Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера 2.3 по голямо турбо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фронтера 2.3 по голямо турбо

    Здравейте колеги ,някой дали е пробвал малко да засили 2.3 мотора на фронтера.При нас има едно момче с фронтера 2.3 с турбо от бмв тдс дооста голяма е разликата от стокова фронтера има сила няма никакви проблеми,но така си я е купил и незнае кое как е правено,някой правил ли е нещо по такава фронтера да каже мнение

  • #2
    От: Фронтера 2.3 по голямо турбо

    Ми то хубаво да боднеш по-голямо турбо, ама маховика като изпращи после к'во праЙш, замислял ли си се? Щото маховици за 2,3 не е като да се намират във всяка морга ...
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: Фронтера 2.3 по голямо турбо

      Ама... що не си купи направо един Вранглер с 4.0 мотор, или Чероки мисля, че имаше 5.0? Хем искаш евтин джип, хем супер проходим, хем супер мощен... Не става така, колега Видях снимки на джипката ти в другата тема... Ако ти опират гумите-режи калниците, или сложи по-малки гуми така ще ти се върне малко мощността. Не прави сериозни изхвърляния според мен, защото ще ти излезе скъпо.
      Като напомпаш повече гориво и въздух в двигателя, който е предвиден за по-малки количества, колко мислиш, че ще изкара?
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #4
        От: Фронтера 2.3 по голямо турбо

        Бе той двигателя е целия чугуниЙ и ще издържи още малко припомпване, както и трансмисията. Слабото място е демпферния маховик, щото сигурно отдавна си е минал планирания живот. Въпреки, че с тия гуми и тоя ентусиазъм скоро го виждам да търси преден диф .... Ще му се на колегата, ама пълно щастие няма. Хем да е евтин, да гори малко и да върви като бегачка .... е нЕма такова жУвотно ... Грандове има и с 5,7 литрови мотори, ама там пък са едни други филми. Пък има и Геги с 6,3 ..... Обаче въпроса "Това колко ще ми струва?" трябва да се забрави ....
        Последно редактирано от kuzdov; 07-06-19, 04:34.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          От: Фронтера 2.3 по голямо турбо

          Апетитът идва с яденето... , като налее с времето известно количество парички и много човекочаса труд и творчество по Фронтерата, бързо ще се ориентира кое ще е най-доброто, според финансовите му възможности

          п.с. Виждам че си автоматични хъбове, с тези гуми и за в гората ще ти потрябват хубави ръчни хъбове в скоро време.

          Коментар


          • #6
            От: Фронтера 2.3 по голямо турбо

            Да бе колеги знам че всички тука са големи професори що не си купи това що не си купи онова ама чупи диф чупи нз си кво решил съм да си купя точно тоя джип купил съм си го неискам супер проходим нито супер мощен целта са ми някакви 20 кс който с лекота може да се постигнат и незнам кой колко е наясно с тяи дифове и глупости при нас има фротнера която е направена доста повече от стоковите и 100 коня 3 години я кара момчето осве хъб друго е е чупила пак на 33ки пак се кара по зверски терени кой чул недочул това се чупи онова се чупи като се чупи се сменява и готово невиждам какъв е толкова проблема мотора невиждам какво може да му стане ако се направи 120 -130 кс като има коли стоково 90 коня който са 200 + па не са изгърмели моторите

            Коментар


            • #7
              От: Фронтера 2.3 по голямо турбо

              Здравей колега, помощ незнам дали ще получиш, но ще се наслушаш на акъли.
              Само дето тези, които разбират и могат отдавна спряха да пишат....Що ли?

              Коментар


              • #8
                От: Фронтера 2.3 по голямо турбо

                Колега, свържи се с хора които са засилвали дизели (независимо какви), те ще ти кажат кое, как, къде и... приготвяй време и пари.

                Коментар


                • #9
                  От: Фронтера 2.3 по голямо турбо

                  Nik0la Така е колега прав си В последно време из форумите да някой да ти помогне или да ти даде инфо е рядкост.. по скоро да говорят какви ли не глупости кой знае кой не ..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фронтера 2.3 по голямо турбо

                    tabu_bg

                    Да колега така ще направя ..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фронтера 2.3 по голямо турбо

                      Колко хора пишете от ОффроАд955 или страдаш от раздвоение на личността ?
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фронтера 2.3 по голямо турбо

                        Колега Оff_RoAd955 ,

                        Не се засягай от съветите на момчетата , просто те са плод на дългогодишен опит с голямо О .
                        Питаш за съвет , получи го !
                        Дали ще се вслушаш или не , си е твоя работа.
                        Ако е не , просто ще стигнеш до техните съвети по трудния начин .
                        Успех ти желая !

                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фронтера 2.3 по голямо турбо

                          Първоначално публикуван от Off_RoAd955 Преглед на мнение
                          Да бе колеги знам че всички тука са големи професори що не си купи това що не си купи онова ама чупи диф чупи нз си кво решил съм да си купя точно тоя джип купил съм си го неискам супер проходим нито супер мощен целта са ми някакви 20 кс който с лекота може да се постигнат и незнам кой колко е наясно с тяи дифове и глупости при нас има фротнера която е направена доста повече от стоковите и 100 коня 3 години я кара момчето осве хъб друго е е чупила пак на 33ки пак се кара по зверски терени кой чул недочул това се чупи онова се чупи като се чупи се сменява и готово невиждам какъв е толкова проблема мотора невиждам какво може да му стане ако се направи 120 -130 кс като има коли стоково 90 коня който са 200 + па не са изгърмели моторите
                          При положение, че при вас има вече готова направена фронтера, изобщо не те разбирам, защо питаш тук. Питай собственика с готовата и направена фронтера и направи същото като него.
                          Аз опит имам, ама за 2.4 бензин. За твоя случай нищо конкретно не мога да ти кажа. Иначе, какво се чупи, ние всички много добре знаем - от личен опит, ама явно това теб много-много не те интересува. От сега мога да ти кажа: На тази фронтера първо ще счупиш автоматичните хъбове още преди да намериш начин на вдигнеш мощността с 20-30 коня.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фронтера 2.3 по голямо турбо

                            Собственика на Фронтерата с по-голямото турбо я е взел така и явно и той нищо не разбира.
                            По-назад го пише.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фронтера 2.3 по голямо турбо

                              След хъбовете е предният мост, след него раздатката. Недей си чупи колата насила. За издевателства си вземи друга джипка. Тази е перфектна за това което е направена от завода.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X