Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв пикап да избера - Navara, D-Max или Hilux

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв пикап да избера - Navara, D-Max или Hilux

    Здравейте всички,
    Накратко, търся си пикап до 13-14к. От няколко дни съм се закопал в четене на "какъв пикап да купя" и все още не успях да изградя твъдо становище кое е най-доброто за мен.
    Знам, че темата е дъвкана многократно, но...

    Ще обобщя какво ми трябва и какви са ми мислите, и ще съм благодарен ако ме насочите.
    Пикапа ще го използвам за работа и за ежедневна кола. Не планирам да карам често оффроуд, но все пак с този клирънс ще се изкушавам от дъжд на вятър. За съжаление не мога да си позволя да имам две коли. Лятото основно се придвижвам с мотор.
    Взех си място извън София, където пътя не е от най-хубавите, въпреки че е асфалт и се стига през магистрала. Следващата година ми предстои строеж на къща и затова ми трябва "работен кон", но и кола с която да ходя на работа. Абсолютно съм убеден, че ми трябва пикап. Въпросът обаче е - какъв?

    1) Нисан Навара 2.5 (Д40). Ако трябва да съм откровен, Д40 най-много ми харесва заради външния вид и заради екстрите. Един приятел ми предлага своя - 2007г., 2.5 DCI за 13к. Има кожа и навигация, подгрев, люк, ръчни скорости, hard top и т.н. Колата изглежда гледана, доста неща е сменил и то в Нисан. Прочетох доста за проблемите на този модел Навара (корозия, лагери, счупени шасита, съединител, верига) и това са част от притесненията ми. Другото, за което се чудя - ръчка или автомат? Неговата е от Италия и твърди, че няма корозия. Разбира се, ако избера неговият пикап - тези неща ще ги проверя в сервиз. Лагерите са сменени, може би скоро време (след 20к км примерно) ще се наложи смяна на верига и съединител. Според вас при правилна поддръжка и експлоатация този пикап би ли ми служил поне 7-10 години?

    2) Toyota hilux - сумарно, всеобщето мнение е че това са едни от най-добрите пикапи за работа. Но тук се сблъсках с други "проблеми" - по обявите няма пикапи за парите, които мога да отделя и двигателите са с малко коне. Освен това ми се струва доста постен отвътре. Както казах по-горе, слизам от кола с много екстри и за мен е важно да имам климатроник, подгрев, люк, автопилот, много жабки и т.н. Т.е. оборудването вътре е от значение за мен.

    3) Isuzu D-max - не можах да открия кой знае колко информация за тази марка и модел. В общи линии, ситуацията е като при Hilux-a. Няма много обяви с екстрите, които искам за парите, които мога да отделя. Пък и доколкото успях да преценя, този пикап не е толкова популярен в България. И вероятно частите ще са проблем.

    Та както казах, всеки съвет ще ми е от полза.

    Едит: предпочитам кабината да е double-cab
    Последно редактирано от ithilieth; 06-06-19, 08:44.

  • #2
    От: Какъв пикап да избера - Navara, D-Max или Hilux

    Проблеми с частите за кой да е от трите надали ще имаш особени. Но за бюджета ти нещо повече от Navara е малко трудно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Какъв пикап да избера - Navara, D-Max или Hilux

      Мерси. Колко трябва да е бюджета за читав ДМакс?

      Коментар


      • #4
        От: Какъв пикап да избера - Navara, D-Max или Hilux

        Може би 20к което за мен става не сериозно за коли на тия години.

        Преди да купя Теракан доста се бях поболял от същите неща дето ти сега. В крайна сметка пикапа събира едно евро пале. Джип с бутнати седалки събира повече а за тия пари има вече каквото търсиш...Визирам ТЛК120, Паджеро, Патрол, МЛ. Та тъпия ми въпрос е трябва ли ти пикапа на 100%? Защото след премисляне на бюджета аз разбрах, че не ми трябва. Все пак са 15к. Няма да товаря с мотокар повече 1 път на 10 години така, че това е положението.

        На въпрос към колеги кой от тия върви добре, гори нормално, здрав, и тн. Ми отговориха никой! Като съм си го направил щял да е добре(тука се визираше да му кача БМВ мотор 3.0д)

        Коментар


        • #5
          От: Какъв пикап да избера - Navara, D-Max или Hilux

          Задавах си този въпрос, и вече гледах например pathfinder-ите. Наясно съм, че са една платформа, с разлика в окачването и че е с багажник.
          Обаче... Имам две кучета, които според мен си мислят, че са прасета. Имам да изнеса от двора няколко кубика храсти, тръни и саморасляци. Докато не направя сонда, ще трябва да возя периодично контейнери с вода. Докато строя (2-3 години), ще трябва да возя какво ли не - машини, строителни материали и т.н. Ако всички тези неща ги возя в джип, вътре ще е кочина постоянно. Предвид всички тези условия, ми се струва, че пикапа е най-доброто решение за начина на живот, който съм си избрал да водя. Искам да се пренеса да живея за постоянно в мястото, което купих.
          Пък и ми дойде до гуша да се чудя постоянно откъде да намеря транспорт или да питам приятели за бусове/баничарки и т.н.

          Коментар


          • #6
            От: Какъв пикап да избера - Navara, D-Max или Hilux

            Даммм... пикапа е твоя автомобил.
            Аз съм на същото положение - Хайлукс, който използвам за ежедневен автомобил, за работа( постоянно возя различни инструменти) за вилата карам вода по един кубик , всичко около ремонтните дейности... и за пчелина също върши доста работа...
            Забравих да добавя и двете кучета с който ходя на лов.. та при ловните излети се ползва за катафалка
            Не се колебай, скачай в пикапа.. единствено ме притеснява бюджета..
            Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
            Mercedes w212 E350 4matic
            Ducati Monster 600
            O888795575

            Коментар


            • #7
              От: Какъв пикап да избера - Navara, D-Max или Hilux

              Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
              ...Визирам ТЛК120...
              За читава 120-ка за под 20 бона трябва див късмет. Даже и такива за над 20 често са ръждилници, а като стигнем до мотор и дюзи въпросителните съвсем стават доста.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Какъв пикап да избера - Navara, D-Max или Hilux

                Бюджета не гарантира нищо, все пак над 5 години всяко возило има своя история за над 10 годишни вече....
                Колегата трябва да събира пари. Моя съвет е дай тия пари за начална вноска и си намери същите возила но под 5 години и под 150 000км. Мисля ще излезе по-евтино в дългосрочен план.

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв пикап да избера - Navara, D-Max или Hilux

                  А може би си струва да се замислиш за леко вдигане на бюджета. Защото според мен тази машина си "чини парите". Пък и винаги може да се преговаря....
                  https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=233884
                  Венцислав Петров
                  Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                  Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                  0889 62 8четири 6четири

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв пикап да избера - Navara, D-Max или Hilux

                    Оказа се, че с Дидо имаме общи приятели. И косвено, нашият общ приятел ме посъветва за DMax именно заради неговата кола, която отдавна ми е направила впечатление.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв пикап да избера - Navara, D-Max или Hilux

                      Dmax е проблемен с частите. От трите бих взел Наварата. Имал съм ги и трите и все още Дмакса. А иначе Л200 със супер селект.
                      8)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв пикап да избера - Navara, D-Max или Hilux

                        Аз пък за спорадични товарения си взех ремарке. Взех си и греди за по- обемни ,но леки неща. Вече ме мързи и седалките да свалям. Направо закачам ремаркето и не се занимавам с нищо. Та колегата Иван е прав,че може да се ползва и джип. Аз например си имам истински кучкарник и спокойно мога да возя два бяса без да се притеснявам за тапицерията.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:решетка.jpg
Прегледи:4
Размер:99.7 КБ
ID:5814982
                        Легена е един път.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв пикап да избера - Navara, D-Max или Hilux

                          А бе и аз хубав леген взех, ама ти разцепи... От къде го набара?

                          Сори за офф-а следя и искам да помагам, но казах съображенията ми. За тия пари по-читав джип вместо изкормен от каране пикап. Д-макс къде се сглобява и как е с корозията?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв пикап да избера - Navara, D-Max или Hilux

                            Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                            Аз пък за спорадични товарения си взех ремарке. Взех си и греди за по- обемни ,но леки неща. Вече ме мързи и седалките да свалям. Направо закачам ремаркето и не се занимавам с нищо. Та колегата Иван е прав,че може да се ползва и джип. Аз например си имам истински кучкарник и спокойно мога да возя два бяса без да се притеснявам за тапицерията.
                            [ATTACH=CONFIG]989788[/ATTACH]
                            Легена е един път.
                            Може да не се притесняваш за тапицерията, но при смяната на козината / пролет- есен/, ще почувстваш осезаемо притеснение... От личен опит. До предното стъкло и обратно - косЪми...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв пикап да избера - Navara, D-Max или Hilux

                              Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                              Може да не се притесняваш за тапицерията, но при смяната на козината / пролет- есен/, ще почувстваш осезаемо притеснение... От личен опит. До предното стъкло и обратно - косЪми...
                              Трябва да се сресват тези кучета, ако ги оставя да си пускат козината където си искат без да ги сресвам, когато сменят козината си е абсолютно мой проблем, не и на кучето.
                              ПП Иване , от Германия така дойде. Бабата е имала куче и го е возила отзад(имаше малко косъмчета на решетката защипани.)
                              Последно редактирано от Juiced; 11-06-19, 07:50. Причина: Г
                              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                              Ford Fiesta 1.4 Tdci

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X