Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пушене при първо палене, защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пушене при първо палене, защо?

    Отскоро имам Санта Фе2, 2.2 дизеловия двигател, при първото палене за деня от аспуха илиза сив гъст дим, за ооколо 10,15сек. След това няма повече пушене нито при движение, нито при палене, нито при форсиране. Няма играене на обороти, нито тресене, върви супер. Не съм карал дизем до сега и това ме притесни, моля дайте мнение?

  • #2
    От: Пушене при първо палене, защо?

    Като съседната тема,сигурно.Сурова нафта ,първо не коректно работеща свещ,може да не грее на върха ,а по назад ,следващия момент е да изгори напълно ,тогава ще има и леки вибрации освен изпушването.Та най-напред свещи,икш не се оправи,от3ваш на някоя дюзи ,трябва да се хване коя е !
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Пушене при първо палене, защо?

      Първоначално публикуван от Nitoto Преглед на мнение
      Отскоро имам Санта Фе2, 2.2 дизеловия двигател, при първото палене за деня от аспуха илиза сив гъст дим, за ооколо 10,15сек. След това няма повече пушене нито при движение, нито при палене, нито при форсиране. Няма играене на обороти, нито тресене, върви супер. Не съм карал дизем до сега и това ме притесни, моля дайте мнение?
      До свещите ходи ли някакъв ток? Не питам дали свети ламбата за подгрева!

      Коментар


      • #4
        От: Пушене при първо палене, защо?

        Само да уточним, че това не е дизел от 75-та и до свещите тока отива на пресекулки.Лятото почти хич не отива.Пробите с кабелче от акумулатора директно на свещта са вредни.За да се открие проблема без да се влагат излишни средства - читава диагностика.

        Коментар


        • #5
          От: Пушене при първо палене, защо?

          При мен беше същото и след 2 години чудене установих, че има изгорял бушон на подгрева на свещите. Иначе си палеше и през зимата.

          Коментар


          • #6
            От: Пушене при първо палене, защо?

            Турбото е тръгнало и капе по малко масло върху топлата част, като запалиш го изгаря на веднъж.

            Коментар


            • #7
              От: Пушене при първо палене, защо?

              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
              Турбото е тръгнало и капе по малко масло върху топлата част, като запалиш го изгаря на веднъж.
              Тогава ще има неприятна миризма от горящото масло
              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X