Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ! Хапят ни.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ! Хапят ни.

    Историята е такава:
    От година две когато сме на вилата ни хапе нещо. Случва се рядко, и вероятно когато сме по двора.
    Никой от нас (3 възрастни и 2 деца) не е успял да види или усети кога става ухапването и какво същество го причинява. Съвсем безболезнено е.
    Ухапването се проявява на следващия ден (това е сигурно) и се изразява в подуване и зачервяване на ухапаното място, болка и търнене, която след ден два слиза на доло или на страни от ухапаното място, като болката остава до седмица. Най често ухапванията са по ръцете и долната част на краката. Под кожата на ухапаното място се образува бубуна която също се разнася много бавно (ухапан съм в неделя, прояви ми се в понеделник сутрин, до вчера ме боля, а днес още се усеща бучката).
    Двора се коси редовно. От, както се появи тази гад редовно пръскам с "Бандит" в двойна концентрация. Нямаме нито ние нито наоколо каквито и да било домашни животни и любимци.
    Вилата ни е на брега на язовир(блато) и я ползваме от 20-30 г. До скоро такова чудо нямаше.

    Искам да разбера какво би могло да и това насекомо за да мога да предприема адекватни мерки за борба с него.


    П.П. Виждали сме на мястото на ухапването малка черна точка, колкото половин глава на топлийка (не е кърлеж, бълха, дървеница) и на другия ден имаме ухапване. Въпросното нещо не мърда скача или ходи и може и да е просто боклуче.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Помощ! Хапят ни.

    Бълхите са невидими хапачи.
    Какво е "търнене"?

    Коментар


    • #3
      От: Помощ! Хапят ни.

      Не знам какво ви хапе , но ето това гарантирам , че ще помогне .

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:showimage.jpg
Прегледи:1
Размер:131.4 КБ
ID:5814908

      Има го и под други търговски марки , но като ценa \ съотношение на активното вещество , това е най-доброто .
      Задължително за 40 кг куче !
      Напръскайте целия двор и тревни площи , за хора е безвредно като цяло.

      Успех и да пишеш каква е развръзката .
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        От: Помощ! Хапят ни.

        На хижата ми това се появи от както направиха МВец-овете по Искъра. Симптомите са същите. Мисля, че са вид дребни паяци, но никога не съм ги виждал. Черната точка е мястото на ухапването. Мажа ги с йод, да не се инфектират от чесането. Странното е, че след началната "атака", повече не се появяват, или организмът си изгражда имунитет.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Помощ! Хапят ни.

          Може да са дървеници. Развъждат се особено успешно в сгради, които не се обитават постоянно. Ухапването от бълха обикновено не предизвиква нищо повече от сърбеж и червена точка в мястото на ухапване. Може и да са акари, въдят се в дюшеци, възглавници, юргани и т.н.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Помощ! Хапят ни.

            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
            Не знам какво ви хапе , но ето това гарантирам , че ще помогне .

            [ATTACH=CONFIG]989671[/ATTACH]

            Има го и под други търговски марки , но като ценa \ съотношение на активното вещество , това е най-доброто .
            Задължително за 40 кг куче !
            Напръскайте целия двор и тревни площи , за хора е безвредно като цяло.

            Успех и да пишеш каква е развръзката .
            Бандита е за същото и е именно за обработка на тревни площи. Ползвам го в двойна от предписаната концентрация и явно не помага.

            П.П. Хапан съм от бълхи, кърлежи, комари, мухи, пчели, оси и какво ли още не.
            Не е нито едно от тях.
            Последно редактирано от siem; 07-06-19, 20:56. Причина: п.п.
            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ! Хапят ни.

              Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
              Бандита е за същото и е именно за обработка на тревни площи. Ползвам го в двойна от предписаната концентрация и явно не помага.

              П.П. Хапан съм от бълхи, кърлежи, комари, мухи, пчели, оси и какво ли още не.
              Не е нито едно от тях.
              Съгласен съм, че е за същото , но активното вещество е различно. Имал съм доста пъти взимане даване с разни гадини, та послушай ме!
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #8
                От: Помощ! Хапят ни.

                Пръскай с айкън.
                Подозирам едни дребни жилещи, приличащи на пчелички но в мащаб. Крият се в тревата. Айкъна ще ги умори. Също и бълхите, кърлежите и известна част от комарите и мухите.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ! Хапят ни.

                  Пробвaй с К-ОБИОЛ (BAYER). Мори и други гадове, чети и пръскай.
                  Последно редактирано от veskov; 07-06-19, 21:49.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ! Хапят ни.

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    Подозирам едни дребни жилещи, приличащи на пчелички но в мащаб. Крият се в тревата.
                    А може ли нещо снимчица или някакво наименование, че ми се ще да им видя личицата на тези гадини?
                    Даже ако ги видя и намеря при нас съм склонин да заловя една жива и да и дам да ме ухапе в името на науката.
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ! Хапят ни.

                      Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                      А може ли нещо снимчица или някакво наименование, че ми се ще да им видя личицата на тези гадини?
                      Даже ако ги видя и намеря при нас съм склонин да заловя една жива и да и дам да ме ухапе в името на науката.
                      Снимки нямам, представи си нещо, голямо като едра мравка, но с крила и форма на пчела. Задължително се подувам след ухапване от тая гад, обикновено го прави по краката.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ! Хапят ни.

                        Бълхи
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ! Хапят ни.

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Бълхи
                          Ми не.
                          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ! Хапят ни.

                            Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                            Ми не.
                            Мен не ме обичат,но в единичните случай в които са ме хапали отговарят точно на описанието ти.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ! Хапят ни.

                              Аз съжалявам, че нямам снимка на прясно ухапване и при първа възможност ще я направя. От друга страна обаче съм "вкусен" за всяка гад. Ако седим 4 човека на една маса всички гадове ще дойдат да ухапят първо мен. Важното е, че за сметка на това не съм алергичен към нищо и всичко ми минава най- много за ден. Само, когато ме ухапа кон ме боля доста дълго, но поне те не са отровни.
                              За сметка на това жената, тъщата и малкия ми син са алергични към всичко известно и неизвесно. До сега тези "ухапки" се случваха на тях и аз го отдавах на алергичност, но миналата седмица ме хапнаха и мен и видях, че е нещо различно.
                              Точно за това ми се ще да разбера какво е. Иначе ми е ясно, че като отровя двора и/или къщата от пръскане ще ликвидирам гадината, но няма да науча какво ни е хапало...
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X