеНе са ли драстични всичко е 6 По скоро е за ориентер от колкото за точни данни от сорта има ли сегменти - цилиндър и колко пропуска клапан. И пак казвам колко бара надува зависи от оборотите с които въртиш при теста. Едно време отваряха капачката на маслото и гледаха дали духат сегментите но пак е друга тема 1000 литра въздух колко тежат при 20 градуса и колко т6ежат при 70 градуса? Вчера примерно съм пържил със свинска мас и беше течна на 90 градуса ама днес на 30 я гледам твърда в тигана. Това с меренето се прави в лабораторни условия не ей тъй кой как му кефне с незнаен манометър С една дума правим що годе мерене на нещо си.
                        Последно редактирано от defin13; 12-06-19, 20:14.

                        Коментар


                        • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Пластмасовата беше с друг ъгъл на атака.
                          Това показва диното. На по малка перка може и по малко да е, но не с много.
                          Без дифузьор върши по малко работа (не прекарва толкова въздух през радиатора) затова харчи по малко.
                          Интересно е обаче дали изгубената мощност от перката е право пропорционална на мощността на двигателя или е константа ? Моята логика е, че перката си е перка и използва една и съща мощност, за да се върти с дадени обороти, без значение какъв е двигателя.


                          Коментар


                          • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                            Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                            Интересно е обаче дали изгубената мощност от перката е право пропорционална на мощността на двигателя или е константа ? Моята логика е, че перката си е перка и използва една и съща мощност, за да се върти с дадени обороти, без значение какъв е двигателя.
                            Перката си променя характиристиките според оборотите . Примерно при звукова скорост в края на винта тоя край тъпче на място остава във вакум.... С турбините не знам как стоят нещата Цял институт по хидро и айро динамика има във Варна и работи само за външни компании

                            Коментар


                            • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Пластмасовата беше с друг ъгъл на атака.
                              Това показва диното. На по малка перка може и по малко да е, но не с много.
                              Без дифузьор върши по малко работа (не прекарва толкова въздух през радиатора) затова харчи по малко.
                              Видимо ъгъла беше различен,но странно ми е защо при алуминиевата се изгубиха 400 об. при консумирани21к.с. .
                              Дифузьора и неговите 8 к.с. е логичен,но защо с него и без него двигателя развъртя еднакви обороти?

                              Коментар


                              • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                                Това виско на Кията преди да е зацепило върти колкото да не му ръждясат лагерите Увлича го тва онова Когато зацепи я бачка минута я не и не е на 100 процента пак си буксува , относно буксуването пак добре са го измислили щото и трева и вода може да счупи турбината в тия обороти , ако е директо свързана. За ДИРЕКТНА предавка към перка трябва да се търси такава с по малък дебит както каза един колега престъргана , но няма да е добро решение ако се минава през кал вода и дори трева. За тая така наречена перка, която се върти постоянно 2 към едно спрямо оборотите на мотора залагам на 4 литра разход горница
                                Последно редактирано от defin13; 12-06-19, 20:44.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X