Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ! Хапят ни.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ! Хапят ни.

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Репелента отблъсква всичко включително и жена ми
    Би ли споделил какъв?
    Ъъъ... не да гоня жена си, ма тая година имам три кърлежа, няколко десетки ухапвания от комари и поне дузина от подобни гадини като тези, за които е темата. Най-лесно е срещу комари, за кърлежите не съм намерил въобще начин, освен дълги панталони и ботуши. Обаче е жега и едва сега започва.

    Коментар


    • #32
      От: Помощ! Хапят ни.




      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #33
        От: Помощ! Хапят ни.

        Преди 20 години работех в едно ловно стопанство и имаше някакви много гадни мушици, паразитиращи по елените. Обикновено кацаха по дрехите и от там, пълзешком към незащитените места. Това като ме ухапеше със седмици си седи червено, подуто и болезнено. Най страшно ставаше през септември като почне размножителния период на елените, тогава летят на рояци. Гледам по уикипедията разни паразити,щръклици,оводи но точно тези мухи не откривам.
        Сега открих нещо подобно https://bg.pestctrl.biz/muhi/vidy-muh/losinaya-muha/ . Само че преводът е ужасен.
        Последно редактирано от mitko 53; 08-06-19, 17:05.

        Коментар


        • #34
          От: Помощ! Хапят ни.

          Мухи,комари и пр. са "нахални",тук се търси "дискретен" кръволок!!!

          Коментар


          • #35
            От: Помощ! Хапят ни.

            Точно тази елк муха е много дискретна, така те полазва че не се усетиш. Посред лято ходех облечен от глава до пети и ги усещах само когато се промъкват през врата и гушата, явно кожата там е чуствителна. Подобно на бълхите, доста трудно се смачкваха.

            Коментар


            • #36
              От: Помощ! Хапят ни.

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              Репелент против комари за мазане ,не знам дали.върши работа?!

              Май-май не.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #37
                От: Помощ! Хапят ни.

                Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                Преди 20 години работех в едно ловно стопанство и имаше някакви много гадни мушици, паразитиращи по елените. Обикновено кацаха поо дрехите и от там, пълзешком към незащитените места. Това като ме ухапеше със седмици си седи червено, подуто и болезнено. Най страшно ставаше през септември като почне размножителния период на елените, тогава летят на рояци. Гледам по уикипедията разни паразити,щръклици,оводи но точно тези мухи не откривам.
                Сега открих нещо подобно https://bg.pestctrl.biz/muhi/vidy-muh/losinaya-muha/ . Само че преводът е ужасен.

                Изглежда да са тези. Въпреки че в двора си нямам много елени.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ! Хапят ни.

                  Избери си:
                  http://www.preventa.bg/%D0%B2%D0%B8%...3%D1%85%D0%B8/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ! Хапят ни.

                    Такива подувания и оттоци ми е правил папатак.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ! Хапят ни.

                      Бих заложил на паякообразни в къщата. Имал съм подобни драми на село.

                      Виж дали ще помогне пръскане с "Айкън" на всички помещения - при мен реши въпроса. Има го в повечето агроаптеки, инструкциите са на опаковката.
                      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ! Хапят ни.

                        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                        Такива подувания и оттоци ми е правил папатак.
                        И това е вярно,в Благоево след първите няколко дена ни прекараха през "амбулаторията" за венозна "интервенция".Хапането продължи,но без усложненията които описвате. Отделно ,тази гад не е "дискретна".

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощ! Хапят ни.

                          Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                          Едни много дребни мушици са, не знам как се казват. Приличат на винарки, но по-тъмни. Не се усеща охапването, след 1 ден става буца и боли и сърби поне 1 седмица, а ако кожата е по-бяла може да се стигне и до антибиотици. Пръскане с нещо може би ще помогне.
                          пп има някви, дето им викат папатаци, ма не съм сигурен дали тези са такива.
                          Това е близко до реалността и описаното от автора на темата.
                          В София ги има вече. почти навсякъде.
                          При мен кара по цяла седмица. по средата става дупка и кърви. втората нощ ме втриса и не спя.
                          Имал съм 2-3 случая да убия такава гад върху себе си и е винаги от коляното надолу. а белези имам от преди няколко години.
                          Най-често ухапванията не се усещат първоначално.
                          Винаги ми се случва. докато играя тенис. защото тогава съм по къси гащи.
                          Пръскам се с репелент - помага докъм 2 часа.

                          Апропо. имаше такава тема. където сме го обсъждали.
                          Life is too short to drive dull cars!

                          Fight global warming !
                          ... turn on your A/С !

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощ! Хапят ни.

                            И на мен ми се струва че са папатаци.
                            Много са дискретни . Полупрозрачни, едвам се виждат. Ухапването обикновено не се усеща, макар някой път да е болезнено. После се подува, сърби и боли. Стои със седмици.
                            Много обичат сенчести и влажни места

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X